Sony Z3 vízálló?

Figyelt kérdés
Láttam egy plakátot amiben a Sony Z3 mobiltelefont reklámozzák úgy, hogy a víz alatt úszkálva fotóznak vele. A kérdésem az, hogy tényleg ennyire vízálló? Vagyis akár a víz alatt is készíthető fénykép?? Bocs a huta kérdésért de nagyon nem értek a telefonokhoz.
2014. nov. 13. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen. Bár én mióta a z1-em töltés közben szó szerint ráz, már nem próbálnám betenni víz alá.
2014. nov. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
így van, ez elmélet. sony facebook oldalán lehet bogarászni a panaszok között, elég sok beázott...és amit jó tudni, hogy a garanciával el fognak küldeni a p:csába...szóval én ezt úgy mondanám, hogy attól nem fog behalni, ha mondjuk szakadó esőben használod vagy ráfröccsen a víz, de én tuti nem vinném be a vízalá...lehet, hogy kifogsz egy épp jót, de lehet, hogy vannak illesztés beli gondjai, és simán be fog ázni...utána meg rádfogják, hogy nem nyomtad be eléggé az usb védőajtaját(vagy minek is nevezzem :D)
2014. nov. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

A beázásra senki nem fog garanciát vállalni. Éppen azért, mert utólag marha nehéz bizonyítani, hogy valóban a készülék a hunyó, vagy te.

Nekem sima Z van, úszott már jó néhányszor, gond nélkül bírja.

Beázásra meg ott van a készülék-biztosítás.


Ha mindenképpen garanciával vízálló telefont akarsz, nem csak kádba vagy pocsolyába esésre, hanem úszkálásra, búvárkodásra, akkor felejtsd el az okostelókat.

A legjobb, a Caterpillar B15 is csak 1 m mélységben 30 percre vállal garanciát. Ez a telefon meg hardveresen azért az élmezőnytől le van csúszva.

Az IPx7 még csak ennyi, az IPX8 (ami még nincs okostelóban, csak a Z2, Z3 az IP55-IP58 jelzéssel, ami valami 5 és 8 közti mértékű szigetelés) tisztán elvileg 1 m mélységben végtelenségig vízálló.


Az új felső kategóriás okostelók közt még mindig a Z2 és Z3 a legvízállóbb.

2014. nov. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!