Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Normális, hogy a modern...

Normális, hogy a modern telefonoknál nem lehet a telefonkönyvet lementeni PC-re?

Figyelt kérdés

Lehet akármekkora fájlokat másolni oda-vissza, csengőhangokat, mindent, de a telefonkönyvet nem lehet lementeni. Régi telefonhoz még volt ehhez külön PC-s program. Az SMS-eket sem lehet lementeni.

Ha a telefon memóriájából meg akarom tartani a telefonszámokat, akkor kézzel ki kell másolnom, hogy az újabb telefonba is be tudjam majd írni.

Ennyire nem lehetek béna, tényleg nem láttam ilyen funkciót, immár a második telefonnál sem.


2014. dec. 5. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Titokban tartott telefontípus tel.szám mentéshez nem tudok hozzászólni, de pl. androidnál van lehetőség mindkettőre.
2014. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bármelyik telefonnal lementhető .vcf file-ba, vagy google-ba

Ha a kacsa nem tud úszi, nem a víz a hüly3 >:]

2014. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Windows Phone-nál is van lehetőség.Bejelentkezek a microfos fiókba PC-n és látom az összes embert aki a telómba van.A telefon számokat pedig bluetooth-al is át lehet küldeni buta telefonról.
2014. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pedig ennyire béna vagy, az ismeretlen tipusú készülékedben is lehet fájlt exportálni/importálni, csak még nem találtad meg. Én is vcf-ből húztam be az androidba a kontaklistát, amit előtte wm-en lementettem pár tapizással. Persze ez megvan 2 perc alatt, mit csináljak a fennmaradt idővel? Te legalább el tudod tölteni :))
2014. dec. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Inkább az a hülye, aki nem ír a telefonhoz programot (gyártó), amivel le lehet menteni a telefonkönyvet.

Gondoltam, írok típust, de mivel egyre több telefonnál veszem észre ezt, nem a típusról lehet szó.


Ősrégi Sony Ericsson Z310i-hez kéne jelen pillanatban. Bár lehet, kézzel előbb kimásolom belőle a számokat, mire rájövök, hogyan kell.

Az a vicc, van adatkábel, hozzá telepíthető program is, amivel sok mindent lehet csinálni, de telefonkönyvhöz hozzáférni nem. Nem értem, minek agyonbonyolítani, egyszerűen kéne egy opció, amivel a telefonszámokat szerkeszteni ill. menteni lehetne. Ha ez nincs a szoftverhez, akkor még megnézi az ember magukat a mappákat, amik elérhetővé válnak az USB összeköttetés révén, de ha abban sincs semmi, akkor annyi. Nem értem, minek kell még harmadik lehetőséget is kitalálni, nem elég bonyolult anélkül.


Egyébként okostelefonhoz sem találtam még ilyen opciót, igaz, azt még alig próbálgattam.

2014. dec. 6. 15:50
 6/13 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy a hülyézős kommenteket mellőzzük. Kifejtettem az elején én is a hozzáértésemmel a problémát, felesleges erre újra felhívni a figyelmet. Azért jött normális válasz is, bár még mindig nem jövök rá, honnan lehet ezeket előrángatni, ha nincs olyan opció.

A csengőhangokat meg elnevezzük czx fájloknak, hogy nehezebb legyen megtalálni őket, és a programban is így fognak szerepelni. Esküszöm, ha valaha tervezek egy telefont, így fogom csinálni.

2014. dec. 6. 15:53
 7/13 A kérdező kommentje:
Becs szó, ezen a telefonon nincs ilyen lehetőség. Van hozzá a PC-hez egy Sony Ericsson PC Suite nevű program, nincs benne ilyen lehetőség. Lehet képeket szerkeszteni vele, stb., megnyitható a telefon mappája, kimásolhatók a telefonnal készíthető fényképek, csengőhangok, témák, de a telefonkönyvhöz nem lehet hozzáférni. Az SMS-ek kimásolására is illene, hogy alkalmas legyen, de ilyen sincs. Egy régebbi telefonommal ez teljesen könnyen hozzáférhető volt mind.
2014. dec. 6. 19:21
 8/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor általában oda szoktam vetni egy pökhendi RTFM!- et, aztán begyűjtöm a durcás hőbörgést, de most megnéztem egy z310i manuált. Leírják benne az összes kontakt küldésének és szinkronizálásának módját, de ezeket kimásolgatni már nincs energiám. Úgyhogy hajrá :)
2014. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jó, hogy sem az életkoromat, sem semmi egyebet nem tudsz rólam, és ilyen hangnemben írsz. Ez az oldal nem azért van, hogy odaírjuk, hogy a google a barátod, stb. Ha csak ennyi segítőkészség szorult belét, hogy RTFM, az nem nagy dolog. Most akkor segítesz, gyerek, vagy mi van?Nem a kioktatások miatt tettem fel a kérdést. Ha meg nincs benned segítőkészség, menj tévézni, ne itt lopd a napot, gyerek!


Nagyon köszönöm a sok hasznos választ, semmire nem mentem.


Egyébként mit is kéne elolvasnom? Mert az adatkábelhez nem kaptam útmutatót, a telefonhoz sem. Erre persze nem gondoltál, gyerek.


Még jó, hogy amit máshol nem mertél, itt megkérdezheted.

2014. dec. 6. 19:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd, nincs a kezemben ilyen készülék, fingom sincs róla, és pont ezért ki sem tudom próbálni. De azt látom a manuálban, hogy van lehetőség kontakt küldésre:


To send all contact, Menu > Contacts > More > Options >Advenced > Send all contacts and select a transfer method.


Vagyis BT-n át lehet tolni az egész kontaktlistát egy másik készülékre, ahol már remélhetően ténylegesen fájlba is lehet exportálni, pl. vcf-be vagy akár csv-be ez utóbbit már barátságosan lehet szerkeszteni, androidon kb. 5 tapizás egy telefonkönyv export.


Hiába jelented ki kategorikusan, hogy "ezen a telefonon nincs ilyen lehetőség", már el is végeztük :) Legalább is én így csinálnám a pc-s összekötő programokba beleőszülés helyett. Látod, most én is rtfm-eztem a 310-es manuált :) benne van a válasz, mint ahogy az ilyen jellegű kérdések 90%-ára valahol le van írva a válasz, csak elő kell venni.


Slussz.


"Egyébként mit is kéne elolvasnom? Mert az adatkábelhez nem kaptam útmutatót, a telefonhoz sem. Erre persze nem gondoltál, gyerek."

[link]

2014. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!