Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb teló és melyikne...

Melyik a jobb teló és melyiknek fog csökkenni az ára jobban 5-6hónap múlva? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval a Samsung OmniaI900-ról és a Samsung Galaxy Spica-ról lenne szó. Elsőnek azt kéne eldöntenem hogy melyik jobb erre kérek segítséget. Melyikre van több jó játék?alkalmazás?és saját véleményeket is kérnék. és a másik kérdés ha már megvan hogy melyik teló legyen akkor hogy mennyit csökken az ára 5-6 hónap múlva kb?:)
2010. febr. 11. 06:52
1 2
 1/11 zaphod válasza:

A két telefon között sok különbség van.

1. - Operációs rendszer. A Spicán Android van, míg az Omnián Windows Mobile. Szerintem az Android a jobb, nekem Windows Mobile-om van, és néha lefagy, néha csak nagyon lassú. Ellenben apám Androidos telefonja megy mint állat.

Az Android Linux alapú, azaz ingyenes és nyílt forrású. Tehát az operációs rendszerét lehet ingyenesen frissíteni. A Windows Mobile-t nem, mert a Windows a Microsoft tulajdona, ugyanúgy fizetni kell érte, mint az asztali gépes Windowsért. Nincsenek rá ingyenes frissítések, csak akkor, ha a gyártó megveszi az újabb Windows Mobile-t. Nem hiszem, hogy a Samsung megvenné a Windows Mobile 7-et az Omniára.

2. - Szoftverek. Windows Mobile-ra kevés ingyenes játék/program van, ami van, az meg nem működik kifogástalanul. Az ingyenes szoftvert fejlesztők nem törődnek azzal, hogy szépen nézzen ki a programuk, így kb. úgy néz ki a program, mintha XP-n beállítanád, hogy nézzen ki úgy, mintha 95-ös lenne. Ezzel szemben Androidon ott az Android Market, sok-sok ingyenes, vagy csekély árú (0,5-1-2 USD) program, mert a fejlesztőknek ki van írva egy verseny, és emiatt mindenki próbál jó programot írni.

3. - Gyorsulásmérő. Windowsos telefonokban szokatlan dolog a gyorsulásmérő, így nem is igazán készülnek rá ezt használó programok. Viszont a legtöbb Androidos telefonban megvan, így olyan programból is sok van, amihez kell gyorsulásmérő. Pl. játékok.

2010. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 zaphod válasza:
4. - Belso memoria. Az Omnianak van 8/16 giga memoriaja, mig a Spicanak elenyeszo (180 mega). Mindketten bovithetoek azonban microSD kartyaval, igy ez szerintem nem nagy hatrany. A Spica megeszi a 16 giganal nagyobb kartyakat is.
2010. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 zaphod válasza:
5. Erintokepernyo. Az Omniae rezisztiv, es csak egy pontot erzekel egyszerre, mig a Spicae kapacitiv, es multitouchos. A rezisztiv azt jelenti, hogy adnak hozza erintoceruzat, es magat a nyomast erzi, tehat legalabb olyan erosen kell nyomni a kepernyot korommel, kulccsal, vagy az erintoceruzaval, hogy az egy muanyag teriton nyomot hagyjon. A Spicat viszont eleg ujjbeggyel megerinteni, es a multitouch nagyon cool tud lenni. Kerj meg egy iphone-os munkatarsat/osztalytarsat/etc, hogy mutassa meg.
2010. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszi akkor valszeg spica lesz csak még az árakkal nem voka annyira tisztába hogy kb mennyivel megy majd lejjebb de nekem aztm mondták hogy kb 10000-20000Ft-al megy majd lejjebb kb 5hónap múlva. ti ezt hogy látjátok? Most 60.000Ft kerekítve a pannonnál!.:)
2010. febr. 11. 15:36
 5/11 zaphod válasza:

... A ti az en vagyok egyedul mind a harom :D

Nagyon szivesen. Az arakrol nem tudok tul sokat, de szerintem a Spica lesz pont a dragabb, de megeri.

2010. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
jah oks mert elvileg az omnia zuhanni fog mert jött az omnia 2 meg a omnia HD a spicaról nem tudok sokat hogy mennyit zuhan kb:S csak nem tudok most kiadni 60e ft-t telefonért kb 30-40e lenne a jó:) de ha tudsz(vagy tudtok)valami jó telót amit üzletben is meg lehet venni szóljatok. wifis kéne érintős meg ami jó lenne:)
2010. febr. 12. 14:35
 7/11 zaphod válasza:

Az en Eten Glofiish M700-amat viheted 40k-ert...

Eddigi osszes vagyok.

2010. febr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kössz nem kell most még nem szeretnék venni majd kb 3-5 hónap múlva am kb az omnia mennyit csökken majd?10-20ezer?
2010. febr. 12. 22:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Az omnia már nemnagyon fog csökkeni, amikor kijött még olyan 120 ezer volt, most meg már a fele. Már 60k is nagyon olcsó.
2010. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Megvetted a telefon? Nem nagyon csökkent az ára, én most szeretnék spicát venni, de előfizetésesen még mindig 60.
2010. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!