Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beázott a telefonom! Menthető?...

Beázott a telefonom! Menthető? Most szárad.

Figyelt kérdés
Egy buliban voltam, és tokban, letettem a telefonomat az asztal szélére. Valaki kivette, és "véletlenül" belekerült egy szőlőleves tálba... Azonnal szétszedtük, és megpróbáltuk megszárítani, kis idő múlva bekapcsolták, és azt mondták nekem, hogy működik. Most itthon vagyok, megint megpróbáltam bekapcsolni, de feketén világít az egész. Most is radiátoron van. Szerintetek menthető?Nokia 5310, és fél éve kaptam.
2010. jan. 29. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem még régebben kimosták a telefonomat mosógépbe.. De nagyon elázott? mert nekem kimosták és utána már nem működött mert nagyon beázott. Neked mennyire ázott be?
2010. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Belül nem, de a képernyője széle igen. :'(
2010. jan. 29. 21:06
 3/14 anonim válasza:

Szerintem biztosan ezt nem lehet tudni,de:

1. érdemes kiszárítani

2. vigyázz, ne olvadjon a radiátorra..

3. lehet, hogy lerakódott benne valami, ami szárítás után is zavarja a működést..úgyhogy jó lenne alkohollal kimosni.

2010. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Ha rendesen szétszeded akkor hamarabb szárad és látod is, hogy belül még mennyire nedves.
2010. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
belül egyáltalán nem nedves. csak a képernyőnél.
2010. jan. 29. 21:30
 6/14 anonim ***** válasza:

ugy mesélték ha vizbe esik a telefon, vagyis teljesen vizes lesz. akkor tényleg egy pohár vizben kell vini szerelőhöz, (amiből nem lóg ki a teló) és ott száritják ki elég speciális körülmények közt, hogy a száradás közben ne oxidálodjon el semmlyen alkatrész, érintkező.

nekem a 3410esem már esett vizbe. azóta is használom. pedig asztalon száradt ki.

2010. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Engedd meg hogy gratuláljak akinek az ötlete volt, hogy kis idővel a "fürdés" után bekapcsoljátok.
2010. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, túlélheti!

Egy pár jó tanács, jó szándékkal:

1. Szedd szét! Amennyire tudod, ha nem tudod hogyan kell szétszedni, keress rá a "you tube" on

2. Tedd a tv-d tetejére (kicsit mindig melegebb), vagy ha nagyon gáz, akkor a radiátorodra, de csak úgy ha teszel előtte alá egy vastagabb, akár több rétegbe összehajtott pólót. Úgy max 32-35 fok legyen, ezt akár lázmérővel ellenőrizd! csak hagyd rajta, így mindig tudni fogod... Ha túl meleg akkor behalhat végleg a telefonod, akkor kell még egy réteg póló alá...

3. ezek után tedd egy olyan dobozba amit le tudsz zárni (uborkás üveg, fagyis doboz), előtte tegyél bele sót és arra rizst! (ne főzd meg ;) és ne rázd meg ) a só és a rizs arra jó, hogy a megmaradt nedvet "kiszívja ", párátlanít. ugyanezt látod, amikor a sótartóba összeáll a só...

4. egy hétig nem szabad bekapcsolni! ha bekapcsolod zárlatos lesz (ha még nem az)

5. 1 hét után szereld össze! 1x próbáld ki, ha bejön örülj, ha nem akkor van két választásod:

a.) a fentieket követve megint szétszeded és jön a rizses doboz, vagy szétszedés közben megnézed és ahol fehér lerakódást találsz ott fülpiszkálóval és alkohollal óvatosan meg kell törölgetni (ez utóbbit saját felelősségre!)

b.) leviszed egy szervizbe, elmondod mi történt és ők megnézik. Általában fel szokták ajánlani az ultrahangos mosást, de nekem azt mondták hogy az is csak 50-50%-os eséllyel működik, és garanciát általában nem szoktak rá adni. Ez kb.1500-5000 Ft között szokott lenni...


És tessék megjegyezni! ;)

Ha a telefon WC-be esik :DDD vagy ha végigmegy egy mosó programon, vagy medencébe esik, tessék mihamarabb kikapcsolni, darabjaira szedni, és hagyni megszáradni! Nem szabad hajszárítóval sem kísérletezni, mert az annyira meleg levegőt fúj, hogy az apró részeket megsütheted vele!


Az előbbieket azért írtam le, mert nekem páralecsapódásos lett a telefonom 3 héttel ezelőtt, a neten halásztam össze ezeket az infókat, az enyém már jó :)))


Kár hogy ezeket a tanácsokat nem írják/írták bele a készülék tájékoztatójába :((((( és sokan -mint én is- ki-/bekapcsolja a telefont, meg rá is tölt az aksijára (ahogy én is) :DDDD


Sok sikert! :D


Ui: a pohár vízbe való lecipelést a szervizbe nagyon nem ajánlom!!! Mivel szőlőlébe esett lehet hogy az egész mobilodat át kell majd "cucálni" alkohollal, mert ragadhat és egy csomó szennyeződést fog "odavonzani". És a telefon szétszedését ajánlatos gumikesztyűbe végezni (nem vicc!)

2010. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem egyszer ráborították az ásványvizet. Szijrázott is akkor :D megjavult csak a gombok nemjók a második sórtól felfele xD had száradjon
2010. jan. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Most az a helyzet, hogy szól, tudok vele telefonálni, és hívni is lehet, csak nincs képernyő.. Ki lehet cserélni?
2010. jan. 31. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!