Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon akku kapacitás növelés...

Telefon akku kapacitás növelése. Működhet? Veszélyes?

Figyelt kérdés

van egy Nokia asha 302 telóm. igazából nem ez a lényeg.


3,7V 1430mAh akku van benne.


ha az akku mellé párhuzamosan bekötök egy plusz akku"köteget", akkor mennyivel nőhet a készenléti idő?


működhet ez rendesen?


ez az akku köteg 3db 1,2V 2400mAh sorosan összekötött akku. ha sorba vannak kötve akkor a feszültség összeadódik tehát 3,6V leadására képesek, és mivel ezt párhuzamosan kötném be az alap akku mellé akkor nem adódna össze a feszültség.


kb ennyi az ismeretem.


az akku kötegbe a feszültségen kívül a teljesítményüket is össze kell adni? (azaz 3x2400mAh lenne?)

és akkor összességében az alap 1430mAh ki lett bővítve ezzel a módszerrel +7200mAh val?


mert ha igen akkor az össz teljesítmény az eredeti 6x-a lenne, és az eddigi 1 nap helyett 6 napig bírná?


erősítsetek meg, vagy ha tévedtem, javítsatok ki légyszives :)


tudom, buci és nem túl praktikus lenne, de most nem ez a lényeg :)


2014. dec. 5. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Na hát kétlem hogy valaki erre érdemleges választ fog adni, fogalmam sincs :D Szerintem ezt valami fizikustól kéne megkérdezned :D
2014. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szigorúan tilos.

Két teljesen különböző típusú akkut nem kötünk össze.

Egy Li-Ion cella, amelyik 3,7 voltos, teljesen másképp viselkedik, mint egy 3,6 voltos NiMH akkupakk. Más a belső ellenállása, másképp kell tölteni, a lényeg: nem szeretnék egymást.

Ha mindenképpen barkácsolni akarsz, akkor azonos akkukat köthetsz esetleg párhuzamosan. Azonos típus, kor, állapot. Mintha a gyárban új korában így rakták volna össze, bármi más megoldás kerülendő.

2014. dec. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Az van, amit a kettes válaszoló írt.


Ha nagyobb kapacitású akkut akarsz, menj fel az eBayre, és vegyél extra kapacitásút a telefonodhoz, vagy pedig vegyél külső, USB-vel rádugható extra akkumulátort.

2014. dec. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

Nem tudjuk milyen fajta akkumulátor van a készülékben és te milyet szeretnél rákötni.

A kapocsfeszültségből nem lehet egyértelműen következtetni rá, mivel azonos típusnál is határoznak meg eltérő értékeket a gyártók.


Valóban nem érdemes keverni több féléket ilyen módon.


A sorba kapcsolt cellák feszültsége valóban összeadódik (ha megfelelő polaritással kötöd össze őket) a mAh kapacitásuk azonban nem adódik össze.

Ha sorba kötsz 3 darab 2400mAh kapacitású cellát, akkor az eredmény és 2400mAh lesz, csak mivel ugye a feszültség a háromszorosa az eredetinek, ez a 2400mAh már a háromszoros feszültségre vonatkozik, így a belőlük kivehető teljesítmény a háromszorosára nő.


A másik probléma az lehet - amit nem említettek - hogy a készülék töltő áramköre a gyári akkura van méretezve így annak fajtája és kapacitása szerint próbálja meg tölteni a megnövelt kapacitású akkupakkodat, ami nem biztos hogy sikerülni fog neki.

2014. dec. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

mégse különbözőeket használok akkor.

találtam a házba 3db 3,7V 900-1000mAh aksikat. azaz kb uygan olyanok. Li ion telefon akksi.


most kötöm össze őket :)

2014. dec. 6. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!