Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki tud égni a telefon led-es...

Ki tud égni a telefon led-es vakuként/zseblámpakén használt izzója?

Figyelt kérdés

Most pár napig egy olyan helyen nyaralunk ahol nincs az éjjeliszekrényen lámpa.

Egy szobában lakunk anyummal,ő viszont korán fekvő típus,és nem bírja a nagy lámpa fényét.

Ha több napon át esténként folyamatosan világít a telefon led fénye 4-6 órát zseblámpa üzzemmódban az megrövidíti az élettartamát? Kiéghet?

(a készülék márkája egyébként LG Optimus F6)



2014. okt. 30. 01:27
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Igen, ki tud égni (el tud romlani), de azért nem 4-6 óra alatt. Viszont szerintem nem tesz jót a szemnek annál a fénynél olvasni.
2014. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

használd nyugodtan, nem te leszel az első, aki kényszerből a telójával világít.


egyébként sehol nem találsz figyelmeztetést a telefonok gépkönyvében, hogy figyelem, elemlámpaüzemben kiéghet. erre még nem volt példa.

a miértre most inkább nem...

2014. okt. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Használattól a led úgy mehet tönkre, hogy lassan csökken a fényereje, a végén már alig ad fényt. Hirtelen is tönkre tud meni ha gyártási hibás, de a gyárilag beállított áram mellett nem igazán hiszem, hogy ennyire eltervezték volna magukat.


Azt figyeld meg, hogy a led környéke nagyon forró-e üzem közben. Ha igen (tartósan 85 celziusz fölött), akkor gyengülni fog és végül tönkre megy. Legalább is ez jellemző a ledre. Viszont nem hiszem, hogy ennyire átgondolatlanul tervezték volna.

2014. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 speedx9999 válasza:
Szia! Én ugyan ezt tapasztaltam autószerelőként dolgozok és gyakran használtam a ledlámpát a telefonomon... kb 2 órát mehetett maximum le kapcsoltam majd 1 óra múlva akarom használni és soha többet nem kapcsolt be... a készülék egyébként LG L65 volt
2016. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!