Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha felteszem a CM11-et a...

Ha felteszem a CM11-et a mobilomra, de tegyük fel, hogy később szervizbe kell küldeni, akkor, ha csak simán Odinnal felteszem a gyári ROM-ot, akkor beveszik? Mennyi az esélye, hogy rájönnek, hogy korábban romoltam?

Figyelt kérdés

Galaxy Ace 3 LTE

A gyári ROM-ot a SamMobile-ról tölteném le. Egyébként a teló még garanciális, áprilisban vettem és még nem volt szervizben. Ami a hardvert illeti, (egyelőre) semmi baja, a szoftvert gondoltam, hogy kéne lecserélni, mert ha annyira dicsérik a CyanogenMod 11-et, akkor lehet, hogy meg kéne próbálnom.


2014. szept. 7. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha odinnal visszateszed észrevehetetlen.Kivéve ha kinyitod a bootloadert.Márpedig a CM-hoz kell nyitott bootloader,és azt visszazárás után is kiszurják.Zárt BL-re való romot tegyél rá
2014. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a telepítési útmutató. Én úgy tudom, hogy bootloadert csak a Sony-knál kell nyitni. A telepítési útmutatóban sem írják sehol, hogy kéne vagy hogy ez kinyitná.

2014. szept. 7. 16:51
 3/11 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, KNOX vagy valami custom rom számláló nincs a telefonban?
2014. szept. 8. 16:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem csak sony-nál kell nyitni a bootloadert.Minden telefonnál kell.Itt azért nem kell,mert ez nem eredeti cyanogenmod,hanem egy UNOFFICAL,aminek az a lényege,hogy zárt BL-es telefonra is felmenjen.Még egyszer:ez nem az eredeti CM11
2014. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy nem az eredeti, mert akkor nem az xda-n lenne fent, hanem a CyanogenMod oldalán. Tehát ezt fel lehet úgy tenni, hogy ha vissza teszem rá a gyárit, akkor ne bukjak le a szervizben?
2014. szept. 8. 17:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Elmondtam már.Ha nem kell nyitni BL-t-akkor odinnal visszatéve nyomtalan lesz.De egyébként érdemes azért végigolvasni hogy milyen hibák vannak ebben a Cyanogenmodban, Mert az egy dolog,hogy a Cyanogenes srácok kernellel együtt megcsinálják szinte tökéletesre,de ezekbe a portolt romokban azért sok hiba szokott lenni.
2014. szept. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A Galaxy Ace 3 fórumán dicsérik ezt a ROM-ot a teljesítménye miatt, hibákra nem szoktak panaszkodni, de ha van is, azt hamarosan javítják. A bugok oda vannak írva, az NFC-t nem kezeli, mert elvileg az AOSP android nem tudja kezelni, de azt eddig még nem használtam, a másik hiba a kamera alkalmazással van, elforgatásnál lefagy, de a Google Camera alkalmazással ezt is lehet orvosolni.

Amúgy tehát, ha jól sejtem, a "custom rom számláló" csak akkor ugrik egyet, ha nyitva van a bootloader? Illetve a KNOX (ha van ebben a telefonban egyáltalán) is csak abban az esetben vehet észre valamit?

2014. szept. 9. 14:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem létezik "Custom rom számláló"

4 partíció van a telefonban.

System:erre települ maga a rom .Boot:A Kernelt és a recovery-t tartalmazza .Data:a saját fájlokat tartalmazza cache:gyorsítótár, az os megfelelő működéséhez kell.

Ha odinnal felrakod a gyári romot akkor Mind a 4 partíció formázódik a 0-ra.Gyári kernel,gyári recovery.Nincs különbség mint odinnal ujratelepített,és boltból kihozott telefon között.Nyitott BL-el más a helyzet.Na itt van egy jelző,ha egyszer kinyitottad,akkor visszazárás után is ki tudják olvasni(Odin ide vagy oda).Ezt úgy képzeld el mint egy csaj szűzhártyáját.ha egyszer átszakítod......;-)).Ha kernelhez nem nyúlsz akkor nem lesz baj.Remélem érthető volt már így.

2014. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már teljesen világos. A custom rom számlálót (angolul: custom binary counter) azért kérdeztem, mert tudtommal pl. a Galaxy Ace (1)-ben volt ilyen, és ezt resetelő (tehát nullára állító) appok is vannak a Google Play-en.
2014. szept. 10. 16:29
 10/11 anonim ***** válasza:
De egyébként annyira nem veszik komolyan.Legalábbis én az Xperia Sp-met beadtam Root-olva a sony szervízbe.És javítva visszakaptam.Még 1 év garancia is van rá.Szóval ha lenne is ilyen számláló(bár nem hinném,androidos"pályafutásom" alatt nem láttam ilyet)szóval ha lenne is ilyen számláló,azt nem ellenőriznék. :)
2014. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!