Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha rendelek Kínából 145...

Ha rendelek Kínából 145 dollárba kerülő telefont, és akitől rendelem az azt írja rá dobozra, hogy 30 $ gift akkor az feltűnő vámnál? Illetve ha megnézik, akkor bűntetést kell fizetnem vagy csak simán a 27% ÁFÁ-t?

Figyelt kérdés

2015. febr. 6. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Mivel nem bonthatja fel senki a csomagodat, így csak a rajta lévő adatokra hagyatkozhatnak. Ha ott van a számla is és azon szerepel a tényleges érték, akkor elvileg ha értékhatáron belült van, akkor csak az áfát kell fizetni.
2015. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Átvilágítják és felbonthatják. Kérhetnek tőled számlát is a vámosok. Ma már szinte biztos hogy lebuksz.
2015. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , de ha ,,lebukok " akkor büntetést kell fizetnem vagy csak az áfát
2015. febr. 6. 20:12
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Vámos vagyok, nem kérhető számla, mivel az a csomagban van! És nem lehet kibontani, csak akkor, ha a címzett jelen van! És akkor is csak a számlán szereplő árat és a plusz áfát kell fizetni!
2015. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Hiába vagy te vámos, úgy kinyitják mint a huzat.

Számla általában nincs benne, ha mégis, nem hiszik el a kamu 30 dodót, kérik a paypal számlát, azt elfogadják.


Szerencse hogy lehet hamisítani :)


145 dodós telefonnál nem olyan tétel, de amikor egy 8000$-os turbó érkezik akkor nem mindegy...

2015. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiába vagyok az te nagyokos!

Ha felbontják, akkor be lehet őket perelni, csak sokan nincsenek ezzel tisztában!

Számla meg már csak azért nem lehet a címzettnél, mert ha a telefon új, akkor a gépi számla a garanciapapírral együtt aláírandó a címzett által amikor átveszi!

2015. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Inkább te tűnsz nagyokosnak...
2015. febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

Engem nem tud érdekelni mi vagy, valóban vámos vagy sültbolond.


20 éve rendelek innen-onnan, minden dobozt kinyitnak ami egy kicsit is gyanús átvilágítás után.

Egyszer egy 5 dolláros gyerekjáték műanyag videokamera miatt levelezgettem velük napokig.

2015. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem vagy tisztában a dolgokkal, akkor utána kell nézni! Én sem ugatok bele egy villanyszerelő munkájába, hogy márpedig én jobban tudom mert már láttam mást is szerelmi 20 éven át... Fel kellett volna jelenteni és kész, ha nem tudsz valamit, nem a másikat kell lebolondozni. Mert én meg akkor azt mondom, hogy te sem úgy csinálod a munkát ahogy kellene, meg nem is értesz hozzá mert egy sült bolond vagy...
2015. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
7-es, nem nagyokos vagyok, hanem ez a szakmám! Ha valaki vámról kérdez valakit akkor vámos fog tudni válaszolni rá...
2015. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!