Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy feltehetően lopott telefon...

Egy feltehetően lopott telefont kínáltak számomra eladásra, a rendőrséghez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Tehát egy feltehetően lopott telefont kínáltak fel, ha felhívom a 112-es segélyhívót jól meg*asznak, vagy felírják a telefon adatait és megköszönik? Vagy hol tudnám ellenőriztetni, hogy körözik-e a telefont (google nem dobott semmit) Köszi

2014. szept. 24. 17:46
 1/6 szántóvető ***** válasza:
81%
tudod a teló szériaszámát?ha nem akkor hagyd,a segélyhívó egyébként sem erre való.
2014. szept. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, az IMEI számát tudom
2014. szept. 24. 18:21
 3/6 szántóvető ***** válasza:
81%
akkor menj be személyesen a kapitányságra,tegyél bejelentést,adnod kell személyleírást is.
2014. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy lopott a cucc.


Ha te ezt megveszed, és valahogy rádtalálnak, akkor orgazdaságért vonhatnak felelősségre (és a telót bukod).


Ha reális áron veszed meg az eladótól (ez által pénzügyi szempontból "nem tudsz" az áru lopottságáról), akkor a bíróság jóhiszeműség miatt elejtheti a vádat.


Ha áron alul veszed meg az eladótól, akkor már más a helyzet.


De egyébként bármilyen nagyobb értékű dolgot veszel magánembertől, személyesen; érdemes adásvételi szerződést írni, amin szerepel az eladó és vevő neve, címe, személyi igazolvány száma, anyja neve; illetve a készülék adatai (gyártó, típus, sorozatszám, IMEI-szám). Ezt a szerződést érdemes tanúk előtt tenni és velük aláíratni.

Itt található minta:

[link]

2014. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Félreértés történt itt. Nem akarom megvenni, nem találkoztam a hirdetovel. Neten hirdet egy telefont ami iCloud záros, ergo használhatatlan amíg fel nem oldják. Ha o lenne a gazdája akkor ezt probléma nelkul megtehetné. Viszont mivel le van zárva es nem tudja feloldani erős a gyanúm, hogy nem o a gazdája. Ezert akartam telefonon meg érdeklődni a rendőrségen, hogy történt e bejelentés az adott telefonnal kapcsolatban. Ha igen, megadom nekik az elérhetőségét. Ha nem, senkinek semmi, az illető hirdesse tovább, nem érdekel.
2014. szept. 24. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értettem félre semmit, csak felvázoltam a "mi történne, ha"-szcenáriót.


"Neten hirdet egy telefont ami iCloud záros, ergo használhatatlan amíg fel nem oldják."

És ennek ellenére a neten hírdeti... ...ha nem csak valami fatális félreértésről van szó, a "nem vak ez a ló csak vakmerő"-analógia illik a helyzetre. ;)

2014. szept. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!