Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ért valaki a telefonokhoz?

Ért valaki a telefonokhoz?

Figyelt kérdés
Telefont szeretnék venni. Amikor a Telenor oldalán összehasonlítom a Nokia Lumia 530 és 520-at, akkor fel van tüntetve a "Memória(RAM)", "Memória mérete" és "Belső memória" leírások. Ezek mit jelentenek? Pl. Lumia 530 Memória (RAM) 512, Memória mérete - , Belső memória 4GB. A Lumia 520 pedig: Memória (RAM) 512, Memória mérete 8 , Belső memória -. Akkor az 530-nak memóriája nincs, az 520-nak pedig belső memóriája? Továbbá, mit jelent a PureView kamera, mit jelent, hogy LTE? Szeretnék egy telefont de fogalmam sincs melyiket válasszam. Köszönöm, ha valaki segít!

2014. dec. 3. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Kétféle dolgot hívnak memóriának:

- rendszermemóriát (RAM, ide töltődnek be a programok/alkalamzások és azok adatai, ebben dolgozik a processzor)

- beépített háttértárat (itt tárolhatod a programjaidat, alkalmazásaidat, magát az operációs rendszert, filmeket, dokumentumokat, képeket, stb.)


Szinte mindig (?) a rendszermemória (RAM) a kisebbik, ha össze-vissza fogalmaznak.


Tehát a két példád esetén:


Lumia 520:

- RAM: 512 MB

- belső háttértár: 8 GB


Lumia 530:

- RAM: 512 MB

- belső memória: 4 GB


Egyébként a belső háttértárat lehet bővíteni sok telefonnál (ennél a 2-nél is) microSD memóriakártyákkal.

A telefonok esetén a RAM-t nem lehet bővíteni. (Majd egyszer talán lesznek olyan telefonok, amiket igen, de most még szerintem egyrészt nincsenek, másrészt ez a 2 biztosan nem olyan.)


A PureView kamera a Nokia kamera-technológiája. Nem igazán tudom, mennyit számít.


LTE:

vannak ugye különböző mobilinternet-/adatkapcsolatok (általában csak 3G-nek illetve 4G-nek hívják őket).

A 3G, 4G egy-egy csoport (3. illetve 4. generáció).

Az LTE pedig egy konkrét kapcsolattípus. Ha jól tudom, az LTE-t 4G-snek mondják, de valójában még nem az (nem felel meg pl. a sebességkövetelménynek).

2014. dec. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szóval a belső memória azzal függ össze, hogy mennyi képet, zenét, játékot, filmet,… tudsz rátenni a telefonra; a RAM pedig azzal, hogy egyszerre mennyi adattal tud gyorsan dolgozni a telefon, szóval pongyolán fogalmazva azzal, hogy milyen gyors, mennyire akadozik (persze ez nem csak a RAM-tól függ).
2014. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Azért elég fura dolgok vannak itt. A Lumia 530 az 520 kiváltója, ugyanakkor az 520 kamerája autofókuszos és ahogy nézegettem a videómegosztón, nagyságrendekkel szebb képeket/videókat csinál. Az 530-ban viszont van Glonass, ami nekem fontos lenne. Egyszerűen úgy tűnik, mintha odafigyelnének a gyártók arra, hogy minden azért ne legyen benne ebben az árkategóriában. Pl. egyikben sincs LED vaku. Pl. a Huawei 530-ban vaku is van ennyiért plussz Glonass de a képei és a videói nem Nokia minőségűek. Azt hittem a Huawei az 550-el kijavítja a kamerát, de csak azt a RAM-ot novelte 1Gb-ra. Szóval nem tudom mi éri meg a 30ezres kategóriában. Az általad leírtak alapján az LTE nem lenne nekem fontos.
2014. dec. 3. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!