Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miert olyan indokolatlanul...

Enigmapont kérdése:

Miert olyan indokolatlanul lassu a telefonom?

Figyelt kérdés
Xperia amugy, nincsen mindenfele app rajta csak Viber, amit nem tul sokat hasznalok, van rajta vagy 3 giga szabad hely, de amugy sincs telepakolva. A telefon maga is lassu, az internet is lassu, hosszu masodperceket kell varni minden lepesre.

2014. okt. 2. 10:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Mert Android.
2014. okt. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ne fogalkozz a Szifon-fanboyjal, buta szegény. Az alapján amit írtál nehéz megmondani hogy mi okozza a problémát. De a szervizben biztos meg tudják csinálni.
2014. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Wadmalac ***** válasza:

#1: köszönjük, Emese.


Kicsit részletezhetnéd, melyik Xperia.

A belső tárhely szabad mérete itt nem számít sokat, a system memória mérete lehet gond.

Az meg gyárilag típusfüggően 256, 512 MB, vagy 1-2 GB.

Amíg nem tudom, melyik Xperia, azt sem tudom, melyik androidod van.

Az ICS (4.0) sajnos egy állati szemetelős, szenvedős, fagyós-lassulós xar és állati memóriazabáló.

A 4.1, 4.2 és 4.3 Jellybean már sokkal jobb, de mondjuk 512 rammal az is be tud görcsölni, ha nem takarítasz szorgalmasan (clean Master) meg sok minden (Google+, Facebook és bűntársai) fut a háttérben.

4.4-ed tutira nincs, mert akkor alapból olyan hardverű készüléked lenne már, amivel ilyen gond nincs.


Szóval, írd le, melyik Xperia típusod van, melyik android verzió (build számot is) és akkor tudok adni ötleteket, hogyan tudod kicsit gatyába rázni.

Ha mondjuk a telód egy U azzal a borzalmas 4.0-val, akkor csak tüneti kezelés lehetséges, az a teló egy torzszülött, amit el kéne altatni, hogy ne szenvedjen. :)


Ja, még érdekelne, hogy szolgáltatói simlockos vagy független, mert akkor attól függően lehetnek plusz lehetőségek a felturbózásra.

2014. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Először is koszi előre is. Nem tudok mindent, ezeket igen:

Android verzió: 2.3.7

Build szam: 6.0.B.3.184

Tipusszam: ST25i

Osszes hely (belso): 3,98Gb

Rendelkezesre álló hely: 1,24Gb


Nincs Google+ és fb a hatterben.

2014. okt. 2. 15:00
 5/28 Wadmalac ***** válasza:

hijj, de belenyúltam, pont egy U. :D

Tegyél meg nekem ennyit:

Menj a telefonálásra, tárcsázd be ezt: *#*#service#*#*.

Ezzel bejutsz a szerviz menübe. Itt menj be a configuration menüpontba, görgess le és nézd meg a bootloader unlock allowed pontnál, hogy yes vagy no.

2014. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Megcsinalom, amint végzek munkával. :) U? Elvileg S. Vagy ez egész mast jelent? Ja meg annyi, amit kérdeztel, h gyarilag kartyafuggetlen. Kesobb jelentkezem.
2014. okt. 2. 15:49
 7/28 A kérdező kommentje:
Megprobaltam, de ezt: *#*#service#*#* nem tudom ertelmezni. Lehet csak en vagyok bena, de tarcsazaskor nem tudok betuket irni.
2014. okt. 2. 20:03
 8/28 anonim ***** válasza:

Írtál már hagyományos telefonon SMS-t? A Service szó első betűje az S. A számgombok közül melyikkel tudnál s-t írni? A 7-es gombon van az s betű. A következő, e betű a 3-as gombon. (7378423). Nem kell megnyomni többször egy gombot mint az SMS írásnál, elég csak egyszer, bármelyik helyen legyen a beírni kívánt betű. (Nyitható bootloaderes telefonra nyitott állapotban feltehetők custom romok, amik valamivel jobbak mint a gyári, a bootloader nyithatóságát akarja ellenőrzni az előző válaszadó.)

Az új Xperia-k nem tudom milyenek, de a régiek (Xperia U, Xperia P) el lett bszva. Én egy P-vel szívok. Nem tudom lecserélni sajnos. Rengeteg custom romot kipróbáltam rajta, mindnek van hibája és a lassúság előbb-utóbb mindig előjön.

Egyébként vegyél elő egy Pc Companion-t vagy egy Flashtool-t és frissítsd a telefont. Egy újratelepítés után ideig-óráig jó lesz. A telefonodra van ICS, nálad jelenleg csak GB fut. Ha mégsem tetszik az új szoftver a Flashtool-al vissza tudod tenni az előzőt.

2014. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ok, mar ertem. Szoval Yes van odairva. Koszi a segitseget, meg nem irtam hagyomanyos telefonon sms-t - mint kiderult. :)
2014. okt. 2. 21:49
 10/28 Wadmalac ***** válasza:

Az ST25i az Xperia U Sony kódja. Az S LT26i.

Nos, akkor most melyik? :)

A nyitható bootloader jó hír, lehet kernelt cserélni.

2014. okt. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!