Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen appokat töltsek le/mit...

Milyen appokat töltsek le/mit tehetek, hogy megvédjem az androidos telefonomat a vírusoktól, kémprogramoktól?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék bekapni semmilyen vírust, vagy hogy kémprogramok felhasználják az adataimat. Mire figyeljek? Clean Mastert vagy Heartbleed Security Scannert ajánlanátok?(Lány vagyok, nem sokat értek a számítástechnikához, és most lett először androidos telefonom, azért a buta kérdés)
2014. nov. 10. 01:05
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Leginkább semmilyet, ez nem olyan, mint egy számítógép, gyakorlatilag minimális az esélye annak, hogy beszedj valamilyen vírust. De ha attól jobban érzed magad, tölts le egy avastot.
2014. nov. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamelyik nagy és már ismert antivírus-gyártó appját szedd le, például amit az előző válaszoló javasolt, vagy én például az AVG-t használom.


De még ennél is fontosabb, hogy sose telepíts appokat a GooglePlayon kívüli megbízhatatlan forrásokból, főleg ne alternatív marketekről, ahol tört appokat árulnak (eredetileg fizetőseket ingyen), mert azok garantáltan tele vannak malware-ekkel. (Diagram az egyes marketek fertőzöttségéről: [link] )


A teljesség kedvéért hozzá kell tennem, hogy a GooglePlay-en is vannak malware-t tartalmazó kódok, de elenyésző számban (idei statisztika szerint 0,1 százalék).


(Azzal sajnos nem érthetek egyet az előző válaszolóval, hogy ez egy védett platform, ennek épp az ellenkezője az igaz: az Android kirívóan fertőzött operációs rendszer (a mobil OS-ek 97%-a Androidra készült). Viszont a jó hír az, hogy minimális felelősséggel - lásd feljebb - tehetsz az ellen, hogy a te készüléked is megfertőződjön.)


(A statisztikai adatok forrása: Forbes.com - [link] )


P.S.: "Lány vagyok, nem sokat értek a számítástechnikához" - ez nem kifogás, ez a XXI. század, én is nő vagyok és info mérnök. Ne hagyd, hogy ilyen szexista mémekkel elnyomjanak.

2014. nov. 10. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem nyugodtan hogy nem kell rá vírusirtó!!!!!!

Én piszok régen használok androidot és soha egy vírus sem települt rá!!!Pedig mind rootolt volt.

Szinte mindegy honnan töltesz le.4shared,zippyshare,mediafire stb... pl a google play-ról egy kezemen meg tudom számolni hányszor töltöttem le.A 4shared pl.egyépként is kipirosodik a link,ha fertőzött.


Egy dologra figyelj.Telepítés előtt mindig megmutatja,hogy melyik apk mihez kér hozzáférést.

Ha például egy galériát töltöttél le és ő a telefonhívásokhoz akar hozzáférést akkor gond van.Ami gyanús ne telepítsd.

2014. nov. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2014. nov. 14. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!