Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes-e most telefont venni...

Érdemes-e most telefont venni vagy várjak még?

Figyelt kérdés
Maximum 50e ig nézegettem telefonokat, ami megtetszett az a Samsung Galaxy Ace 4 (4 magos változat) nagyjából 48e-ért, de voltak róla rossz véleménnyel, nemtudom mennyire érdemes most telefont venni vagy várjak még mit hoz-e téren 2015.

2015. jan. 11. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Még elég sokat fog hozni, mivel nem rég kezdődött. :D Rosszat mondanak róla? És mit? Hogy néha lassú játék közben? :D Kihasználnád te annyira, hogy a problémákat gyártó emberek(konkurencia) által felhozott problémákon kelljen aggodalmaskodnod? :D
2015. jan. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó sok kérdés :D, az aksit szidták meg a hívásközbeni érzékelő hiánya volt még probléma, emellett telefont általában nem egy évre veszek a jelenlegi is 4. éves(Xperia Arc S) és én nagyon meg voltam vele elégedve, de a belső tárhelye sajnos nagyon kevés. Hogy kihasználnám-e annyira, lehet hogy eleinte nem, de ahogy haladunk előre úgy lesz egyre nagyobb "gép"igénye az alkalmazásoknak és idővel biztosan ki fogom.
2015. jan. 11. 00:37
 3/6 anonim ***** válasza:
2015. jan. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
wp annyira nemjön be annyira nemszeretnék olyat
2015. jan. 11. 01:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagy Samsung-utáló vagyok (de nem az összes Samsung telefont utálom azért), és a családba van ilyen telefon, így úgy érzem tudok jó véleményt adni (mivel biztos nem vagyok elfogult, vagy ha igen akkor pont a Samsung ellen, de amúgy is otthon vagyok a telefonos témába, szóval úgy érzem nem hülyeséget írok).


Ace 4 meglepően jó telefon. Nem tökéletes, de sokkal rosszabbra számítottam.

Maga a telefon külsőre nekem nem jön be annyira, de ez szubjektív, illetve ami nem tetszik, hogy elég csúszós, de ehhez képest mi még egyszer sem ejtettük le, pedig akié a telefon annak szokása volt régebben elejteni a telefonjait.


Hardveresen kifejezetten jó, de ez ugye nem jelent semmit, szoftveren rengeteg múlik, amelyik téren Samsung mindig is rossz volt, de Ace 4-nél nem olyan rossz.


Nem akad, jó a teljesítménye, bár bloatware-rel tele van, de azokat le lehet tiltani vagy root után akár teljesen törölni is.

Kinézetre még mindig nem tetszik annyira a TouchWiz, de ez szintén szubjektív.


Közelségérzékelő hiánya tényleg kicsit zavaró, de annyira azért nem, hisz általában ha telefonál az ember akkor amúgy is csak egyszer odarakja a füléhez, aztán amikor lerakja elveszi, most nem olyan hatalmas probléma, ha nem kapcsol ki/be magától a kijelző amikor odarakod a füledhez a telefon.


Aksi nem a legjobb, de nem annyira szar azért. 3,5-4 óra screen on time-ot azért kibír mindenféle trükk és alkalmazás telepítése nélkül, ráadásul elég magas fényerőn, egy napot azért kibír legtöbb embernek, aksija pedig cserélhető, szóval ha valaki nagyon sokat akar telefonon lógni, akkor egy pótaksival meg lehet oldani, hogy tényleg kihúzd az egész napot. Ezen kívül van benne ultratakarékos üzemmód vagy mi, amikor alig fogyaszt valamit a telefon, bár ezt csak az utolsó 10-15%-nál érdemes bekapcsolni, mert rendesen lecsökkenti a telefon funkcióit, csak nagyon alap dolgokra lehet használni, de legalább ha bármi gáz van tudsz telefonálni vagy valamit megnézni.


Kijelzője nekem nem jön be, de főleg azért, mert jobbhoz vagyok szokva felbontás/PPI terén, illetve inkább az IPS-t preferálom, így nekem az Ace 4 AMOLED kijelzője nem jön be a legjobban, pláne hogy nagyon látom rajta, hogy a fehér milyen sárgás.


De egyáltalán nem rossz telefon, 48k-ért nem rossz vétel, bár ennyiért van Moto G ami egy sokkal jobb telefon, csak nincs benne microSD slot és a kamerája is szarabb egy fokkal. Esetleg ha használtan veszel egy Moto G 2014-et az már mindkettőt orvosolja, elég jó kamera van benne plusz abba már került microSD slot is.


Hogy érdemes-e várni? Nem. Természetesen mindig jönnek ki az újabb mobilok amik már egyre olcsóbban is egyre jobbak, de most nem igazán lesznek nagy bejelentések.

MWC csak márciusba lesz, ha ott lesznek jó telefonok ebben az árban akkor azokat mire itthon meg lehet venni minimum +1 hónap, de ez még nagyon optimista hozzáállás, az azt jelenti, hogy április. 3 hónapot nem várnék telefonra.

CES-en az Asus Zenfone 2-őt mutatták be, ami elég olcsó és hihetetlen jó, de az a 200 dolláros árcédula Európában kapásból 200 eurót jelent, amire még ráraknak egy kis hasznot az üzletek és már 70 ezerbe fáj a telefon (mondjuk tud is annyival többet), más új telefon nincs a láthatáron.

2015. jan. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes most telefont venni, várj még.

Pár év várakozást bőven megér, hogy jó gépet sikerüljön kifognod.Öt év múlva akár csodagépet is kaphatsz pár ezerért.

2015. jan. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!