Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » GPS-ben erős olcsó okostelefon...

GPS-ben erős olcsó okostelefont újonnan. Adnátok tippeket?

Figyelt kérdés

Már benne vagyok a korban, a mai telefonokról csak egy picivel tudok többet mint hogy amelyik okos, az nem lehet buta...

Viszont most venni szeretnék egyet január elején Budapesten, újonnan, garanciával, személyes átvétellel - 20e, max. 24.9e amennyit szánnék rá.


A fő szempontjaim:

1) főleg GPS-ben legyen erős

(Sokat utazgatok itthon, az országon belül, túrázni is vinném erdőbe be, oda is ahol nincs mobil lefedettség. Nem mindegy hogy 100m-rel arrébb keresem-e az elvétett túristautat mint ahol van.)

2) dual SIM-es legyen, normál méretű kártyáim vannak

3) wifire tudjon kapcsolódni

4) az akksija lehetőleg bírja tovább mint 1 nap


Mire használnám (általánosságban):

* web böngészés

* e-book (PDF/epub/akármi) olvasása

* videófájlok nézése (USB kábelen másolnám a fájlokat PC-ről)


Mire használnám (konkrét webhelyek/alkalmazások):

1) Gmail, Skype, Facebook, Google Drive

2) WhatsApp, Viber


Mire _nem_ használnám:

* látványos játékprogramok futtatása (sakkprogramot futtatnék legfeljebb)

* fotózás (van fényképezőgép)


A következő 3 évben nem szeretném a telefont lecserélni...

Szeretném ha okostelefonokra _konkrét tippeket_ tudnátok írni!

(S ha fentebb túlságosan konyhanyelven fogalmaztam, akkor még pontosíthatok.)



2014. dec. 10. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nokia Lumia 530 dual sim-es. De 30 alatt van Lumia 630 dual sim-es is.
2014. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

-főled GPS-ben...

nos ez érzékenység kérdése, és javasolt a minél nagyobb kijelző. android alatt ez már nemigezán jön ki huszonötből.

-normál sim-es android alatt talán nem is létezik, pláne duálban.

-wifire is...ez is nagy érzékenységet kíván, felárral...

-az akksija...nos ez a buktatója az elvárásoknak..minden teló bírja legalább egy napig, kérdés mennyire nyúzod..ha GPS üzem be van kapcsolva, az bizony zabálja a szuflát.. ha wifit keres, az is..és még telefonálni sem telefonáltál.


-fotózásra nem.. nos többedmagammal én is azt hittem, hogy ááá...ezekkel a szarokkal nem lehet fotózni, maradunk a jó kis canonnál..illetve kinek mi van...

aztán egy ösmerős mutatott papírképeket kirándulásról, esküvőről..a szám tátva marsdt..olyan jók..


nos mobillal csinálta...azóta nekem is ilyen van, a fényképezőgép a fiókban.

persze a teló nagyon jól, gyorsan hozza a műholdakat, pillanatok alatt megtalálja az egyészen halvány wifit is, nagy kijelzője van, de naponta töltöm. ráadásul nem duál, és mikro simes.


nem huszonöt volt, ennyiből nem tudok tippet adni..


ja, a (jó)sakkprogram is rendesen viszi az akksit..


sajnos ez van.(androidban)

2014. dec. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a topiknyitó (kérdező) vagyok.

a tippeket köszönöm mindkettőtöknek, de most pontosítok:


rájöttem h a 2 sim kártya sem annyira fontos nekem.

a legfontosabb a telefon navigációs képessége. például az hogy legyen benne

* igazi gps vevő

* iránytű sem hátrány

(nem csak városban használnám tájékozódásra, hanem olyan helyen is _ahol nincs térerő_)


igazából nem is sakkot játszó programra gondoltam. csak olyan kis programra amivel vissza tudok nézni többek között PGN formátumban elmentett játszmákat.


a 30-35e forintos ár is még belefér.


ja és időközben magamtól a lumia 620-on kezdtem gondolkodni. (windows phone, 512M rammal, stb)

igaz h az a készülék nem az elmúlt évben, hanem még 2012. decemberben jelent meg... szerintetek, ha azt most tavasszal megveszem, akkor vajon 3-4 évig még tudom használni rendesen?

2015. jan. 6. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!