Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet-e mobil térerőt felerősí...

Lehet-e mobil térerőt felerősíteni, továbbítani a lent leírt módon?

Figyelt kérdés
Tavasszal vettünk egy tanyát, és a telefon térerővel azóta gondok vannak, ugyanis egyrészt a vastag vályogfal eleve árnyékol, ráadásul mellettünk van több kisebb-nagyobb facsoport/erdő, amelyek szintén árnyékolnak. A padláson ha nem is tökéletes a térerő, de ott elfogadható. A terv az volna, hogy valamilyen GSM jelet fogó antennát felszerelnénk, amely vagy felerősíteni a jelet, és tovább szórná a "földszintre", vagy vezetéken továbbítva egy "router féle" kütyüben végződne, amely szórná a térerőt. Nem tudom lehetséges-e valamelyik verzó? Szegeden antennaszaküzletben nem tudtak segíteni, illetve olyan megoldást tudtak volna ajánlani, hogy GSM antennát kellett volna felszerelni, amely kábelen viszi le a jelet (eddig nem is volna baj), és a végén egy telefon típusonként változó dugóval lehetett volna közvetlenül csatlakoztatni a mobilhoz a kábelt. Számomra ez életképtelen megoldás, mert ha vezetékre dugom a mobilt, akkor csak a vezeték végpontjánál tudnék telefonálni. A szaküzletben elmondtam, hogy én milyen megoldásra gondoltam, de ott azt mondták ilyennel nem foglalkoznak. Neten keresztül más antennás üzletet is megtaláltam, ahol szintén nem tudtak segíteni. Lehet, hogy nem antenna szaküzletben kell erre megoldást találnom? A hozzáértő válaszokat előre is köszönöm!

2015. jan. 21. 10:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Én első körben megnézném a szolgáltatóm lefedettségi térképét,utána a többiekét is.Előfordulhat másnál jobb azon a részen a térerő.

Amúgy ilyen kütyük között keresgélj.


[link]

2015. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!