Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit lehet tenni egy kimosott...

Mit lehet tenni egy kimosott telefonnal, hogy működjön? Az eset után meg lett szárítva és eleinte felvillantak a ledek, de most már semmire se reagál. Bármilyen elektrotechnikai megoldásra vevő vagyok.

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 15:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
XD...nem a mosószerrel volt a baj.
2010. jan. 27. 15:13
 2/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nem tudsz vele sok mindent csinálni...A pasim telefonja egyszer megfürdött a Velencei-tóban, hát nem is működött többet, hiába szárítgatta órákon át...
2010. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

semmit, meghalt. nem javítható. vége.

sim kártyát vegye ki rakja másik telefonba ennyit lehet.

2010. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak annyi...az enyém egyszer a medencébe landolt velem együtt ×D meg egyszer a játszótéren a hinta alatti sáros vízben...de nem lett semmi baja O.o
2010. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén??

Már bocs, de hülye voltál, hogy akkor bekapcsotad, ezzel ölted meg végleg, mert ilyen azt kellett volna csinálni hogy aksi ki, szétszedni, és hajszárítóval finoman kiszárítani azonnal

még megpróbálhatod, de sztem már rég késő, kuka

2010. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Idén nyáron az LBm telefonja is sokat úszott a vízben, vagyis a medencében, ami ráadásul tele volt Klórral v Hlórral vagy mivel. A tesói megjavították neki, és a telefonnak nem lett semmi baja, pedig vagy 3x-4x is megfürdött. És nem a legjobb telefon. Sony Erricson w300(i)
2010. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

'Már bocs, de hülye voltál, hogy akkor bekapcsotad...aksi ki...'

1) bekapcsolva ázott el

2) mikor bekapcsoltam már megvolt szárítva

3) aksinak semmi baja (másik telóban megy)

4) és ilyenkor mi romlik el? nem érintkezik rendesen a lerakódott vízkőtől/mosószertől?

2010. jan. 27. 15:50
 8/13 anonim ***** válasza:

1. Szedd szét! Amennyire tudod, ha nem tudod hogyan kell szétszedni, keress rá a "you tube" on

2. Tedd a tv-d tetejére (kicsit mindig melegebb), vagy ha nagyon gáz, akkor a radiátorodra, de csak úgy ha teszel előtte alá egy vastagabb, akár több rétegbe összehajtott pólót. Úgy max 32-35 fok legyen, ezt akár lázmérővel ellenőrizd! csak hagyd rajta, így mindig tudni fogod... Ha túl meleg akkor behalhat végleg a telefonod, akkor kell még egy réteg póló alá...

3. ezek után tedd egy olyan dobozba amit le tudsz zárni (uborkás üveg, fagyis doboz), előtte tegyél bele sót és arra rizst! (ne főzd meg ;) és ne rázd meg ) a só és a rizs arra jó, hogy a megmaradt nedvet "kiszívja ", párátlanít. ugyanezt látod, amikor a sótartóba összeáll a só...

4. egy hétig nem szabad bekapcsolni! ha bekapcsolod zárlatos lesz (ha még nem az)

5. 1 hét után szereld össze! 1x próbáld ki, ha bejön örülj, ha nem akkor van két választásod:

a.) a fentieket követve megint szétszeded és jön a rizses doboz

b.) leviszed egy szervizbe, elmondod mi történt és ők megnézik. Általában fel szokták ajánlani az ultrahangos mosást, de nekem azt mondták hogy az is csak 50-50%-os eséllyel működik, és garanciát általában nem szoktak rá adni. Ez kb.1500-5000 Ft között szokott lenni...


És tessék megjegyezni! ;)

Ha a telefon WC-be esik :DDD vagy ha végigmegy egy mosó programon, vagy medencébe esik, tessék mihamarabb kikapcsolni, darabjaira szedni, és hagyni megszáradni! Nem szabad hajszárítóval sem kísérletezni, mert az annyira meleg levegőt fúj, hogy az apró részeket megsütheted vele!

2010. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

16:02-es vagyok


"4) és ilyenkor mi romlik el? nem érintkezik rendesen a lerakódott vízkőtől/mosószertől?"


Zárlatos lesz :(

Ha szétszeded, és látsz valahol fehér port, akkor nagy valószínűséggel azon a helyen lesz a gond ;)


Az előbbieket azért írtam le, mert nekem páralecsapódásos lett a telefonom 3 héttel ezelőtt, a neten halásztam össze ezeket az infókat, az enyém már viszonylag jó csak a vaku világít mindig :(


Kár hogy ezeket a tanácsokat nem írják/írták bele a készülék tájékoztatójába :((((( és sokan -mint én is- ki-/bekapcsolja a telefont, meg rá is tölt az aksijára (ahogy én is) :DDDD


Sok sikert! :D

2010. jan. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
megfogod szétszeded amennyire csak lehet és ahol ilyen kis fehér lerakódásokat látsz, ott megtörölgeted arcszeszes fültisztítóval és jó lesz sztem
2010. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!