Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tegyek, hogy az Androidos...

Mit tegyek, hogy az Androidos telóm ne lassuljon le?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy LG L90-es telót.

Gyors,és azt szeretném,hogy mindig ilyen legyen.

Nem akarom telepakolni sok alkalmazással,nem is töltöttem le sokat (szám szerint 6-ot)

Szóval ha lehet olyanok válaszoljanak,akiknek sok használat után is sikerült gyorsan tartani a telefont.


2014. okt. 17. 08:45
 1/9 Tengor ***** válasza:
A "nem telepítés" az nem egyenlő a "telepítés + törléssel" rajta maradhat szemét. Csinálj egy gyári visszaállítást és csak azt tedd fel, amire szükséged van!
2014. okt. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem azt csináltam,hogy telepítettem,és töröltem,hanem semmit sem telepítettem rá,csak amiket használni szoktam.

Ezenkívúl egy Clean Mastert tettem fel.

2014. okt. 17. 10:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Első dolgod legyen az, hogy törlöd a Clean Master-t, ami inkább csak árt a telefonnak.


Ezen kívül ne telepíts semmilyen vírusirtót, az egyetlen dolog amit elérsz velük az a telefon belassítása.


Túl sok minden másra nem kell figyelni, ha az LG nem szarta el a szoftver, akkor nem fog belassulni a telefon, még ha szedsz le rá 60 programot akkor sem.


Pontosabban ha 60 normálisan megírt proramot, ha azok közül van pár olyan, amit szarul írtak meg, és folyamatosan megy a háttérbe (vagy épp szándékosan megy folyamatosan a háttérben) az természetesen nem jó, de nagyon nem kell parázni semmitől.

2014. okt. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

"Első dolgod legyen az, hogy törlöd a Clean Master-t, ami inkább csak árt a telefonnak."

Csak mint amennyire a fűnyíró káros a kertre, ha laikus áttolja anyu rózsalugasán is.

Az a Clean Master nagyon is jó, csak tudni kell használni, mint bármilyen karbantartó szoftvert bármilyen karbantartandó hardveren.

2014. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4


Az egyetlen dolog, amire a Clean Master jó, az az, hogy törli az olyan fájlokat, amik egy program törlése után még megmaradtak a telefonon. Ezen kívül minden más amit csinál az vagy felesleges, vagy kifejezetten rossz.

Cache-t nem kell törölni, a futó folyamatokat nem szabad bezárni, amióta meg egy vírusirtót is raktak bele azóta kifejezetten káros.


SD Maid fényévekkel jobb program nála, azt pár havonta érdemes lefuttatni, törölni vele a felesleges fájlokat (CorpseFinder) és kész.

2014. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

"Az egyetlen dolog, amire a Clean Master jó, az az, hogy törli az olyan fájlokat, amik egy program törlése után még megmaradtak a telefonon."

Is.

Meg a már használatlan app cache maradványokat, amelyek bizony van, hogy akár 1 GB-ot elfoglalnak.

2 giga rammal ez csaknem lényegtelen meg még jó is, hogy ezekre "visszanyúlva" esetleg valami gyorsabban indulhat, de egy 512 ramos régebbi telónak úgy szétzabálja a system tárhelyet, hogy megáll, mint a szög.

Ott bizony használ a cache törlés is. Igen, esetleg ettől az újracachelés miatt valami lassabban indul, de legalább nem fagy be teljesen.


Az olyan funkciók, mint a rég használt appok selejtezése meg a régi fájlok kidobálása már vezethet nagy mérgelődésekhez, az már óvatosan kezelendő, főleg rootolt telón.

2014. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
Egyébként SD maid tényleg jó, csak a clean master szerintem felhasználóbarátabb.
2014. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6


Jogos, de amelyik telefonnak 512 mega RAM-ja van, az amúgy is elég gyenge, és azon semmi sem tud segíteni.

Clean Master a cache törléssel néha tényleg nem árt, de mivel folyton megy a háttérbe a program így egyben árt is a telefonnak, plusz az emberek is rosszul használják, hisz általában aki letölti a Clean Master-t az minden ötödik percben bezárja az összes alkalmazást meg minden gombot megnyom amit csak tud, ami nagyon nem tesz jót a telefonnak.

2014. okt. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

#8: Ez is igaz.

Ezért írtam az ergya fűnyírózós hasonlatot. :D

2014. okt. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!