Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szeretnék venni egy készüléket...

Szeretnék venni egy készüléket, de nem tudok dönteni, időtálló készüléket akarok. Iphone 6 vagy Xperia Z3. szerintetek?

Figyelt kérdés

Samsung nem jöhet szóba, ezt a kettőt néztem. Xperia mellett vízállóság ami konkrét telefon melletti érv. Iphone esetében egyre szimpatikusabb maga az iOS androidtól már kicsit herótom van ( és most sincs gyenge készülékem) , és biztos hogy egy időtálló telefonról beszélünk...nem tudom Z3 esetében egy év mulva például hol lesz ha már kint lesz a 4-es...

Tudom hogy az iPhone drága és főként a márka miatt fizetsz annyit amennyit de akkor is nagyon szimpatikus készülék...csak hát nem vízálló..


2014. nov. 1. 17:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
szerintem a z3-at vedd. az iphone kezelése kényelmetlen mert túl nagy a telefon a kialakításához képest. Ráadásul ugyanolyan gyors a kettő. De ha van pénzed minden alkalmazásért fizetni ami androidon ingyenes, csak egy kis reklámmal akkor vehetsz iphone 6-ot is. De mindkettő gyors és megbízható telefon.
2014. nov. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

ugye csak viccelsz?

minek a vízálló? vedd meg nyugodtan az iphonet, és legfeljebb nem dobálod vízbe, hanem csak úgy, mint a többiek, a zsebedben, vagy a táskádban hordod.

ha a vízállóság hánya a probléma a 6-osnál, inkább ne vedd meg.

a Z3-ra nemsokára jön a lollipop 5.0...hacsak nem azzal kapod a boltban.


a Z ultrára már jelezték, hogy nemsokára tolják...


iphone

2014. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
És hozzátenném hogy nekem z2-m van és hiába van kinn a z3 még mindíg lesz rá támogatás, mert hardverben se marad el sokban a z3-tól. Ahogy az iphone 5s-se marad el sokban a 6-tól. Hidd el egy z3 két év múlva bár már nem lesz csúcskategóriás, egy erős középkategóriás akkor is meg lesz.
2014. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

"minek a vízálló?"


Csak ez miatt én sem vennék telefont, de ha vízálló telefonom lenne, akkor azért kitudnám használni.


Gondolj bele, nem kell félned, hogy egy kis víztől meghal, de a mindennapok során ha mondjuk koszos a kezed, és a telefonod is koszos lesz csak berakod a konyhacsap alá és lemosod, stb. Jó dolog a vízállóság, csak ez még nem elég, hogy ez mellett dönts, de mindenképp extra.


"androidtól már kicsit herótom van"


Ilyet nem lehet mondani, attól, hogy egy telefonon nem teljesít olyan jól, egy másik telefonon még imádhatod, teljesen más élményt nyújt.

Hacsak nem most is egy Sony-d van (pontosabban Sony-d, ráadásul a Z szériából) akkor a Z3 annyira fog új élményt nyújtani, mint egy iPhone 6.


"nem tudom Z3 esetében egy év mulva például hol lesz ha már kint lesz a 4-es"


Xperia Z 2 hónap híján 2 éves, és még megkapja a Lollipop-ot, és még lehet utána is sokáig támogatva lesz (hisz a hardver bírja, max üzleti okokból lesz hanyagolva).

Lényeg az egészben, hogy támogatva lesz sokáig, időtálló, még az iPhone-nál is időtállóbb, hisz Androidot akkor is tudod frissíteni, ha már hivatalosan nem érkezik rá több frissítés (custom romok).

De Z3 esetén már nem kell ilyenektől félni, évekig támogatva lesz.


iPhone 6 is nagyon jó, nem arról akarlak lebeszélni, csak nem árt ha mindkét oldal tulajdonságaival tisztába vagy.

2014. nov. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Amelyik külsőre jobben tetszik. Nekem bevált a Z2+iPad Air kombó :D

Pár évig elleszek így!

2014. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 kérdező.. ***** válasza:
Szerintem is Z3.
2014. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

ha időtálló készüléket akarsz akkor az iphone, de ha értékállót, olyat amit 2x annyiért el tudsz majd adni 2 év múlva mint a másikat akkor pedig iphone 6-ot


ja ez ugyanaz, bocs :D

2014. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Elfogultak vagytok. Páran kezdenek rájönni a dologra, de még így is elejtenek apróbb szarkasztikus megjegyzéseket. Mindkettő jó telefon, az előző generációkat volt is lehetőségem tesztelni. Mindkettő piszkosul jó. Az iPhone-t az iOS, és az arra kiadott temérdek mennyiségű, jól kidolgozott alkalmazás teszi királlyá, a Sony-t pedig az, hogy egy majdhogynem DSLR minőségű kamerát kapunk egy telefonba építve. Oké, attól még messze van, de szinte az összes kompaktot leveri. A vízállóság (vagy legalábbis cseppállósáv) kérdése relatív. Én ki tudtam használni, amikor tengerbe mentem akkor a parton vettem egy vízálló zacskót rá, és ezzel sem volt gond.

Ugyan előttem mar említették, de a SONY is törődik a telefonjaival. Az egész Z széria megkapja a Lollipop-ot. És még ezt követően is kapjak majd a frissitéseket dögivel, mert a hardver bírja, legfeljebb azért nem, hogy új termék vásárlására ösztönözzék a vevőket(üzleti okok).


Nem szidni akarom az iPhone-t szó sincs róla, én csak arra akarlak ráébreszteni hogy az android 4.0 óta számos androidot futtató telefon is tudja hozni az Apple minőséget. Azt, amire eddig csak egy iPhone volt képes. Az iPhone-oknál persze ez természetes, de android felhasználók örülhetnek mint majom a farkamnak (bocsánat, a saját farkának :D)


Remelem tudtam segíteni, és remélem hogy nem lepontozás lesz a vége. Köszönöm, nogy végigolvastad!

2014. nov. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

Iphone!

Z3-al csak a bajod lesz,pár hónap után szervíz,aztán 2 hónap múlva megint szervíz,és ez egyre rosszabb és rosszabb lesz..

2014. nov. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
persze z3 azonnal szerviz az iphone 6 meg első leülés után meghajlik.. bírom az ilyen iphone fanokat akik csak annyit tudnak mondani hogy minden sz*r iphone a legjobb!! egyik ismerősöm vett iphone 6-ot következő nap vihette vissza mert elhajlott a farzsebébe...
2014. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!