Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet belső tárhelyet...

Hogy lehet belső tárhelyet növelni Sony Xperia E3 telón?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most december elején vásároltam egy Sony Xperia E3-as telót. Korábban HTC Desire C-m volt, amivel az utolsó 3/4 évben elég sok gondom volt, így mérföldekkel jobb az új telóm. Az elmúlt hetekben már kitapasztaltam a használatot, viszont két dologgal találkoztam. Jól szuperál, gyorsan fut, nem fagy. A belső (telefon) tárhelye 4 GB, ebből 2 GB amit "szabadon" lehet felhasználni. Ezen kívül van benne egy 8 gigás memóriakártya. Képeket, zenéket mindent az SD kártyára mentek, a kamera beállítása is így van. Találkoztam azzal a problémával, hogy megtelik a belső tárhely. Ezen hogy lehet segíteni. Új progikat nem töltöttem még rá, csak a Face Messengert, de az az SD kártyáról fut. A fotózás során azonban van egy olyan érzésem, hogy automatice mégis a belső tárolóra menti, pedig mindent átmásoltam már. Ez mitől lehet? Mit javasoltok belső tárhely problémára? Köszi előre is a segítséget.



2014. dec. 24. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Kameránál nem lehet átállítani hogy hova mentse a képeket? Vagy esetleg a Beállításokba olyasmi nincs hogy Alapértelmezett Lemezírás, és külső-belső tárhely?
2014. dec. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyébként szedd le a Total Commander-t, ott meg tudod nézni hogy hol vannak a képek.
2014. dec. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kamera beállításokban az SD kártya lett beállítva, ezt már többször is néztem, de a belső tárolónál azt jelzi, hogy ott is vannak a képek, és nem a mennyiségből ítélve ez nem csak az, ami az appsekből jön. Most olyan 320 mega körül van a belső szabad tárhely. Kicsit keveslem. Ami fölösleges alkalmazás volt, az már leszedtem, de sokat nem lehet SD kártyára átmenteni. Köszi a válaszokat.
2014. dec. 24. 00:43
 4/12 anonim válasza:

Szia,

Én annyit tudtam még csinálni, hogy a nem használt gyári alkalmazások frissítéseit töröltem, majd letiltottam a frissítést. Így még 3-400 Mb hely nyerhető.


Ennél többet sajnos nem lehet, csak ha root-olod.

Én még abban reménykedek, hogy a sony kiad egy frissítést, ami megengedi az összes applikáció SD-re pakolását.

2015. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Ja és még annyit, hogy néha nézd meg a fájlkezelővel a belső memória tartalmát. Ha olyan fotót csinálsz, aminél 10-12 képből választod ki a neked megfelelőt, akkor nálam a memóriába lementette a többi képet is, pedig alapvetően az SD kártyára menti a képeket. 3 kép esetén vagy 60 Mb volt :D


(#4-es voltam)

2015. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, akkor ezt meg fogom csinálni, mert amit lehetett töröltem, de így is a frissítések miatt, lassan megint 200 mb belső szabad tárhely alatt leszek. A fájlkezelővel végignézegettem, ilyen nem volt. :) Az jó, ha kiadnának egy ilyen appset, mert rettenetesen zabálja a memóriát. :))
2015. jan. 18. 17:08
 7/12 A kérdező kommentje:

Végül oda jutottam, hogy amit tudtam, véglegesen leszedtem. Próbálkoztam Clean Masterrel, de nagyon merítette az aksimat, és valahogy többet zabált mint, amennyit felszabadított volna. Most olyan 391 MB szabad belső tárhelyem van. Ezt még úgy értem el, hogy azoknál az alkalmazásoknál, amiket abszolúte nem használok, de leszedni nem bírtam, de nem rendszeralkalmazás, ott töröltem az adatokat és letiltottam a működést. Azóta egy napja fut, jobban is viselkedik. Tehát aki esetleg hasonló kezdőként ezzel a problémával küzd, és nem akarja rootolni, annak esetleg ezt tudom javasolni, valamint a máshol jelzett gyorsítótár törlését.

Amúgy jól működik a teló, gyorsan fut, bírja, nekem felhasználói szintre tökéletes, és meg vagyok vele elégedve. :)

2015. jan. 28. 15:22
 8/12 anonim válasza:

[link]


Ezt nemrég találtam. Akinek van kedve egy órát rászánni, az megcsinálhatja, nekem működik, nem kell root-olni sem a telefont, és sokkal több alkalmazást ár lehet rakni SD-re.

2015. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Spilerke ***** válasza:

Nagyon tévedsz. A belső tárolón DCIM mappában van egy .thumbnails nevű mappa ott gyűlnek össze a bélyegképek, ahányszor megnyitod a galériát és a mappában van még egy azonos nevű .thumbnails fájl, ami iszonyatosan generálja magának a memóriát, én mindig kitörlöm mappástól együtt, de mindig regenerálódik jelenleg is 1.6 GB-os. Megpróbáltam már valahogy véglegesen törölni, de mindezidáig sikertelenül.

A Clean Master egy nagy nulla tele van felesleges dolgokkal alkalmazás ajánlókkal, és nem mellesleg nagyon meríti az aksit, ezenkívül zabálja a memóriát. Nálam például 60-70 MB-os adatmennyiség generált magának, ebből kiindulva éppen az ellenkezőjét csinálja mint amire ki lett találva. Én azt mondom neked, hogy azonnal töröld, mert több kárt okoz, mint hasznot. Helyette ezeket telepítsd fel:

SD Maid Pro: lényegében ugyanaz, mint a Clean Master, de nem zabálja a memóriát nem meríti az aksit maximum 3-4 MB adatmennyiséget generál magának.

FolderMount Prémium: ezzel a programmal át lehet helyezni a nagyobb játékoknak adatait az SD kártyára, így nincs terhelve a belső memória, viszont root kell hozzá.

Greenify: ez az alkalmazás segít kilőni a háttérben futó appokat, ezáltal megnövelhető az akku idő. ;)

2015. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Spilerke ***** válasza:
Ha rootolni akarod a telefonodat, de nem akarsz órákig ezzel bajlódni keress rá az APK-val való rootolásra csak néhány percet vesz igénybe.
2015. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!