Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van egy HTC one (m7) típusú...

Gergo197 kérdése:

Van egy HTC one (m7) típusú telefonom - Ki van Unlockolva - Van TWP recovery - De nincs rajta OS hogyan tudnák rá telepíteni OS ha nem tudom elérni az SD kártyát hogy rá másoljam a ROM-ot?

Figyelt kérdés
2015. febr. 11. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Szedd le a Minimal ADB and Fastboot-ot: [link]


2. Telepítés után lépj be a mappába ahova telepítette


3. Shift+jobb klikk egy üres helyre, utána válaszd ki a "parancssor megnyitási ide" vagy valami ilyesmit


4. A telefont USB-vel keresztül csatlakoztasd a géphez.


5. Írd be ezt a parancssorba: adb devices

Kicsit dolgozni fog, elindít daemont meg ilyenek, pár másodperc az egész, ha utána kihozott valamit mindenféle számmal, akkor jó, ha nem, akkor addig kéne próbálkozni, amíg kihozza azokat a számokat (magyarul ha felismeri). Ha nem hoz ki semmit, akkor próbálj ki más USB portokat, ha az sem jó, akkor a telefonhoz keress egy drivert, nekem az Universal ADB Driver bevált, de nem minden készülékkel jó. Amit elfelejtettem írni, hogy miközben az adb devices-t beírod legyél a TWRP-be belépve.


6. Ha felismerte az adb a telefonod, akkor másold a ROM-ot (meg a Gapps-et) a Minimal ADB and Fastboot mappájába, és nevezd át őket valami rövid, könnyen megjegyezhető névre, pl. rom.zip meg gapps.zip.


7. Írd be ezt a parancssorba: adb push rom.zip /sdcard/rom.zip

Pontosan ez legyen beírva, space meg per jel meg minden. ROM.zip helyére természetesen azt kell beírni, ami a rom neve. Ez egy ideig másolni fogja a fájlokat a telefonra, és közbe nem fogja jelezni, szóval nem kell megijedni, ne zárd be, várj, aztán a végén majd kiírja, hogy sikeres. Ezután másold át a gapps-et, ugyanez a kód, csak rom.zip helyére gapps.zip-et írj be (vagy amire átnevezted).


Ezzel felmásoltad a cuccokat a telefonra, most már TWRP-ből tudod őket telepíteni.

2015. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
megpróbálkozom vele ha netán elakadnék tudnál még segíteni ?
2015. febr. 11. 12:59
 3/3 A kérdező kommentje:
sikerült minden és igen a driver nekem is az ADBDriverInstaller.exevel sikerült :)
2015. febr. 11. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!