Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miert olyan indokolatlanul...

Enigmapont kérdése:

Miert olyan indokolatlanul lassu a telefonom?

Figyelt kérdés
Xperia amugy, nincsen mindenfele app rajta csak Viber, amit nem tul sokat hasznalok, van rajta vagy 3 giga szabad hely, de amugy sincs telepakolva. A telefon maga is lassu, az internet is lassu, hosszu masodperceket kell varni minden lepesre.

2014. okt. 2. 10:10
1 2 3
 11/28 Wadmalac ***** válasza:
39%

Szerintem egy U lesz ez mindenképpen, már csak a memóriaméretekből ítélve is.

Nos, a következőket fogjuk csinálni:

Először is bemész az alkalmazáskezelőbe, megkeresed az update centert, ott megnézed, hogy van-e rendszerfrissítési lehetőség. Lesz, méghozzá 4.0. Nem igazán értem ám, hogyan lehet még mindig Gingerbread androidod. :)

Naszóval, csináld meg wifiről a rendszerfrissítést.

Miután ez meglesz és már ott figyel a telefonodon az IceCreamSandwich android, a következőket fogjuk tenni:

-root

-recovery

-bootloader nyitás

-kernel cseréje 4.1-eshez való customra

-rom cseréje 4.1 customra


Na ezt nem 2 perc leírni, de majd begyűjtöm a szükséges linkeket és az alapján meg tudod csinálni magadnak.

2014. okt. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Wadmalac ***** válasza:
Addig tesztelgesd csak az új androidodat, eleinte nagyon jónak fog tűnnik, de egy-két nap és belassul ez is, ezért javaslom a cserét főzött romra. Ha lesz bátorságod belevágni ,leírok mindent.
2014. okt. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Persze, biztos U lesz az, csak én már nem is emlékszem, de hiszem h te jobban ertesz hozzá! :)

Nos ha csak 1-2 napra megoldás ez az egész, de még ha csak pár hétre is, sztem kár erolkodni mindkettonknek, akkor csak simán le kéne cserélni... Amit sajnálok azért, mert a lassusagan kivul szeretem, megszoktam, de elobb-utobb ugyis kell.....

2014. okt. 3. 10:30
 14/28 Wadmalac ***** válasza:
Nemnem, félreérted. A sima, első lépésként leírt gyári 4.0-ra frissítés fog csak rövid ideig jó lenni, de az kell, hogy a 4.1 főzött romot fel tudjuk tenni. Azzal azért majd jobb lesz. Persze űrhajót nem csinál belőle, de sokkal használhatóbb lesz, mint most.
2014. okt. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Oh ok! Szóval ott csak olyanok vannak, h Letoltve, Mind, Rendszer, Fut. Rendszerfrissitest nem találok.
2014. okt. 3. 11:21
 16/28 Wadmalac ***** válasza:

A rendszer soron kéne nyomni egy frissítést, ott látszania kellene annak, hogy van frissebb rom.

Ha meg így OTA alapon nincs, akkor számítógépre dugva a PC Companion proginak mutatnia kellene, hogy van frissítés.

2014. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Wadmalac ***** válasza:
Ttt is remekül elvannak a piroskéz-trollok. :D
2014. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Ööö... Ok. Utánajarok h hol van ez a frissites dolog.
2014. okt. 3. 14:23
 19/28 Wadmalac ***** válasza:
Az Update Center appban amikor odamész a rendszerre, jobb fölül ott van a forgó karika ikon, az a frissítés. Mármint annak az adatnak a frissítése, hogy van-e frissítés. :D
2014. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Koszi, munka után megpróbálom majd! :) (Meg minden eddigi erőfeszítésedet köszönöm!)
2014. okt. 3. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!