Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Eltűnt a telefonom az iskolába...

Eltűnt a telefonom az iskolában. A készülék ára 43k pénz volt. Érdemes feljelentést tenni? Szolgáltató segít esetleg megtalálni? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szünet elején meg volt, leraktam magam mellé a padra és ott felejtettem. órán kikéredzkedtem, de már nem volt ott. Nem volt rajta semmilyen lopásgátló app, nem gondoltam rá, hogy pont velem történhet meg. Mindig vigyáztam rá.

2014. nov. 9. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem fakereszt.

Legközelebb tegyél fel egy gps-es nyomkövetőt rá.

Feljelentést azért biztos, ami biztos tegyél, add meg a teló IMEI számát, egy ismerősömért egyszer melóhelyre mentek a rendőrök, mert vett egy telót használtan és lopott volt.Szóval lehet szerencséd lesz és megkeresik.

2014. nov. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hívni próbáltam még, de ki volt kapcsolva. Rendőrségen foglalkoznak ilyennel? Keresnék? Vagy kereshetek magamnak új készüléket?
2014. nov. 9. 03:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Tegyél feljelentést a rendőrségen, mindenképpen add meg a készülék IMEI számát, annak alapján a fakabátok megtalálják és ráverik a balhét arra a kis huncut osztálytársadra, aki ellopta.


Semmilyen értéket nem hagyunk ott sehol iskolában, munkahelyen, mert alkalom szüli a tolvajt - nem is hinnéd, milyen sokan elteszik amit találnak, mielőtt az még igazán eltűnt volna.

Pénztárcát sem hagyunk elöl, mert simán megdézsmálják rengetegen. Általában pont az, amelyik előtte-utána a legbarátságosabban mosolyog az arcodba.

2014. nov. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hat.. nem szeretek gyanusitgatni. De amugy tobb helyen is azt plvastam, hogy a rendorok nem foglalkoznak ilyennel, ha meg igen akkor birosagi vegzes kell. Most melyik az igaz?
2014. nov. 9. 10:15
 5/13 anonim ***** válasza:

Tehetsz feljelentést, de nincs értelme gyakorlatilag. Nem mérhetik be a közhiedelemmel ellentétben, csak nagyon különleges esetekben.

Egyelőre érdemesebb iskolán belül lépni, nálunk megvolt a helye a talált cuccoknak, szólni kell az igazgatónak, a tanárok majd körbekérdeznek nincs-e véletlen valakinél. Eredményre nem biztos hogy vezet, de hátha. Nálunk anno az ilyen cuccok előkerültek szinte mindig, mert amikor már rendőrséggel fenyegetőzött az igazgató meg nyomozással, stb, akkor beijedtek gondolom. :D

(A lopás szót elsőre nem nagyon hangoztatnám egyébként a helyedben, mert tulajdonképpen csak annyit lehet tudni, hogy te hagytad el a telefont.)

2014. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem értem mért nem mérik be... Igazgatónak szóltam már

ez ügyben, de csak annyit mondott, hogy az iskola nem vállal felelősséget semmilyen holmiért. A rendőrség tuti nem foglalkozik vele? Nem érdemes bejelenteni akkor?

2014. nov. 9. 13:48
 7/13 anonim ***** válasza:

De igen, foglalkozik. Ne legyél már ilyen lusta, annyira fárasztó elmenni a körzeti kapitányságig? Vagy ennyire gazdag vagy, hogy nem számít a telefonod?


Szedd már össze magad, és gyalogolj be a rendőrségre!

2014. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt is érdeklődd meg, mit mondanak a forgalmazónál, ahol a telót vetted. Már ha te vagy az első tulaj, akkor biztos segítenek. Szerintem az lenne a jó sorrend, hogy a forgalmazótól beszerzed az igazolást, hogy a te tulajdonod volt, és ezzel mennél a rendőrségre.
2014. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Olyan vendégek voltak ma nálunk, akiket nagyon ritkán láthatok, és fontosabbak, mint egy telefon. Nem vagyok gazdag és szerettem is a telefont, bár van jobb is, de hozzám nőtt. Fontos információkat nem tárolok rajta, mert ilyen téren "paranoiás" vagyok. Elég, ha a gépemen megvannak bizonyos képek, fájlok, stb... Azért írtam ide, mert tudni szerettem volna, hogy van-e értelme rendőrségre menni, de nem kaptam egyértelmű választ. De köszönöm mindenkinek, aki válaszolt érdemben a maga tudása szerint a legjobban!
2014. nov. 9. 18:02
 10/13 anonim válasza:
Már bocs de bemérhetik, én tudom mert nekem is ilyen történt és nekem édesapám mondta (rendőr), bemérik ha feljelentést teszel. Van egy IMEI szám a telefon dobozán annak segítségével!
2014. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!