Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hordozható külső akkumulátorná...

Hordozható külső akkumulátornál mennyit számít a mAh?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek hozzá sajnos. Tehát minél nagyobb az mAh, annál nagyobb a kapacitása, de lassabban is töltődik fel? Ez nem befolyásolja a telefonban lévő akksit, tehát ha nagyobb mAh-s töltővel töltőm a kisebb mAh értékű telefont, nem fogja tönkretenni? Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 5. 21:20
1 2
 1/14 anonim válasza:
Minél több mAh-ás,annál többször feltöltheted vele.
2015. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Akkor a telefon akksiját nem bántja, ugye?
2015. jan. 5. 21:24
 3/14 anonim ***** válasza:

Max az teheti tönkre, ha olcsó szar kínait veszel.

Ha veszel egy normálisat, akkor mindegy, hogy mekkora a külső aksi kapaciáta (minél nagyobb annál jobb), hány Amperes a kimenet, stb, az nem fogja tönkrevágni.

2015. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:
Érdemes a telód aksi kapacitásának minimum a dupláját választani, mondjuk 2000 mAh teló akkuhoz minimum 4000 mAh-s külső akkut. Csak hogy ha kell, rendesen tele tudd rántani vele. A totál lemerült 2000 mAh akkudat egy 2500-as külső akku max félig fogja feltölteni.
2015. jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért szerintem akkora veszteség nincs, mint Wadmalac írt, szerintem egy 3000mAh-s azért nulláról maxra feltölti az akksit.
2015. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:

Nem tudom, hogy akkuról akkura mennyit tud áttolni egy ilyen, nehezen tudom elképzelni, hogy meg tudja győzni az elektronika a mondjuk már 500 mAh-ra merült külső akkut, hogy gyúrjon még ampert a már 1500 mAh-ra feltöltött telóba. Nem ismerem ezeknek a töltőknek az elektronikáját, de szerintem az aktuális akkufeszültség és belső ellenállás azért nagy úr. Talán rossz a logikám, de én úgy képzelem, ha mondjuk egy tök üres 3000 mAh-s akkut töltök egy teli 3000 mAh-s külső akkuról, akkor a töltés szépen megáll, amikor félig lesz mindkettő.

Hacsak nem magasabb alapfeszültségű a külső akku, amit nehezen tudok elképzelni, ha az is tölthető 5V USB-ről.

2015. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezek nem állnak meg a felénél, mivel a töltésre váró akksira egy sima fogyasztóként is tekinthetünk, szóval addig tölt, amíg a töltő akksi le nem merül.
2015. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bár most gondolkozásra késztettél, és valószínűleg abban igazad van, hogy egy már merülő külső akkumulátor jóval veszteségesebb lehet, mint egy teli. De szerintem ettől függetlenül nem a felénél áll meg (ezt tapasztalatból mondom, merítettem már le ilyen külső akksikat túlzott használattal)
2015. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Wadmalac ***** válasza:

Fene tudja, csak úgy tudom elképzelni, ha a külső akksinak jóval kisebb a felszültségesése a belsőnél azonos százalékos lemerültségnél. Kíváncsi lennék, hogyan van megoldva. Leeht, hogy simán úgy, hogy mondjuk egy 3000 mAh külső akku valójában egy 5000 mAh-s, csak mondjuk 40%-ra merülve már nem tölt tovább, azt kezeli úgy, mint saját üres állapotát.

Bár a gyártókra nem jellemző, hogy ne a hangzatosabb adatot írnák a dobozra.

2015. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sokféle külső töltővel kísérleteztem. Sok teljesen le is merült töltés közben. De nem állt le felénél, mert, ha az elektronika tudja biztosítani az 5 V-ot akkor működik. A napelemes töltöm 25 %-ra merül és 69-ről 84 %-ra töltötte a G3 telefont.
2015. márc. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!