Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Z1C vagy Samsung Galaxy...

Sony Z1C vagy Samsung Galaxy S5 Mini?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy karácsonyra a kettő közül szeretném valamelyiket. Mindkettőben vannak olyan tulajdonságok, ami tetszenek és amik nem, de lehet, hogy csak én látom így a dolgokat, örülnék, ha segítenétek, és leírnátok, hogy miért érné meg az adott telefon, és miért nem.

A Z1C-ben zavar az, hogy a háta üvegből van, mert hiába ügyelek az ilyen tárgyakra, készülékekre, ha elejtem, akkor reccs, és búcsút inthetek neki. Mivel nem lehet benne akkut cserélni, mert a hátlapot nem lehet levenni, így ha idővel meggyengül, és gyorsan fog lemerülni, szintén nem tudok vele sokat kezdeni, azt pedig, hogy mennyi idő alatt megy tönkre az akku nem tudom. Ott van még zavaró tényezőként az, hogy az USB bemenetel vízállósága egy kicsi ajtóval van megoldva, így a nyitogatástól – ezt egy videóban hallottam, ha nem igaz, bocsánat :D – veszik a vízállósága is valamennyire.

Az S5 Mini is nagyon tetszik, viszont ennek gyengébb a hardvere, az alkalmazásoknál is jobban akad, az akkujáról pedig nem hallottam túl sok jót, viszont sok helyen láttam azt, hogy 1-1,5 napot kibírja, tehát annyira mégsem rossz a nagy képernyő mellett. A Z1C-vel szemben, ennek nem ajtós az USB-je, de ugyanúgy megvan LP67, a hátlapot le lehet venni, és akkut is lehet cserélni, meg a kamera is gyengébb, de ez lenne a legkevesebb, mert a telefonokat nem kifejezetten fényképezésre találták ki.

Szerintetek?



2014. dec. 6. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem z1c-m van és biztosíthatlak hogy nincs semmi baja sem az USB, sem a memóriakártya, sem a sim kártya ajtócskájának. A telefonra pedig egy fólia, szilikon tok és már nem is reccsen olyan könnyen... Nekem május óta megvan és semmi baja sincs!!!
2014. dec. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az akku sem gyengült. Pedig eléggé aktívan használom!
2014. dec. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem is fog még egy darabig tönkremenni, de 3 év múlva már biztos. Akkor pedig vehetsz egy másikat.
2014. dec. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, neked, mivel említetted, hogy aktívan használod, körülbelül mennyit bírja az akku egy töltéssel?
2014. dec. 7. 09:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg amúgy ment minden kérdésre a zöld kéz. :)
2014. dec. 7. 09:11
 6/9 A kérdező kommentje:
*válaszra, bocsánat. :D
2014. dec. 7. 09:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Net+zene+video+kamera 1-másfél nap, ha nincs annyit nyaggatva, akkor a másfél-2 napot is kihúzza.
2014. dec. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a Z1C. Árban a kettő kb. azonos, csak az a különbség hogy a Z1C-ben csúcskategóriás hardver van, jó anyaghasználattal, jó kezelőfelülettel, míg a samuban középkategóriás hardver, fröccsentett műanyagban, hulladék kezelőfelülettel (és horrorisztikusan túlárazva a smu s5 mini)
2014. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sany
2014. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!