Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit jelent az, hogy "belassítj...

Mit jelent az, hogy "belassítják az internetet"?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, 57 éves vagyok és nem nagyon értek ilyenekhez, így lehet, hogy ez a kérdés másnak nevetségesen egyszerű, de én sajnos nem tudom rá a választ, ezért is bátorkodom feltenni.


Vettem egy telefont és igényeltem rá internetet is, 400 MB havonta. Azt írják a szerződésben, hogy ha ez a 400 MB megvan, akkor belassítják az internetet. Ez mit jelent? És mi történik ha valaki ezután is használja?

Kell-e fizetni utána még pluszban bizonyos összeget? Illetve mennyire lassú az a lassú? Lehet-e egyáltalán utána használni?


Köszönöm!



2014. nov. 13. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell fizetni érte,de viszont rohadtul lassú és alig lehet használni
2014. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Úgy magyarázom el, hogy meg tudja érteni. Az internetnek is van egy sebessége, mint az autónak. Ha mész az autóval mondjuk 90 el mehetsz. Hirtelen egy 30 as tábla lesz. Akkor 30 al fogsz tovább haladni, amíg nincs feloldó tábla. Az internetnél (mobilcsomag) a feloldás a következő hóban történik. Addig is tudsz netezni, csak nem fognak olyan gyorsan bejönni azok a dolgok amiket nézegetsz.
2014. nov. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Lehet-e egyáltalán utána használni? "

Ehhez tudni kéne, mennyire lassul, mert nem minden tarifacsomagban ugyanaz a mértéke.

Ha 128 kb/s, azzal még el lehet csattogni (nem is olyan régen ilyen sebességet használtak a pc-ken is :)) de 32 kb/s már a butatelefonokon használatos gprs sebessége, Opera Minivel kis türelemmel még el lehet köszörülni, email szinkron is lefut, csak időbe telik.

Általánosságban mire fogod használni a mobilnetet?

Az előző válaszolón meg csak mosolyogj, ahogy én is :)

2014. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Már elnézést 3# válaszoló egy ***** vagy. A netet belassítják, nem pedig "le".

Amugy válaszolnék a kérdésre: na először is, van 400mb-od. Ez azt jelenti h ennyit tudsz alapból használni. Egy google play-es játék 30-50mb általában. Ha egyet letöltesz ennyi elment. Ha egy 50mb os filmet megnézel akk annyi is elment. Nah az h belassítják az több dologtól füg h mit jelent. Mert nekem a belassított netemen ha egy játékot letöltök 3 óra. És ha osztálytársam letölti ugyanezzel a nettel, akk neki 20 perc. Azért mert nekem jobb telóm van. És egy teló minnél jobb, újabb, annál több netet eszik. Ha önnek régi fajta okostelója van akkor nincs gond. És amugy az a 400 mega nem fogy el hamar. Kérem tessék leírnj milyen telefonja van, és hogy mire szokta használni a netet. Köszönöm.

2014. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általános mobilnet használatra a 400MB is elegendő lehet, a legtöbbet mindig az online zenehallgatás, vagy a YouTube viszi el. Email, böngészés, hírolvasás az belefér. Ha az ember sokat fotózgat, és azt folyamatosan szinkronizálja valahova (Google Drive, Dropbox, iCloud stb.), akkor gyorsan elmegy, de a készülékeken általában beállítható, melyik alkalmazás használhat mobilnetet, és melyik nem (ezek csak wifi-n fognak adatot forgalmazni), így elég jól kordában lehet tartani az adatforgalmat.


Ha eléri az adatforgalom korlátot, onnantól az letöltési sebességet korlátozzák, amíg a fordulónap el nem jön. Hogy pontosan mennyire, az a szerződésben benne kell, hogy legyen. Általában csak ennyit csinálnak, tehát az adatforgalom lényegében korlátlan, csak kis sebességgel fog működni, de alapvető dolgokra még így is jó (email szinkronizálás a háttérben pl.), de pl. skype-olni már nem lehet vele, mert ahhoz lassú (kivéve a skype chat, arra elég).


Kell-e pluszban fizetni? Ezt a szolgáltató ügyfélszolgálata meg tudja mondani, vagy el kell olvasni a szerződést (és az ÁSZF-et), ha ott nem írnak ilyenről, akkor nem kell.

2014. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!