Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia SP unlock bootloader...

Rapidio kérdése:

Xperia SP unlock bootloader és Root?

Figyelt kérdés

Már mindent kipróbáltam amit írtak.

Arra is rájöttem hogy a fastboot az nem a volume + hanem a -.

De amikor megcsinálom amit írnak nem tudom feltelepíteni az s1 boot izét.

Nem tudom kinyitni a bootloadert és nem tudom rootolni sem.

Ismeretlen források és usb debbuging bekapcsolva.

Egyszerűen nem megy.

Aki tud azt kérem segítsen.



2014. szept. 28. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
2014. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nahááát tényleg nem próbáltam ezt se.....

Ismétlem : Mindent kipróbáltam de csak annyit ír h waiting for device...

2014. szept. 28. 17:00
 3/10 anonim ***** válasza:
szolgáltatótól vetted a telefonodat? mert a szolgáltatói SONY telefonoknak a bootloaderjét nem fogod tudni unlockolni.
2014. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen

De unlock nélkül lehet rootolni a telefont?

2014. szept. 28. 22:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Idézem kétszer saját magad:

"Arra is rájöttem hogy a fastboot az nem a volume + hanem a -."

"Nahááát tényleg nem próbáltam ezt se....."


Arra vártam, hogy leírd, szolgáltatós a telefon, mert azt az életben ki nem nyitod. Nem lehet. A fastboot minden esetben a hangerő fel gomb, nálad azért nem működött, mert egyrészt zárt, másrészt szolgáltatóföggő a telefon. Nem olvastad el rendesen a linket nyelvtudás vagy egyéb ok miatt. Nem csak próbálni, olvasni is kell.

Rögtön ott a figyelmeztetés a típus kiválasztása után:


"Please note! It will only be possible to unlock the boot loader for certain releases. You can check if it is possible to unlock the boot loader of your device in the service menu by following the steps below:


In your device, open the dialler and enter *#*#7378423#*#* to access the service menu.

Tap Service info > Configuration > Rooting Status. If Bootloader unlock allowed says Yes, then you can continue with the next step. If it says No, or if the status is missing, your device cannot be unlocked."


Nem fordítom le szóról szóra, a lényeg, hogy leírták hogyan ellenőrziheted a telefonod nyithatóságát. Ha ezt megcsinálod, egyértelműen megkapod a választ, hogy a bootloader nyitható-e vagy sem.


A rootolás független a bootloadertől, nyitott és zárt esetében is van lehetőség rootolásra.

2014. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Isten vagy köszi :)

Kérlekszépen segíts h hogyan tudnám akkor rootolni :)

2014. szept. 28. 23:38
 7/10 A kérdező kommentje:

Megoldottam :))

(Nem engedi a linked bedobni de a videóban bennt van :))

Miután letöltöttem fel kell telepíteni.

A telepítés után megnyitni kattolni a gombra és 15 ms után újraindul.

Utánna play store-ból letölteni a SuperUsert telepíteni és a készülék újra indítása után kész is.

Nekem működik le is ellenőriztem.


Itt a videó link :


https://www.youtube.com/watch?v=L_xvihLC2o0


Remélem hog másnak is segíteni fog. :)

2014. szept. 29. 10:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem indult tőle újra de ki rootolta :)
2015. febr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nekem is ez a bajom.

Használtam vettem, szerintem drágán is, de teljesen jó állapotban volt, egy karc se volt rajta, meg semmi.

A gond ott kezdődött, hogy iszonyat lassú rajta minden, van, hogy 20-30 másodperc mire behozza a billentyűzetet. Ezt az egészet a 4.3-as androidra való frissítés okozza. Mondjuk eleve ezzel kaptam már. Így egy rakás ócskavas az egész telefon. Javasolták, hogy rakjak rá cyanogenmod-ot. Hát azt meg azért nem lehet, mert a bootloadert lezárták.

JTAG kábellel vagy valahogy nem lehet telepíteni rá? Mert így csak a Sony gyári firmware-je rakható rá, de hát az meg egy rakás fos, nagyon csúnyán LAG-ol.

2015. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Flasheld vissza rá a 4.2-t 257-es kernellel. aztán mehet az update 4.3-ra. Nekem nagyon jól pörög a telefon, játékok alatt sem térdel le. Nem tudom hogy a tieden mit basztak el.
2015. szept. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!