Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki fel tudná sorolni a...

Valaki fel tudná sorolni a Nokia Lumia 530 előnyeit és hátrányait tapasztalat szerint?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 20:30
 1/5 anonim válasza:
Pont tegnap rendeltem az interneten karácsonyi ajándékként egy ugyanilyen telefont. Ha aktuális lesz még neked (kb.) egy hét múlva, akkor szívesen leírom neked a tapasztalataimat.
2014. dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én a héten már szeretném megvenni, de szívesen várom a válaszod :)
2014. dec. 10. 22:41
 3/5 anonim válasza:

Szia! Az első kommentelő vagyok. Tegnap megérkezett hozzám az interneten rendelt készülék futárszolgálattal (pedig azért írtam, hogy várj egy hetet, mert kb. annyit számoltam szállítási időnek). A VIP Phone-tól rendeltem, rendelés után felhívtak, hogy letisztázzuk a dolgokat, emellett nagyon készségesek és nem hazudoznak, hanem tényleg azt kaptam amit vártam, minden telefon magyar nyelvű menüvel és kézikönyvvel rendelkezik, ráadásul ez az egyik legolcsóbb weboldal. Az pedig külön öröm volt, hogy 2 nap alatt már meg is kaptam a készüléket.

Nos: A doboz tartalma gyárilag elég szerény. Csak egy micro usb töltőt raknak a telefon mellé, szóval ha a gépről akarsz rá feltölteni valamit, akkor az adatkábelt külön kell megszerezni. Fülhallgatót is külön kell neki venni, mert azt sem adnak hozzá. A sim kártyákat és a micro sd kártyát csak úgy lehet belerakni, ha kiveszed az akksit, szóval ez nekem egy kicsit körülményesnek tűnik. Egyébként nagyon gyorsan bekapcsolt, egyedül elvégezte az első beállításokat, de mielőtt ennek nekikezdenél, csinálj egy Microsoft fiókot, mert különben sokkal kevesebb lehetőséged lesz a telefon használatával kapcsolatban. A menü tök jó, használható, logikus, és tényleg gyors. A Nokia eleve telepített egy pár fontos alkalmazást, ami nekem tetszett (Facebook, Zene app, Videó app, Nokia Camera, Nokia Cinemagraph stb). Így kevesebb alkalmazást kellett manuálisan nekem rátelepítenem. Az alkalmazások gyönyörűen futnak rajta, a Facebook app vagy a Messenger betöltése kb 2 másodpercet vett igénybe. A játékokat is teljesen jól viszi, még azokat is, amik alapvetően "komolyabb" telefonokra készültek (pl. Asphalt 8)

A hangszóró pazar, jó hangosra lehet állítani, és egyáltalán nem zörög.

A Duo-Sim kártyát is jól megoldották. Teljesen átláthatóvá és értelemszerűvé teszik, hogy mikor melyiket használod. Pl ha egy beérkező SMS-re válaszolsz, egy koppintással akár írás közben is kiválaszthatod, hogy melyik SIM-eddel fogod elküldeni. A beépített böngésző (Internet Explorer) is villámgyors, persze tudom hogy ez az internetkapcsolattól is függ. Egyszóval ahoz képest, hogy nem egy csúcskategóriás telefon, nagyon összerakta a hardvert és a szoftvert a Nokia és a Microsoft.

ami viszont nem tetszett:

Azt eleve tudtam, hogy 4GB-os a beépített memóriája, de azt már senki nem reklámozta, hogy ebből 2GB-ot a rendszerfájlok foglalnak le. Ez tulajdonképpen annyit jelent, hogy maradt kemény 2GB a saját fájloknak, ami természetesen semmire nem lesz elég. Így be kell majd szereznem egy micro sd kártyát, (ami megint plusz pénz a fülhallgató és az adatkábel mellett) mert ezzel a két gigával tényleg lósz@rt nem érek. Raktam rá pár alkalmazást, aztán már közölte is, hogy megtelt a tárhely...

A kamera sem valami nagy szám, 5 megapixel, mindez autofókusz és vaku nélkül. Csak koppintasz és már lövi is a képet ész nélkül, ha bemozdult a kezed, akkor így jártál.

A képernyő pedig izzadt kézzel sokszor nem érzékel, vagy félreérzékel egy betűt a billentyűzeten (izzadós vagyok, ez van), így viszont törölgethetem a kezemet folyamatosan.


Első benyomásom és tapasztalatom nagyjából ennyi. Karácsonyi ajándékba lesz, nem én fogom használni, de azért az ünnepek előtt mindenképpen meg akartam nézni (legalább tisztában legyek vele, hogy mit adok). Ha esetleg van még kérdésed a telefonnal kapcsolatban akkor tedd fel és megnézem neked. Összességében egyébként annyit tudok mondani, hogy a hibái ellenére nem rossz, és 30 ezer forintért mindenképpen megérte megvenni.

2014. dec. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Körülbelül egyezik nekem is az előttem szólóval. Viszont, a netkáblet én nem hiányolom, mivel ott van a Onedrive fiók. Nincs külön internetcsomagom, így csak wifin keresztül töltöm le a fájlokat.

A fájlokhoz vissza. Nekem anno elég nehéz volt bármit is megtalálni a telefonon. Gondolok itt a frissen letöltött képekre, zenékre, mivel hiába állítottam be mondjuk a letöltés mappát, sose találtam olyat. Ezért felraktam egy fájlkezelőt is.


De összességében, 20E forintért, szerintem egy nagyon jó üzlet volt. Én nagyon elégedett vagyok vele.

2014. dec. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, közben megvásároltam én is, és meg vagyok elégedve vele :)
2014. dec. 28. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!