Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csináljak a telefonommal,...

Mit csináljak a telefonommal, ha nem ismeri fel az sd kártyám?

Figyelt kérdés
Már ki-, bekapcsoltam a telefonom,újraindítottam,kivettem és visszaraktam az sd kártyám...

2014. dec. 4. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen kapacitású a kártya? Milyen telefon? Új kártya? Volt formázva? Ezek nélkül nem nagyon lehet segíteni...
2014. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
egy formázás segithet ha valami fontos van rajt ha van gépeden/laptopodba kártya olvasó akkor ami kell át tudod másolni! ha nem jo nézd meg egy másik teloval ha ugy sem jo akk vége a memkártyádnak
2014. dec. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A teló samsung Galaxy Express,Sd kártya Kingston, 8gb,egyszer már kellett formázni sajnos... :/
2014. dec. 5. 06:45
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Kingston felirat a kártyán ujjal dörzsölve nem mázolódik?

Nekem sikerült belefutnom egyszer Kingsontban 16GB class10 kártyába, ami valójában class2 noname xar volt, csak át volt márkanevezve. Eredeti Kingston csomagolásban, számítógépes boltban vettem. Visszavittem, cserélték, a második ugyanolyan volt, boltos megnézte, a teljes készletük ilyen hamisítvány volt. Visszaküldték a nagykerbe.


Lehet, hogy ezzel most nem ez a baj, de én azóta Kingstonnal óvatos vagyok.

2014. dec. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Remélem, én a Sandisknél nem fogok ilyenbe belefutni. :DDD Nekem 16 gigás Sandisk Ultrám van és most készülök venni helyette egy 32 gigás szintén Sandisket. Bár azt nem tudom, hogy vehetem-e esetleg a gyorsabb Extreme-t vagy Extreme Plust vagy maradjak az Ultránál? Tudja-e kezelni a telóm, nem lesz-e "túl gyors" hozzá, ezeket nem tudom...


Mellesleg nálad nem ez lehet a gond, hogy esetleg túl nagy a kártyád sebessége? Ugye itt nem kapacitást, a gigabájtot kell érteni, hanem amit Mb/s-ban adnak meg. Habár nem tudom, hogy létezik-e ilyen, de személy szerint én emiatt félek a nagyobb sebességű kártya megvételétől, hogy esetleg nem fogja a teló felismerni/kezelni normálisan...


Ki is írtam egy ezzel kapcsolatos kérdést, hogy valaki elmondja, hogy létezik-e ilyen, hogy "túl gyors" a kártya.


Amúgy azt leírhatnád, hogy a tiéd milyen sebességű... Persze ha ez az egész csak az én hülyeségem, hogy "túl gyors" a kártya /bár hallottam már néhol ilyet/, akkor lehet a 8 gigás kártyád akár 80Mb/s-os is. :) Ez esetben viszont nem tudom, mi lehet a baj. :/ :S

2014. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Vannak pc-re is, androidra is sd-t tesztelő programok, azzal ki lehet deríteni, milyen sebességű illetve hibás-e.

Egyébként az újabb, gyorsabb kártyák mennek gond nélkül a régebbi készülékekben is. Csak a tárhely méret lehet akadály. Egy max. 16 GB-ot kezelni képes eszközben a 64-es nem fog működni, vagy hibázni fog, fagyni, törlődni stb.

2014. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyilván. :) Ezért akarok 32-eset, mert annyi a max, amit bele lehet tenni.


Igazából kicsit pénzkidobásnak érzem ezt a 16 gigásat, ugyanis mikor megvettem, akkor még a régi telómat használtam, amit viszont csak 16 gigáig lehetett felbővíteni. Csak akkor még nem tudtam, hogy rá 1-2 hétre új mobilt fogok venni csak úgy spontán, mert megtetszett...

Viszont ezt a 32 gigás már nem lenne pénzkidobás, mert úgy érzem, hogy mostanában nem fogom lecserélni a telómat. Bár az igaz, hogy a procija csak 1 magos és Symbian van rajta, de ezt már a megvételnél belekalkuláltam.


/Őszinte leszek: maximum Nokia Lumia 1020-asra cserélném csak le, ugyanis egyedül annak van még 41 MP-es kamerája... Az alá már nem akarom adni. :) De igazából pont a kamerája az, ami megfogott. Hogy nem sokmagos a CPU és egy tucatoperációsrendszer van rajta, attól még nagyon király a teló. :))/

2014. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
* és NEM egy tucatoperációsrendszer van rajta
2014. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, viszont a Lumia 1020-ashoz akkor nem akarnék megint nagyobb kártyát, mert azt nem lehet bővíteni. Viszont abból is kizárólag a 64 gigás verzió jöhetne csak szóba. A 32-as semmiképpen sem, az visszalépés lenne, mert a mostaniban is van 16 giga belső tárhely + 32-ig bővíthető...
2014. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!