Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bontatlan mobiltelefon akkumul...

Koaxk Ábel kérdése:

Bontatlan mobiltelefon akkumulátora meddig áll el?

Figyelt kérdés
vettem egy mobiltelefont karácsonyi ajándékba, viszont nem tudom, hogy az akksit nem e kell tölteni addig. Úgy tudom, ha csontra merül ki lehet dobni. Gondolom állásába is merül. Vagyis az a kérdés ha 2 hónapig csak pihen a dobozában nem lesz baja?

2014. okt. 16. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, bár ha tudod mérd meg a feszültséget.

Én eddig bármit vettem, több, mint 50% volt benne.

5 hónap után elő kellett szednem öreg telefonomat, amig a másik "megjavul", minden további nélkül működött.

2014. okt. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem 2 hónap alatt nem lesz baja, bár mondjuk én nem telónál kaptam ezt a tanácsot, hanem laptopnál, hogyha áll, akkor is legalább 1 hónapban 1x legyen feltöltve, és utána kb. félig merítsem, ha nem akarom huzamosabb ideig használni. egyébként technikai okát nem tudom, de tárolásnál valóban nem szabad fullra tölteni sem, ezért van így kb. félig töltve mind, mikor megkapod.
2014. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A raktárakban több mint 2 hónapot szoktak állni a telefonok, szóval semmi baja nem lesz.
2014. okt. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz. amit délkoreában gyártanak, az áll itt-ott legaláb két hónapot, mire a vevőhöz kerül. Ne csinálj semmit, az ajándékozottnak mindegy, hogy 90%-on áll, vagy 50%-on, csak öröm legyen. Ráérsz akkor tölteni.


Azt végképp el kellene már felejteni, hogy tönkremennek a telók, ha áll valahol töltetlenül. Több milliárd készülék készül, jól néznénk ki, ha még itt tartana a technika.


Nyugi, hadd pihenjen, nem lesz baja.

Ráadásul számtalan készülék hátulja levehetetlen, nem lehet akksit cserélni.

Ki van ez már találva.

2014. okt. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a korrekt válaszokat, megy a zöld kéz! :)
2014. okt. 18. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!