Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak az Evolveo StrongPhone Q4 "vízálló" strapa okostelefonnal? Nekem nagyon rosszak. Mit szóltok az alábbi helyzethez?

Figyelt kérdés

A gyártója szerint 2 SIM kártyát tud kezelni, valójában viszont egyet sem, mert alig egy fél percre rá, hogy bele tettem a T-mobilos SIM kártyáimat, a készülék fejre állt, azóta mindkét kártyahely kapcsán érvénytelen IMEI-it ír ki.


A GPS tudása is nagyon gyenge, csak épületen kívül és nem borult időben látja a holdakat, amihez gyakran 3-4 perc is kell neki, és akár 10 perc is, mire szóba áll velük.

Beállítottam neki azt is, hogy a GPS alapján állítsa be a pontos időt, hát egyáltalán nem lett pontos, jó 30 másodperc kevesebbet állított be a valódi pontos időhöz (internetes atomóra szerver) képest.


A gyártója az állítja, hogy "IP67 szabvány szerinti vízállóság, a mobiltelefon ellenáll az egy méteres víz alá merítésnek, 30 percen át." Ez megint nem igaz. Csak annyit tettem, hogy gyengéden beszappanoztam a szappanos kezemmel, majd azonnal a mosdó csapja alatt leöblítettem, majd gyengéden mikroszálas kendővel szárazra töröltem. Bár az akkumulátora száraz maradt, az akkumulátor tetőt miután leszedtem, az alsó részén bement a szappanhab! Ezután fogtam, és monitortisztító folyadéktól gyengén nedves ruhaanyaggal kitöröltem a szappanhabot, majd ventilátoros levegőfújatással megszárítottam. Ezek után összeszereltem majd elindítottam. Ekkor jött a következő fekete leves, az érintő képernyője is beázott! Bár a telefon még működik, de a képernyő besötétült és foltos lett, bizonyos szögben és hidegebb levegőn pedig látszódnak a belül lévő páracseppek.


Írtam a cseh gyártójának, akik pofátlanul válaszra sem méltattak!!!


Felhívtam telefonon a szervizt, akik azt mondták, hogy botrányosan hosszú idő, 2 hét alatt tudják megjavítani és ráadásul cserekészülék biztosítása nélkül.

Egyik ismerősöm szintén így járt, ő el is vitte a szervizbe. Neki a GPS egyáltalán nem működött. És nem 2 hét volt a móka, hanem egy hónap. Miután semmit nem tettek, ahogy az otthon kiderült, miután visszakapta. Utána újabb egy hónap a szervizben, ekkor annyira lett csak jó neki a GPS-e, mint most nekem. Viszont azóta nem működik neki a kamera.


A kamerához mellékelt szoftver is elég gagyi, gyakran rosszul fókuszál, és emiatt homályos és használhatatlan képet készít, ha csak nem telepítesz fel egy jobb kamera szoftvert.


Sajnos aki vízálló strapa okostelefont akar venni, nem sok közül választhat. Jelenleg csak az Evolveo-nak, a Caterpillar-nak és újabban a Samsungnak van ilyen.


Az Evolveo StrongPhone Q4-et Magyarországon 75 és 90 ezer Ft körüli áron vesztegetik, bolttól függően.



2014. okt. 21. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Cseh gyártó. Ezen jót derültem.

Talán cseh márkanév. De még a dobozolást is a kínai gyártó végzi. Ugyanazok a hulladékok előfordulnak még egy pár márkanéven. Melyik importőr mit szeretne, azt írják rá. De attól még ugyanaz.

2014. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha minden igaz kínai alkatrészekből a csehek szerelik össze cseh "dobozba":


[link]

2014. okt. 21. 22:40
 3/4 A kérdező kommentje:

Érdekes mindezt összevetni azzal, hogy mit írnek az internetes "teszt" oldalak ömlengései.


Nem azt írják, amit azok tapasztaltak, akik megvették.

Például:


[link]


De még rendszer sincs a tesztelésükben, csak nyomják/írják a sódert.

2014. okt. 21. 22:56
 4/4 anonim válasza:
Nem a legjobb telefon európában, mert a nem tudja a 900 Mhz-et 3G-n. Ez azt jelenti, hogy ahol van 3G de csak 900 Mhz-en ott nem fog működni, mert csak a 2100 Mhz-et támogatja. Ezt ki is próbáltam. Elmentünk egy olyan hejre (erdő szél, hegy) ahol csak 900 Mhzes 3g van és egy olyan telefonon amelyik támogatja a 900 Mhzet azon full jel volt 3gn de az evolveon nem volt semmi jel se. Még tapasztaltam szoftverhiba jelenséget is. Nem jegyzi meg a 2.sim csengőhangjár és most csak ennyi jutott az eszembe.
2015. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!