Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a telefonom WIFI-re való...

Ha a telefonom WIFI-re való csatlakozáskor kiírja, hogy "korlátozott kapcsolat" és nem tudok netre felmenni, az miért lehet?

Figyelt kérdés

Csak egy bizonyos helyen, egy plázában van ez a jelenség, máshol nem. Tehát pl. ha vonaton utazok, az ottani wifit tudom használni. Vagy egy másik bevásárlóközpontban szintén fel tudok menni az összes nem jelszavas hálózatra.


Ezen a helyen /a budatétényi Camponáról van szó amúgy :D/ viszont egy kapcsolat sem működik. :S Mi lehet az oka? Megpróbáltam este 8-9 körül, de másnap délután 2-3 körül is, és egyik alkalommal sem volt jó. Fura, mert kb. december elején viszont fel tudtam csatlakozni a camponai hálózatokra is... Időközben memóriakártyát is cseréltem, ha ez esetleg fontos lenne, bár nem hiszem, hogy ez összefügghet a wifivel. Na meg akkor máshol sem tudnék wifi-zni, a vonaton sem. Márpedig ott sikerül...


Szar a Camponában lévő összes wifi??? Ami elég hihetetlennek tűnik, de ha az én telóm lenne rossz, akkor sehol nem tudnék netezni... Nokia 808 PureView amúgy, ha valakinek ez fontos lenne.


2015. jan. 2. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:

ez nem teló hiba, ha ezt mondja a telo, akkor oda már nem jut el a wifi.

Vagy gyenge a jel, vagy sokan csatlakoznak rá, vagy nem inyenes a wifi csak MAC kódos szűrés van, nem jelszavas. Vagy csak szar a netjük/routerjük:)

2015. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Este 8-9-kor már alig lézengtek emberek, szóval sokan nem hiszem, hogy csatlakozhattak. :) Ebben az időpontban volt olyan hálózat is, amelyiknél 60% körül volt a jelerősség. Ugye arra se tudtam csatlakozni. A jelszót kilőhetjük, mivel a jelszavasakat meg se próbálom eleve, hiszem nem tudom a kódot. :)


Tehát kizárásos alapon marad a MAC szűrés. Ami micsoda is? :) :D

2015. jan. 2. 18:32
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, még valami, ami fontos lehet. Írtad azt is, hogy nem jut el a jel. Na, az egyik alkalom most december 30-án volt, ez volt az esti 8-9 óra. A másik az év utolsó napján, délután 2-3 óra körül. Mindkétszer UGYANAHHOZ az asztalhoz ültem le és ott próbáltam meg. Ez kb. az épület közepe felé van /ahol a liftek és a szökőkút is van/.


Míg december elején teljesen más helyről, az épület egyik végéhez voltam közel. Akkor sikerült felmennem majdnem az összes nem jelszavasra /amire nem ott csak egyszerűen szar volt az a kapcsolat és a jelerősség/.


Szóval lehet, hogy egyszerűen csak arrébb kellett volna mennem? :DDD

2015. jan. 2. 18:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Bár a leglényegesebb dolog mondjuk az, hogy nem az én telómmal van a baj... Igazából ez idegesített főleg, bár már akkor megnyugodtam, mikor a MÁV-os hálózatra fel tudtam menni.
2015. jan. 2. 18:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az ilyne nyilt wifikkel sokszor van gond. Szal lehet az ő routerük szarozik. De van olyna is h mitat 1-2 jelerősséget, de az kevés a csatlakozáshoz.

A mac szürés, az olyan helyen van, ahol nagy tömeg használja a netet, de mégsem ingyenes, szal pl egy egyetemen, ahol a diákoknak ingyen van, de nem akarják, h mindenki használja. Ennek a lényege, h nem egy jelszót kell beírni a teloba, hanem fordítva, a teló egy MAC kódját kell beregisztrálni a routerre/szerverre, és akkor engedi a használatot. De esetedben nem biztos h ilyet használnak.

2015. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Most, hogy leírtad, mi ez a MAC szűrés, én is arra tippelek, hogy nem ez a helyzet. Egy plázában nem hiszem, hogy ilyen hirtelen csak úgy bevezetnek ilyet. :)


Szóval valószínű, hogy az összes ottani hálózat egy fostalicska...

2015. jan. 3. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!