Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mikor fogy több áram, hogyha...

Mikor fogy több áram, hogyha laptopról töltöm a mobilt usb-n keresztül, vagy ha normál módon töltőről?

Figyelt kérdés
Érdekelne, mert eléggé spórolós vagyok.. :)

2014. szept. 17. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Azt egyébként felfogod, hogy milyen összegekről van szó?


(de ha igazán szeretnél spórolni: a legjobban akkor jársz, ha feltöltesz a munkahelyeden két traktor akkumulátort, hazatolod bringán, bekötöd egy szünetmentesbe, arról feltöltöd a laptopot és utána beledugod a laptopba a telefont)

2014. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
"Zoligyerek": köszi :) Tudom, hogy nem nagy összegről van szó, de több év alatt megtérülhet a spórolás, nem? :)
2014. szept. 17. 12:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a töltővel töltöd: 230 V AC - 5 V DC.

Ha a laptoppal: 230 V AC - 19 V DC - 5 V DC

Utóbbi esetben kétszer alakítod szegény feszültséget. Szerintem ott nagyobb a veszteség :)

2014. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pont erre voltam kíváncsi! Most már csak töltővel fogom tölteni!
2014. szept. 17. 12:31
 5/6 anonim ***** válasza:

1 kw áram kerül 40 ftba. Egy átlagos telefon óránként 3.7 W áramot fogyaszt töltés közben. 2 óra alatt feltöltődik, evett durván 8 wattot. Még ha naponta is töltöd, akkor is 365x8 Watt teljesítményről beszélünk, 2.9 kilowattról. Ezért tőled kérnek 120 ft-ot évente. Ez akkor is 3.7 Watt lesz, akárhonnan is töltöd.

Amivel spórolni tudsz, az az, ha leveszed a töltőről, miután feltöltött, ugyanis töltés után is fogyaszt durván 2 wattot óránként, de éves szinten ezzel is spóroltál 80 ft-ot.

2014. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
80 Ft-ot? :) Azt hittem kb. 1000 Ft évente. Köszi az infót!
2014. szept. 18. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!