Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beletört a jack kábel a...

Beletört a jack kábel a bemenetbe, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a nagy helyzet, hogy ma sikerült egy szar jack elosztónak a végét beletörnöm a telefonomba. Hétvégén nincs szerviz és holnap elutazom külföldre. A telefonom Sony Xperia Z3 compact. Szeretném magammal vinni a telefonomat is. Szerencsére fel sem ismerte és ezért még lehet használni de nem lehet más audio eszközt csatlakoztatni a jack dugó beletört vége miatt. Van egy csipeszem de félek, hogy csak tönkretenném a telefonomat. Szerintezek ilyen helyuetben mit érdemes csinálni?

2015. jan. 24. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszer egyik ismerősömmel is történt hasonló(igaz neki autórádióba), neki valaki azt javasolt hogy valamivel próbálja meg kipiszkálni, nem biztos hogy sikerülni fog, de egy tűvel, esetleg vékonyabb csipesszel megpróbálhatnád kipiszkálni, kárt nem nagyon tudsz benne tenni. Nem lesz könnyű. Sok sikert!
2015. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem rosszból, de azt hogy sikerült? :D


A válaszra válaszolva, szerintem sok mindent nem tudsz vele csinálni, ha teljesen beletört és nem 'lóg' ki semmi, amibe bele tudnál kapaszkodni. Ha egy része kilóg, akkor valami kis csipesszel még megtudnád fogni, de ha nem lóg ki, akkor szerinte otthoni barkáccsal nem fog kijönni, főleg, hogy a Jack-ek elég szorosan szoktak bepattani a helyükre. A csipesznél jobbat sajnos én sem tudok ajánlani, csak óvatosan. Nagyon nagy kárt nem tudsz csinálni, de ha erőszakosan próbálod kiszedni, akkor összeszedhetsz pár karcot, illetve a jack foglalatot is könnyen tönkre vághatod. Lehet hogy inkább várnék a szervizzel, ők szükség esetén szét tudják bontani a telót és úgy jobban hozzáférnek.

2015. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Közben találtam egy kis praktikát, ami valószínűleg könnyebben megoldja a problémádat:


https://www.youtube.com/watch?v=B1QCXWsFuJ0

2015. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Teljesen bent van és sajnos nem áll ki semmi, a videóban látottakat is kipróbáltam de sikertelenül. A csipesz pedig nem nagyon akar bemenni a jack dugó letört része és a mellette lévő ,,fal'' közé
2015. jan. 24. 16:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Hurkapálca, fogvájó?
2015. febr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Paprikáskrumplit kolbásszal
2015. febr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Usb- jack átalakító
2017. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kicsi kés nekem használt.
2020. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én úgy szedtem most ki egy kb 1cm mélyen lévő darabkát, hogy nagyon óvatosan, egyes fokozatban behajtottam egy facsavart, pont addig, hogy már szoruljon, majd azzal kihúztam. Nekem bevált, de csak saját felelősségre 😂😂
2022. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!