Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van ennyi kamu iPhone...

Miért van ennyi kamu iPhone hirdetés az OLX-en?

Figyelt kérdés
Nem értem, a 40 ezres kategóriában szinte mind fake. Nincs szám, ha van nem is elérhető. a mailekre meg egyik se válaszol... mi ez?

2014. szept. 3. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Kínai klónozottakat (hamis) kínálnak, vagy sima átverés az egész, csak a pénzre utaznak. Miért nem veszel boltban?
2014. szept. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Jelentsd az OLX-nek, ha kamut találsz, elvileg tilos náluk klón telefont hirdetni.

Én is mikor egy eredeti S4-est akartam eladni, akkor döbbentem rá, hogy mennyi hamisítványt árulnak ott.


Ha venni akarsz, akkor nézz körül a Hardveraprón is, ott szigorúbb a szűrés, és nagyon keményen számon tartják a csalókat.

2014. szept. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Maga a hirdetés is fake. Ki se derül, hogy klón a telefon vagy eredeti, mert nem válaszol semmire, hívni sem lehet. Odáig el sem jutok, hogy megtekintsem személyesen. Elérhetetlen az eladó...
2014. szept. 3. 00:35
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ki se derül, hogy klón a telefon vagy eredeti, mert nem válaszol semmire, hívni sem lehet. Odáig el sem jutok, hogy megtekintsem személyesen. Elérhetetlen az eladó..."


Akkor már eladta egy baleknak eredetiként, az eladó meg felszívódott, hogy hátha nem érik úgy utol. A hirdetést meg fent hagyta, mert már nem érdekli a sorsa és lusta volt levenni.

Aztán nyilván kreál egy másik felhasználót, és ott újra kezdi egy másik hasonló hirdetéssel.

2014. szept. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
teljesen egyszerű a válasz. 10ből 9 esetet b..szik megoldani a rendőrség...el bírom képzelni, hogy van, aki 10x is "el tudja adni" azt a bizonyos telefont, és sose találják meg...plusz ugye ott van az is, hogy emiatt a bizalmatlanság miatt abból a 10 emberből csak 2 fog elmenni feljelentést tenni...
2014. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mutass már egy ilyen hirdetést pls
2014. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
[link] itt van 1...van még egy sony vaio laptopja is 33ezerért...:D amúgy nem tudom, miért volt 0% hasznos a válaszom...ez az igazság...vagy akkor valaki magyarázza már el(főleg azok, akik ezek szerint jobban tudják), mégis miért van az, hogy valakinek megéri 7-8embert átverni egy 30-40ezer Ft értékű akármivel...legrosszabb esetben is megússzák felfüggesztett börtönnel...de ahhoz már elég durva pénzeket kéne kicsalni emberkéktől...
2014. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

#7: "van még egy sony vaio laptopja is 33ezerért...:D"


Akkor ez a másik eset, ezt is nagyon sokan csinálják: előre fizetést kérnek, és nem küldenek semmit, vagy utánvéttel küldenek egy téglát. Manapság gyakori csalási forma, tipikusan C kategóriás állampolgárok csinálják, akik nem az idén barnultak le. Hardveraprón sok ilyen érdekes beszámolót lehet olvasni a megfelelő topikban.


"amúgy nem tudom, miért volt 0% hasznos a válaszom..."


Itt járt egy ilyen kis csíra nepper, és mindenkit lepontozott, nem csak téged.

Tele van ilyen tetvekkel a Gyakori, elég ha azt nézed, hányan kérdezik meg naponta, hogy a telefonon hogyan kell kinyitni a billentyűzárat, mert "elfelejtették".


"mégis miért van az, hogy valakinek megéri 7-8embert átverni egy 30-40ezer Ft értékű akármivel..."


A cickányok nem az eszükről híresek. Előbb-utóbb elkapják őket, mert sok nyomot hagynak maguk után az ostoba állatok, csak sajnos annyian vannak, mint a csótányok, és ha egyet lecsuknak, marad még tízezer ilyen féreg szabadon.

2014. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!