Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha voipról hívok külföldön...

Ha voipról hívok külföldön (EU) tartózkodó magyar t-mobilos telefonszámot akkor mi alapján számolnak engem el?

Figyelt kérdés

Mert 2014-től mióta lecsökkent a roaming egységesen 75 forint a hívásindítás, 20 forint a hívásfogadás.


Tehát normál hívásnál 75 forintot fizetnék percenként ha én hívnám a külföldi számot, ő pedig 20 forintot. Ha ő hívna, akkor ő fizetne 75-öt és én 20-at.


Ha viszont VOIP-ról hívom akkor nekem 3 forint percenként.


Gondolom ő ugyanúgy fizeti a 20 forintot percenként a hívásfogadásért, de kin vasalják be a fennmaradó 75 forintot?



2014. okt. 22. 01:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon félreértesz, bár nem csodálom, hiszen elég komoly tévhitek vannak a roamingolással kapcsolatban Magyarországon. A roaming díjakat minden esetben a roamingoló fél fizeti. Tehát ha őt hívják, ő fizeti a hívásfogadás díját, ha ő hív, ő fizeti a hívásindítás díját.

Amikor te hívod, akkor te ugyanannyit fizetsz, mintha Magyarországon lenne, hiszen magyar számot hívtál, belföldi hívás. Téged semmilyen formában nem érint, hogy a hívott fél a világ melyik felén tartózkodik éppen, a lényeg a hívott telefonszám.

Tehát igen, ha te VOIP-ról hívod a magyar számot, akkor te annyit fizetsz, amennyit a VOIP szolgáltató kér egy magyar szám hívásáért (jelen esetben állításod szerint 3 Ft/percet), ő meg fizeti a 20 forint/perc körüli hívásfogadást, ha külföldi (EU-s) hálózaton van. De ha te magyar mobilról hívod a magyar számot, akkor is annyit fizetsz, mint minden más esetben (díjcsomagod szerint, pl. 30 forint/percet), és ő továbbra is fizeti a 20 Ft/perces fogadás díját. Senkin nem kell bevasalni semmilyen 75 forintot, mivel a roamingoló nem indít hívást.

2014. okt. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom hol hallottad ezt, de ne nagyon terjeszd, mert egyik ismerősöm Vodafone Reddel futott bele ebbe. Pont azért kötötte, mert kiszámítható, 9990-et éppen ki tud fizetni és rengeteget telefonál és egyik hónapban kijött neki egy 28000-es számla mert egy Görögországban nyaraló ismerősével tartotta a kapcsolatot.


Még ő ajánlotta fel neki nagyvonalúan, hogy inkább ő hívja mert neki korlátlan és a másik csak a hívásfogadásért fizet. Aztán kiszámlázták neki.


Az ilyen gerinctelen szolgáltatói húzások miatt választottam én is a voipot.

2014. okt. 23. 03:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó, akkor ne hidd el a tényeket, hanem még szólogassál be, miután próbáltam segíteni. Inkább valami ismerősöd ismerősének higgyél, aki hallott valamit egy olyanról, aki ki tudja mit csinált az előfizetésével.

Biztos nekem kell plusz költséget fizetnem, amikor hívok egy belföldi számot, mert nekem azt tudnom kell, hogy a hívott szám melyik országban tartózkodik éppen. Ugyan már. Éppen ez a tévhit.

Magyarországról magyar szám hívása minden estetben ugyanannyiba kerül. Én is flottábam vagyok, ezért a barátnőm szokott hívni, ha külföldön vagyok, így megússzuk a 20 forintos hívásfogadással.

Ez nem vita kérdés, te nem vagy képben, hidd el.

2014. okt. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!