Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merül mobilnetezés...

Miért merül mobilnetezés közben a telefonom NAGYON gyorsan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. 1 hónapja vettem egy Samsung Galaxy Express 2 telefont a Vodafone-tól, Olaszországban. Tökéletesen működik, viszont egy hete olyan kártyával használom amin van mobilnet, mivel a munkahelyem elvárja, hogy mailben mindig elérhető legyek. Ha a mobilnet (állandóan LTE hálózaton) be van kapcsolva 3-4 óra alatt lemerül a telefon aktív használattal. Ha nincs használva, de a mobolnet be van kapcsolva, kb fél nap az élete. Ha kikapcsolom a mobilt, és Wifiről netezek egyáltalán nem merül az akksi, így akár 1.5 - 2 napot is kibír.


A mobilnet ki-be kapcsolgatása elég kényelmetlen, mert elfelejtem, várok egy mailt stb... tanácsok? Szervizben már voltam, ugyanilyen maradt...



2014. szept. 18. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez természetes jelenség, a mobilnet használat nagy energiaigényű, míg a wi-fi gazdaságosabb. Ez ellen nem lehet mit tenni.
2014. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kapcsold át csak gsm-re, mail ellenőrzéshez elég a gprs/edge is, és jóval kevesebbet fogyaszt.
2014. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Állítsd át a hálózat módját csak WCDMA/GSM-re, mert az csak 3G, és kevesebbet fogyaszt, mint a 4G.
2014. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!