Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letiltott telefonnal mit...

Letiltott telefonnal mit lehet kezdeni? (sürgős)

Figyelt kérdés
Vettem egy letiltott telefont (osztálytárstól) csak nem közölte, hogy le van tiltva. 15e. értékben vettem egy hibátlan de tartozás miatt letiltott telefont (Samsung galaxy s2), evvel mit tudok kezdeni? A srác mindig mondja jól van vissza hozom de előbb sapkát veszek stb. Tudom, hogy nem fogja vissza hozni azt a pénzt ezért arra jutottam, hogy eladom, mennyiért tudnám eladni egyáltalán ilyen állapotban?

2015. jan. 13. 23:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Feltudom jelenteni egyáltalán? (adás-vételi nincs de van 3-4 tanú aki tudja bizonyítani)
2015. jan. 13. 23:18
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Természetesen feljelentheted, és meg is fogod nyerni a tárgyalást. Csalás lesz a vád ellene, meg is fog állni, kötelezik a károd megtérítésére és ezen felül büntetést is kap.

(Engem pont nemrég jelentettek fel hasonló adásvétel ügyében, csak az én esetemben tiszta voltam és a vevő hajtotta túl az ügyet, de saját bőrömön tapasztaltam, hogyan megy ez, és bizony nagyon alaposan kivizsgálták az ügyet és nagyon elkapták volna a tökömet, ha tényleg hunyó vagyok.)


A feljelentést a rendőrségen kell megtenned csalás miatt, kihangsúlyozva, hogy a gyerek szándékosan és tudatosan hibás, használhatatlan terméket adott el neked, téged szándékosan tévedésbe ejtve. Írd bele ezt is, hogy felszólítottad a termék visszavételére, de azt különböző ürügyekre hivatkozva nem teljesítette.


Írd le szépen az egészet logikusan összefoglalva, a saját adataiddal, az eladó adataival, dátumokkal, és nyújtsd be a feljelentést két példányban a lakóhelyed szerinti rendőrkapitányságon. Az egyik példányt add le, a másikat bélyegeztesd le, hogy átvették, és rakd el - az lesz a te példányod.


Ezután várnod kell, először be fog hívni a rendőrség tanúmeghallgatásra, aztán a gyereket is behívják, és lehet, hogy már ebben a szakaszban annyira megijed, hogy visszaadja a pénzed. Ha nem, akkor megy tovább a bíróság elé az ügy automatikusan, ahol meg fogják állapítani, hogy vétkes a csalás vétségében, kötelezik a károd megtérítésére, valamint pénzbüntetést vagy közmunkát kap.


A hibás telefont az eljárás során a rendőrség le fogja majd foglalni, de emiatt ne aggódj, hiszen úgyis használhatatlan, te pedig a pénzedet úgyis vissza fogod kapni.


Ennyi.

2015. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is meg Ő is kiskorú. Ha vissza adja a pénzt akkor én semmit nem buknék?(jelentés után) (Gondolok itt valami + költségre ami jelen pillanat engem (szülőt) terhelné?
2015. jan. 13. 23:41
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ha nem tanúskodnak azok a bizonyos személyek akkor hogyan bizonyítom a fent említett történetét?
2015. jan. 13. 23:43
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

"Én is meg Ő is kiskorú. Ha vissza adja a pénzt akkor én semmit nem buknék?(jelentés után) (Gondolok itt valami + költségre ami jelen pillanat engem (szülőt) terhelné?"


Semmibe sem kerül számodra az igazságszolgáltatási eljárás, ez itt ugye elvileg egy demokrácia, és mindenkit ingyen megillet az alapvető jogainak a védelme. Ami persze sokszor bullshit, de ez esetben az egész eljárás egy fillérbe sem kerül számodra. Például okmánybélyegeket vagy ilyesmit nem kell fizetned.


"Esetleg ha nem tanúskodnak azok a bizonyos személyek akkor hogyan bizonyítom a fent említett történetét?"


Nem választhatnak, hogy akarnak-e tanúskodni. Beírod az adataikat a feljelentésbe, és a rendőrség berendeli őket tanúként. Ha nem jönnek, akkor beviszik őket és pénzbüntetést kapnak.

2015. jan. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Add el.. Ennyiert siman elmegy, ez kb.az lcd modul ara
2015. jan. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm a segítséget, mg egyszer szólok neki ha akkor sem akkor Jelentem!
2015. jan. 14. 00:04
 8/10 anonim válasza:
80%
Add el úgy ,hogy letiltott teló alkatrészek is megveszik.Lehet,hogy most forrsz a dühtől,de nem éri meg bíróságra mászkálni hónapokig.
2015. jan. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

"de nem éri meg bíróságra mászkálni hónapokig."


A "bíróságra mászkálás" ebben az ügyben egy darab bemenést jelent a rendőrségre tanúkihallgatás céljából, meg egy darab bemenést a bíróságra a kitűzött tárgyalásra.

A bíróságra valószínűleg nem is lesz kötelező elmenned, mert nem te leszel a felperes (nem polgári peres ügy), hanem az ügyészség - ugyanis a csalás hivatalból üldözendő.

(Az én ügyemnél sem jelent meg a bíróságon a feljelentő, nem kellett neki, sőt, az ügyész sem képviseltette magát, csak én voltam, a bírónő, meg egy jegyzőkönyvvezető.)


Úgyhogy attól nem kell félned, hogy most valami óriási hercehurca veszi kezdetét.


Ugyanakkor természetesen azt is megteheted, amit a többiek javasoltak, hogy alkatrésznek adod el.


Amit szeretnél.

Ha szeretnéd móresre tanítani a gyereket a pofátlanságáért, akkor jelentsd fel; ha egyáltalán nem akarsz hivatalos ügyeket intézni, akkor meg add el alkatrésznek, egyben, vagy darabonként. Eladásra, főleg bontásra, a Hardveraprót javaslom többek között.


Illetve van még egy megoldás, de ahhoz költened kell, és nem biztos, hogy megéri: az alaplapcsere. Ha találsz olyan hibás telefont, aminek az alaplapja jó, és mondjuk a kijelzője van rommá törve, akkor némi kézügyességgel összehozhatsz a kettőből egy jót.


Például:

- hibás kijelzős S2-t árul: [link]

- hibás S2-t vásárol: [link]

2015. jan. 14. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na lett valami?Mert amúgy a rendőrség leszarja az ilyen ügyeket.
2018. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!