Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az emberek csak azért vesznek...

Az emberek csak azért vesznek Iphone-t mert jól néz ki?

Figyelt kérdés
Egyszerűen annyira túlárazott. Tényleg megéri az árát? Mindig azt hallom hogy milyen jól néz ki. Annyi pénzből simán lehet jobb telefont venni.

2014. okt. 17. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem, az emberek azért veszik, mert egyszerű és működik. A legtöbb ember nem ért az android beállításához, vagy egyszerűen nem akar ezzel tökölni(pl én sem, így vettem egy WP-s telefont amivel nem kell foglalkozni)
2014. okt. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk csak ha annyit akar az ember hogy egyszerű legyen, és működjön, akkor ennyi erővel egy téglafon is elég lenne. Mondjuk, az nem okos telefon, de végül is a telefon telefonálásra való.
2014. okt. 17. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Nemigaz,hogy a wp-bel nem kell foglalkozni. Kell. Csak nem kell vele kinlódni...


Azert van iphone-om mert nincs kedvem egy androidos szétfagyós váratlan meghalós szoftveres telefonnal intézni a céges cuccokat. A lumiámat meg magán dolgokra használom. a lumia azép(820) hozzá képest az 5s meg elmegy.

2014. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

na, mostmár majd jönni fognak az android fanok, sőt azok, akik még fogni se fogtak iPhone-t, és majd okoskodnak.


egyébként sok dologtól függ. legegyszerűbb dolog a szimpátia a rendszer iránt...én már kipróbáltam mind3 nagy platformot, jelenleg is wp-t használok, csupán azért, mert el akartam adni a 4S-emet...de már alig várom, hogy visszatérjek iOS-re, mert számomra sokkal jobb.

az, hogy megéri-e az árát. nem mind. én sosem vennék premier után azonnal iPhone-t sem. mostmár tényleg túl vannak lőve az árakkal, és ennyit valóban nem ér. ebből következik, hogy egy fél év, és 100ezret el fog veszíteni az árából...ezután már nagyjából megéri rászánni a pénzt, utána akár 2 évig is lehet tartogatni magunknál, max 20ezret fog csökkenni az értéke...és ha megszereted, akkor meg 2 év után se akarod még eladni...egy 5S szerintem simán kiszolgál, csak a sznobok vesznek 6-ot, főként 6 plus-t...

tegnap volt iPad Launch, és Handrás mondta, szerintem már sokadjára, hogy Magyarországon tényleg státusszimbólum...és sokan azé veszik, mert van rá pénz, és tényleg vannak azok, akik idáig azért szidták a többi gyártót, mert ők bizony sose vennének ekkora tepsit, a 6 plust mégis megveszik, mert drágább mint a 6...:D


ez nem azt jelenti, hogy mindenki ezért használja. szóval én is maximum egy 5S-re pályázok, és azt is legalább 3-4 évre...wp-re aztán lehet várni, hogy majd beindul, és tömegesen mindenki fejleszteni fog rá...még normális youtube alkalmazás ügyében se képesek megegyezni a google-el...androidot direkt nem említem, onnan is kipróbáltam már nem 1 márkát...talán a sony jött be mind közül a legjobban egy Z személyében...de nekem tényleg nem kell ekkora telefon...mostani 4,5"-es sem túl kényelmes.

ez is fontos az összkép miatt...szóval azért, mert szerinted annyi pénzből lehet venni "jobbat" is, hát nem biztos...

2014. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

#1 és #3, baromság, Android ugyanannyira felhasználóbarát, mint egy iOS vagy egy WP8, és ugyanolyan stabil is.

Aki mást mond, az szimplán nem ért a dolgokhoz, beszopja a sok marketingdumát meg amit neten olvas.


Egyik rendszert sem akarom fikázni, mivel az iOS és a WP8 is nagyon jó, de aki azt mondja, hogy az Android egy "szétfagyós váratlan meghalós szoftver" az a múltban él.

2014. okt. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és hogy a kérdésre válaszoljak:

nekem az Android tetszik, de nem értem miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkinek tetszik ugyanaz.

Ez az élet minden területén igaz, legyen szó ruháról, zenéről, filmről, akármiről, nem csoda, ha telefonos operációs rendszerek közül sem ugyanazt az egyet szereti 7 milliárd ember.


Az más kérdés, hogy nem olcsó, sőt, kifejezetten túlárazott, 230 ezret semmiképp sem ér meg, de mivel az emberek veszik, ezért az Apple annyiért adja, amennyiért akarja, hisz így is úgy is megveszik.

Te sem adnál el valamit, X áron, ha 2X áron is megvenné valaki, szóval Apple is teljesen érthető.

2014. okt. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy itthon az aktuális legújabb iPhone-ok, illetve már több más cég csúcskészüléke 200 ezer ft felett van, az elsősorban nem a gyártók hibája, hanem a sok vám, áfa, és természetesen a jó drága kormányunk miatt is, illetve a szolgáltatóké is, mert nem képesek aránylag jó ár/értékű előfizetéssel adni a telefont.


Például az Apple termékek általában világszinten nézve is nálunk a legdrágábbak. Nem azért, mert páncélszekrényben hozzák külön csak nekünk magyaroknak, hanem a 27%-os ÁFA, artisjus meg egyéb adók miatt.

Tőlünk nyugatabbra olcsóbbak, és el lehet vinni normális előfizetésben amit kb az emberek nagy része simán megengedhet magának, arról nem is beszélve hogy a fizetés hányszorosa az itthoninak, konkrétan egy sima takarító vehet magának havonta 2-3 darab iPhone-t.


Mondok 2 példát:

Még anno az iPhone 4-4S-t amikor megjelent, szerény hazánkban meg lehetett venni 80-90 ezer ft-ért havi 4-6 ezer ft-os előfizetéssel ami a többség számára kifizethető összeg.

Most 200+ ezret kell leraknod az asztalra azért hogy megvehesd azzal az előfizetéssel havi 4-6 ezer forintért, na ez a nem mindegy..


2. Ehhez képest ami itt megy nálunk, Amerikában kb 300-400 $-ért elviheted teljesen normális előfizetéssel a legújabb iPhone-t, illetve 650 dollárért kártyafüggetlenül megveheted bármelyik Apple Store-ban, így már mindjárt másabb a helyzet itthoni szemmel is, arról nem beszélve hogy átlagosan 3-5-szörösen többet keresnek az emberek mint itthon. Így is túlárazott?

2014. okt. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5

Szeerintem meg te beszélsz baromságokat.

És mivel szoftverfejlesztő vagyok ne te érts már jobban hozzá helyettem,légyszives.

2014. okt. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!