Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hol lehet telefonszámot eladni?

Hol lehet telefonszámot eladni?

Figyelt kérdés
Szereztem egy elég könnyen megjegyezhető telefonszámot amiért apám szerint a kereskedők ölni tudnának (telefonmarketinges volt szóval csak tudja). Azt szeretném tudni hogy milyen oldalon lehet ezt a telefonszámot eladni?
2014. okt. 6. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehol
2014. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pedig nézegettem hogy a szolgáltatók adnak könnyen megjegyezhető telefonszámokat jó drágán. Az enyém olyan amiért a t-mobile-nál 300k-s bérleti díjat kérnek.
2014. okt. 6. 22:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg pl Vaterán.
2014. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
vatera, olx, többi aprósportál.
2014. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerződést írtál alá a szolgáltatóval, nem adhatod csak úgy bérbe. Nem a te tulajdonod az a szám.
2014. okt. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ez csak egy urban legend, hogy sokat érnek a könnyű számok. igazából ugyanannyit, mint egy másik. tele van rakva hardverapró is mindig, hogy könnyű telefonszám, és akkor 15ezer, de senki nem veszi meg...másrészt ahogy írták, az a te neveden van...át lehet ugyan íratni, de szerintem ez megint egy vevőkör vesztés...tudod ki venné meg? aki vissza szeretne vele élni, illetve az adataiddal...na az bele sem menne abba, hogy átírassák a nevére...maradjon csak a tiéden, nincs abból semmi.
2014. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs a nevemen mivel domino kártya.
2014. okt. 7. 17:07
 8/10 anonim ***** válasza:
márpedig valaki nevén lennie kell. olyan nincs, hogy senkié. amikor aktiválják, akkor ott beviszik az adatokat.
2014. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha így is van akkor sem adhatod el legálisan.. A Tesco-ban vett paradicsomot sem árulhatod az út szélén. Valami ismerősön keresztül megpróbálhatod, de hivatalos útja nincs ennek.
2014. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Helló!


Tudom, hogy régi a kérdés, valószínűleg már nem is aktuális, de talán nem árt, ha az "utókornak" egy olyan hozzászólás is megmarad, ami valamivel "bennfentesebb" a többinél.


Én pontosan ezzel foglalkozom harmadik éve, igazából SIM kártya viszonteladó vagyok, de a könnyű telefonszámok a legkeresettebbek közé tartoznak nálam.

Aki szerint ez nem legális, annak elárulom: a feltöltős SIM kártya (amennyiben regisztrálatlan) szabadon átruházható és eladható, nem jövedéki termék, így bárki kereskedhet vele. A regisztrált kártyákra kicsit más szabályok érvényesek, de ha benne vagy a játékban, nem nehéz nekik megfelelni. :)

Én ebből élek (nem vagyok milliomos, de azért nem egyik napról a másikra kell élnem), és higgyétek el, működik. Ha valamelyikőtök üzletszerűen csinálná, írjatok privit, és szívesen átadom a tudásom. :)

Ha csak véletlenül találtál ilyen számot, akkor Jófogáson, Hardveraprón, különböző adásvételi Facebook-csoportokban próbálhatod meg. Ha ezzel szeretnél foglalkozni, nyithatsz egy Facebook oldalt vagy akár egy saját weboldalt is, ahova kiírhatod az aktuális ajánlataidat. Ha egy picit belemész a dologba, esetleg szerzel egy-két kontaktot, mindig fogsz tudni szerezni VIP számokat (ez egy elnevezés, amit a szakmabeliek használnak), és éjjel-nappal keresni fognak. :) Jótanács: szerezz egy külön telefonszámot (mindegy milyen, én egy tök átlagos számmal tolom idestova 3 éve, és sokszor az ügyfelek ébresztenek, tudod milyen jó is ez szombat reggel háromnegyed 8-kor?), mert valószínűleg kapni fogod a hívásokat. Jobb, ha felkészülsz a lehúzós, árat sokallós trollokra is, van belőlük egy pár. :( Ne is foglalkozz velük, akinek kell a szám, úgyis megveszi.

Ha valami jó számot meghirdetsz, ajánlatos egy számjegyet (ami nem a "minta" része) kicsillagozni/ikszelni, hogy később rákeresve a számra ne a hirdetésedet dobja ki. Pl. így: 06-70-x33-6688.

Végezetül, kedves kérdező, elárulnád, mi volt a szám? (Esetleg eladtad?) Kíváncsivá tettél, mennyit ér(hetett volna). :)

Iránymutatásnak néhány ár:

0000-ra végződő: 20-30 eFt

1111/2222/stb.-re végződő: 10-15 eFt

Három párra (pl. 114499) végződő: 8-12 eFt

000-ra végződő: 5-10 eFt

00-ra, két párra (pl. 4466), kétszer két számjegyre (pl. 2828), két kerek tízesre (pl. 4030) végződő: 2-3 eFt

Üdv: a Kártyaember :)

2016. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!