Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az hülyeség hogy a telefont...

Az hülyeség hogy a telefont úgy a legjobb tölteni hogy lemeríted csumára úgy hogy kikapcsoljon. Aztán 1 töltéssel feltölteni 100%-ra?

Figyelt kérdés
2014. dec. 24. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

nem tudom, hogy ez a legjobb megoldás, de az biztos, hogy azzal ártunk sokat az akksinak, ha töltjük pár százalékot, merítjük, és megint töltjük pár százalékot

ez egyszerűen az akksiba lévő cellákat tönkreteszi

2014. dec. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De akkor az nem árt neki hogy addig merítjük amíg ki nem kapcsol? mert sokan azt mondták de nem értem hogy ebben mi a logika de lehet igazuk van!
2014. dec. 24. 11:07
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
A régi-régi aksikat kellett formázni első használat előtt. Azaz feltölteni teljesen, majd kisütőgombbal kisütni, majd újra feltölteni, s csak a harmadik töltéstől használni rendesen. A mai aksik azt szeretik, ha mindig töltve vannak. Túltölteni nem lehet. Éjjelre bátran be lehet dugni töltőre, vagy kocsiban is állandóan töltőn lehet.
2014. dec. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
A hülyeség találó kifejezés. Ez árt a legjobban a jelenleg használt akkuknak. Bármikor rá lehet tölteni, nem kell hagyni nagyon lemerülni.
2014. dec. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Így van, ez ilyen régről megmaradt "bölcsesség", és csak akkor érvényes, ha legalább 15-20 éves a telefonod. A mai akksik utálják a lemerítést, éppenhogy árt nekik az ilyesmi. Ha sokáig lemerítve tartod, az méginkább árt. (Mindamellett bizonyos akkumulátortípusoknak a maximumra töltöttségen tartás is árt, ha nem használod, akkor 40-50% szintre töltve a legjobb tárolni.)
2014. dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
20%
Kérdező én is ugyan így csinálom én is,szerintem nem hülyeség.
2014. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja és a Ni-Mh akkuk esetén volt ez a megfelelő töltési mód. Az első telefonomban még volt olyan lehetőség is, hogy, töltőre téve előbb lemerítette teljesen és csak utána kezdte tölteni.

Mivel már litiumos akkuk vannak, ennek nincs értelme, sőt káros is.

2014. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
6. De, az...:)
2014. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Minél jobban lemeríted annál jobban tönkre teszed. Lehet egyszer csak ha teljesen lemeríted be se kapcsolod többet.
2014. dec. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mobil töltése:

1. Dugd a töltőre ha akarod.

2. Húzd ki ha akarod.

2014. dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!