Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont vegyem meg a...

Melyik telefont vegyem meg a 16 éves lányomnak? Nokia lumia 520 vagy 530 vagy Sony xperia E1?

Figyelt kérdés
Sajnos nem értek a telefonokhoz. Tudom nem egy csúcskategóriás telefonok, de 4 gyerek mellett ennyi futja.De mégis melyik közülük a legjobb?
2014. nov. 17. 12:59
1 2
 11/18 Igor Igorovics ***** válasza:

nem kellene butaságokat beszélni...


de, tudsz mást is, lumia 930-on bármilyen videót le tudtam eddig játszani ezekkel:


[link]


[link]


egy négy-négy és fél colos kijelző nem könyv olvasásra való, csak elrontod vele a szemed...a pdf egyébként is elavult formátum könyveknél


miért kellene más, teljesen jó és biztonságos, egyébként van egy-kettő másik...én a maxthont kifejezetten szeretem, igaz az is egy moddolt ie


senki sem akar ma már gtalkon beszélgetni, ott a facebook meg a skype, meg a viber stb...egyébként van gtalk kliens is csak nem a google csinálta


nem csak ieből tudsz youtube-ozni, ez szerintem a legjobb youtube kliens minden platformon:


[link]


Tényleg vannak korlátai még a wp-nek, de messze nem zavaró már, mellesleg a legbiztonságosabb:


[link]


Lumia 520 árában nincs semmilyen normális androidos telefon, csak szutyok laggos bughalmazok. Egy valamire való android min 70k-nál kezdődik.

2014. nov. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Igor Igorovics ***** válasza:

Ez lehet a vetélytársa, de még nincs ilyen nálunk:


[link]


[link]

2014. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Tengor ***** válasza:

#12

Biztosan remek lejátszók, de nem értek egyet azzal az üzletpolitikával, hogy fizetek valamiért egyszer, és még egyszer, hogy az használható legyen. Valljuk be, hogy nem prémium elvárás egy videó lejátszása egy okos telefontól. (játékot venni az más természetesen)


Maxthonra van reklám blokkoló? Ha van ki fogom próbálni. (kedvenc WP fanom kijelentése: olyan oldalt kell nézni, amin nincs reklám")


Valóban kényelmesebb lenne könyvet olvasni nagyobb kijelzőn, de ha ez van, akkor ezen próbálnám meg, ha lehetne. Nem értem, hogy ha a X éves Androidos telefonomon van (ingyenes) program, ami tördeli a PDF-et, akkor miért olyan lehetetlen ezt WP-re is feltenni? Nem az, hogy reklámos van, vagy fizetős van. Nincs.


Én gtalkon szeretnék beszélni. Pont erről írtam. Alap probléma: "beszélgetni akarok". MS mit mond? "Skype, FB, Viber, még választhatsz is!" Egy picit módosított probléma: "beszélgetni akarok gtalkon" MS mit mond? "Nem" Nem azt mondja, hogy "ok, töltsd le, és a nem használt kliensek a telefonon maradnak" Azt mondja, hogy "nem, használd, ami van" és ennyi.


Olvastam, hogy a legbiztonságosabb. Ezzel nem tudok vitatkozni. Ha trollkodnék azt mondanám, hogy a Nokia 3310 is biztonságos, mert azon sem fut sok minden...


Kérdezek mást: miért van az, hogy nagy (nem garázs projektelők) szolgáltatók (nem egy, több), akik készítenek klienseket Androidra, IOS-re, BlackBerry-re (!), évek óta nem készítenek el egy klienst WP-re?

A Dropbox, a Google miért nem készít rá saját klienst?

Nem kell leírni, mondták már: használjam az MS felhőjét!

2014. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Igor Igorovics ***** válasza:

Azért 200ft szerintem még nem vert földhöz senkit...iosen is rengeteg a fizetős app, pedig 200k feletti telefon. Arról persze nem beszélsz media fronton, hogy 3rd (ingyenes)tubecast jobb bármelyik youtube kliensnél, beleértve a hivatalost is androidon.


Nagyon sok oldalt néztem már maxthonon, és nem találtam még becsukhatatlan reklámot. Lehet, hogy nem vérpistike.com szintű oldalakon mászkálok, ha valakinek ez az igénye, akkor ott van még mindig az android.


Ha egy négy colos kijelzőn akarsz könyvet olvasni elavult formátumban, akkor a szíved joga, a te platformod az android. Ma 30k körül négy nyelven beszélő leszerelt német irodai üzleti szériás laposokat lehet venne, de egy tizenezres tescos tablet is alkalmasabb erre, mint bármelyik flagship telefon.


Azért nincs hivatalos gtalk, mert a Google nem csinál. 3rd szoftver van, és hidd el rajtad kívül nem sokan ragaszkodnak ma már a gtalkhoz.


A legbiztonságosabb. Pont. A többi tényleg csak trollkodás.


A dropbox és a google azért nem csinál alkalmazást, mert konkurensek, bár droboxnál változni látszik ez.


[link]


[link]


Igen, vannak korlátai a rendszernek, ezt nem vitatja senki, de szerintem az sem lehet vitás, hogy a 20-30k kategóriában a hibák ellenére, nem hogy jobb alternatíva nincs a lumiáknál, hanem egyszerűen nincs más használható, és egy normál felhasználó teljesen jól el lesz vele. Tud vele emailezni, facebookozni, youtubeozni, chatelni, nagyjából mindent, van egy stabil, működő, biztonságos oprendszere, ami nem fagyogat és gyenge hardveren is gyors. Jellemzően van egy normális kamerája is, és jó üzemideje, mindezt 20-30k-ért. Androidon ilyen egyszerűen nincs 70k alatt, leszámítva a moto g-t és az alcatel one touch idolt, de azok is 50k. Én premium kategóriában nagyon jól el vagyok egy 930-al, mert nekem bőven elegek a funkciói, szerintem az egyik legszebb telefon, masszív, nagyon premium, és olyan képet csinál, hogy bármelyik androidos flagshipet tönkrever, pedig nem is ez a legjobb kamerás lumia, az a 1020. A lumiák ma már a korlátaik ellenére is bőven az ajánlott kategóriában vannak.

2014. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Tengor ***** válasza:

#14, a TubeCastot nem próbáltam még, nem volt az első 10 találat között amikor klienst kerestem (nem sikerült még rájönnöm, hogy az áruház mi alapján rendez). Ki fogom próbálni.


A többit rád hagyom. (attól h itt vitatkozunk még nem lesz Androidos a telefonom :( )

2014. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Igor Igorovics ***** válasza:
Nem kell rám hagynod, csak mondj egyetlenegy normális androidos telót 30k, továbbmegyek 50k alatt, vagy ha leszámítom az említett kettőt 70k alatt. Egy HTC M8 vagy egy Honor vagy egy Galaxy S5 persze hogy jó, nekem is nagyon tetszenek, de azok majd a 200k-t verik.
2014. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Melyik Honor veri a 200k-t? Mert van pár.
2014. nov. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tengor ***** válasza:

Nem a telefonokat bíráltam, hanem az oprendszer és annak szolgáltatásait és a hozzáállást.

Hogy jönnek a képbe a telefonok?

2014. nov. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!