Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az az Icloud zár?

Mi az az Icloud zár?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak a neten egy olcsó iphone 5-öt és már beszéltem is a tulajdonossal.Azt mondja hogy van adás-vételi arról hogy a tmobilban vette de azért még meg szeretnék bizonyosodni.Hallottam az Icloud zárról de nem tudom mi az.Hogyan ellenőrizhetem le, hogy icloud záras-e a telefon.Ha pl beleteszem az én SIM kártyámat akkor megtudom?Előre is köszi a válaszokat.

2015. jan. 12. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:

SIM se kell bele. Amikor bekapcsolod, akkor látod, hogy kéri az apple ID-t meg a jelszót. Ez az iCloud zár. Máskülönben semmit sem kér. Legfeljebb egy pin kódot, hogyha a biztonsági zár be van kapcsolva. De az nem ugyanaz.

De vigyázz, mert ha a tulaj nem lép ki az icloudból, akkor később még zárolhatja.

[link]

2015. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát csak annyit kell tennem hogy ha személyesen veszem meg akkor a tulajt megkérem hogy lépjen ki az icloudjából és én belépek az enyémbe?
2015. jan. 12. 16:55
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak mert a linken azt írták hogy meg kell szüntetni valamilyen regisztrációt.
2015. jan. 12. 16:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a következőt tenném:


- Az eladó vegye ki a SIM kártyáját, ezután a jelenlétedben ( mármint a szemed láttára ) lépjen ki az iCloud-ból. Ezzel az iPhone keresése is inaktiválódik.


- Ezután wifi alatt nyomj "Összes tartalom, törlése" - t. Néhány perc alatt lefut.


- Ezután tedd be a kártyád, és aktiváld "új iPhone"- ként, valamint állítsd be a saját iCloud fiókodat.


Ha az aktiválás rendben lefut, üsd be a PIN kódód. Ha ezután minden működik, jöhet az adás-vétel.


Az egész max negyed órát vesz igénybe.

Ha az eladó valóban el akarja adni, ha várja ki. Ha nem akarja végigcsinálni, adja el másnak.

2015. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Helyesbítek:

" Összes beállítás, tartalom törlése"

Ezt a Beállítások --> Visszaállítás alatt találod.

2015. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a segítséget
2015. jan. 13. 17:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Még annyit, előtte kérdezd meg az eladót, hogy nem - e jailbreak-es a készülék! Mert ha igen, a fenti eljárás nem alkalmazható, hiszen a jailbreak miatt a visszaállítás nem fog sikeresen lezajlani, és a készülék DFU üzemmódba áll.

( Illetve ha jailbreak-es, én a megvételét sem ajánlom, mert ki tudja ki-mit buherált vele! Ezzel biztosan sokan nem fognak egyetérteni, én személyszerint akkor sem ajánlom)

Tehát ha jb-s, akkor is fontos hogy lépjen ki az iCloud-jából, és inaktiválja a zárat, erről figyelmesen győződj meg! Ha nem jb-s , mehet a fenti eljárás.

Sikeres vásárlást!

2015. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És honnan tudom, hogy nem jailbreakelt?
2015. jan. 14. 15:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá. El fogja mondani, nem szokták eltitkolni. Nincs értelme.

Illetve ha az app-ok között látsz Cydia ikont, az a jailbreak egyértelmü jele.


Itt van még egy cikk: ebben össze van foglalva az iCloud zár lényege.


[link]

2015. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!