Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kábeles internethozzáférésem...

Kábeles internethozzáférésem van, de wifi nincs. win 7-es laptop-om van, wifire tud csatlakozni. van win 8-as nokia lumia 520-am is. Van lehetőségem wifit létrehozni laptoppal, hogy mobillal is tudjak netezni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 13. 15:01
 1/6 Budwa ***** válasza:
100%

Nem, nem tudsz, legalábbis nagyon bonyolultan. nehéz a beállítása. sokkal könnyebb venni egy routert, 4-5000 Ftért már kapsz vezeték nélkülit, vaterán még olcsóbban használtat venni. azt be tudod állítani könnyedén.

esetleg olvass utána hogy laptopra hogy lehet hotspot-ot csinálni. hátha találsz valami programot, ami megcsinálja helyetted, de azért óvatosan, nehogy valami vírusos cucc legyen, inkább manuálisan jobb állítani ezeket. én azt ajánlom, hogy inkább vegyél egy használt routert, ha nem akarsz nagyon befektetni ebbe. de miért nem szeretnél venni routert?

2014. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
megoldható de nem lesz stabil, vegyél egy használt wifit 1000ért ha ennyire csóró vagy
2014. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Így van, egy router hosszútávon olcsóbb. Nem kopik a laptop, és nem eszi az áramot fellegesen, ha csak a telefonon netezgetsz. A fogyasztása szinte semmi, még 5 W sincs. Ráadásul csak egyszer kell beállítani, nem olyan körülményes és szeszélyes, mintha a laptopodból csinálnál Wi-Fi routert.

Amit érdemes kerülni, az Tenda, DS-Link, SMC (ha még gyártják), illetve az olcsóbb D-link -ek se a legjobbak.

2014. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

routert nem vehetek, koliszabály :/

meg múltkor mikor mások próbálták, összeomlott a rendszer, ne kérdezzétek, én sem értem.

Köszönöm a segítséget!

A hotstop progit próbáltam, de nem jött össze.

Akkor maradok a kábeles, gépes netnél, aztán majd wifizek a telefonommal ott, ahol találok hozzáférést.

Nagyon szépen köszönöm a gyors és igen korrekt válaszokat!

2014. szept. 14. 09:03
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
Ha ők osztanak automatikusan DHCP -n keresztül IP címeket, és nem figyelik milyen gép megy rá. Akkor az Access Point jó megoldás lehet. Előzőleg beállítod az AP -n a Wi-Fi -t (jelszó, stb), majd DHCP -re rakod az AP -t LAN részét is. Így úgy fog látszani mint ha 2 db számítógép lenne a vezetéken, az egyik az AP a másik a gép. Nem lesz újabb route -olás ami bekavarhatna a hálózatnak.
2014. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Budwa ***** válasza:
Poc ért hozzá, nekem is ő segített. Okos embernek ismertem meg. Mindent meg lehet oldani
2014. szept. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!