Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merülnek le olyan hamar...

Nicola73 kérdése:

Miért merülnek le olyan hamar az okostelefonok?

Figyelt kérdés
Egy Samsung Galaxy S4 minim van, de egy nap alatt simán lemerül és ráadásul most vettem bele új aksit. Azt sem értem, hogy akkor is merül ha nem használom. Tudom ki kell kapcsolni a Wifit is mert az is zabálja az aksit. Nem értem mért nem fejlesztenek olyan telefont ami tovább bírja.

2014. okt. 25. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek kis számítógépek, a rendszer többet fogyaszt a régebbi telefonoknál, és a kijelzők sem akkorák és olyan típusúak mint régen.
2014. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zakathol ***** válasza:

Azért mert ezek a telefonok akkora teljesítményűek mint egy asztali számítógép... Örülj neki, hogy a mikroelektronika olyan szinten áll, hogy mégis sikerült a fogyasztásukat lecsökkenteni annyira, hogy kibírnak egy napot...


Amivel javítani lehetne a helyzeten, az az akkumulátorok teljesítményének növelése, viszont abból kifolyólag, hogy minden telefongyártó az egyre vékonyabb telefonokat igyekszik megalkotni, az akkumulátorok technológiája nem teszi lehetővé az "egyre kisebb méretben, egyre nagyobb teljesítmény" alaptételt.


Szóval az oka a jelenségnek az, hogy az akkumulátorok gyártásának technológiája jelenleg elérte a határait, ez lett a szűk keresztmetszet. Viszont mostanában készültek jelentős felfedezések és kísérletek, így az elkövetkezendő pár évben jók a kilátások, de arra még azért várni kell.

2014. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az aksikat kellene fejleszteni, hanem az okostelefonokat úgy gyártani hogy kevesebb áramot fogyasszanak.
2014. nov. 1. 10:27
 4/4 Zakathol ***** válasza:

Nem tök mindegy, ha a végeredmény ugyanaz?!

Egyébként: Jelenleg minden szempontból a csúcstechnológiát használják, de közben a fejlesztések folyamatosan zajlanak. Viszont jelenleg könnyebb az akkumulátorok teljesítményét növelni, a mikroelektronika kezdi a jelenlegi fizikai határait feszegetni, így a végtelenségig nem lehet csökkenteni a fogyasztást.

2014. nov. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!