Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet telefon memória...

Hogyan lehet telefon memória kártyájának jelszavát feltörni, ha egyszer nem is adtam meg jelszót, de kéri?

Figyelt kérdés
Nokia 6131 mobilom (még egy éves sem) memóriáját kibővítettük, még mikor új volt. Több mint fél éve meg van a telefonom, a napokban viszont gyakran írta ki hogy "sim kártya regisztrációja sikertelen" és egyszerűen nem ad térerőt sem. Már 5éve használom ugyan ezt a sim kártyámat és sosem volt vele gond. Tegnap már besokkaltam, lezárolta a memoriakártyát a mobil, és folyamatosan jelszót kér hozzá, így megsem tudom nézni a pl. készült képeket. Nem adtam meg soha semmilyen jelszót hozzá, és nem is a pin/puk stb kódra érti. Nem tudommiért csinál ilyeneket.
2008. aug. 11. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

A SIM kártya regisztrációja érvénytelen az azt jelenti, hogy a hálózat visszautasította a SIM kártyát. Előfordulhat - ha egyéb ok, pl. szerződésbontás, illegális használat stb. nem áll fenn - hogy a SIM kártya már nagyon öreg (mint írtad öt éve használod) és ezért "akadozik". Ilyenkor be kell menni a szolgáltatóhoz, és ő fog adni egy új kártyát (elvileg ingyen, mert hibás a régi.) A szám és az előfizetéshez tartozó minden egyéb megmarad, viszont a SIM kártyán tárolt adatok elvesznek.


A telefon a memóriakártyához kér kódot? Mert szerintem ott valami más van. A memóriakártyát bármilyen kártyaolvasóval tudod olvasni, és mivel nem NTFS fájlrendszerűek, így nem igazán lehet "eldugni" a tartalmát. Lehet, hogy ez is összefüggésben a SIM kártyával, és lehet, hogy megoldódik, ha azt kicseréled.

2008. aug. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jajjjdejó! Köszönöm szépen válaszod!
2008. aug. 12. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:

álltalában simkártyák nem szoktak elhasználódni 5 év alatt, pl a zenetanárom már kb 12 éve (vagy mégtöbb) ugyan azt a kártyát használja, és semmi gond vele.


A mamória kártya nem biztos h nem NTFS rendszerű, mert nyugodtan formatálhatod FAT, vagy FAT32-e és NTFS-be is, igaz álltalában FAT32-t használnak.

de ebben az esetben valszeg a biztonsági kódot kell beírni ami a nokiáknál alapesetben 1234 vagy 12345, ha ez sem megy, akkor vidd a telót szervízbe garin belül megcsinálják, ha nem beázott. a nokia 1, vagy 2 évet vállal a készülékekre, kiv 8800, mert az 3 év.

2008. aug. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a kódok nem működnek, úgyhogy megy szervízbe a kicsike, és majd kiderül mi lehet a baja. Köszönöm szépen a kommenteket!
2008. aug. 17. 01:07
 5/8 anonim válasza:
Nekem is ugyanín volt a 6131-es. A SIM foglalat nem záródott.
2010. márc. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Valaki segitene nekem is... Nekem meg az Lg-bl220 ban gyari kártyámhoz kér kodot.. eddig nem kért

bele raktam egy nokia c3.00ba és azota kéri a kodot.. nem jo a gyári nokia jelszó..

De viszont a nokiában nem kéri és bele lép egyből.

2011. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én egy N73-mal raktam rá a kódot, de már elfeljtettem. Sőt, ami még rosszabb, az N73-om billentyűzete meghalt... Most egy N97 mini-m van, beraktam a kártyát, kérte a jelszót. Rányomtam, h mégse majd bementem a fájlkezelőbe/memóriakártyába, ott mutatta, h zárolva van.

DE! Van egy Opciók/Memkártya opciók/Formázás. Rányomtam, leformázta, most már minden ok.

2012. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha formázom a memóriakártyát elveszik ami rajta van??mert nekem több száz kép és zene van ami nem kéne h elvesszen....
2013. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!