Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha az Androidos telefonomat...

Ha az Androidos telefonomat visszaállítom gyári állapotába akkor nem tűnek el a telefonra akkor telepített alkalmazások?

Figyelt kérdés

És visszanyerem a vásárláskor szabad helyet??


Egy Sony xperia E3 szeretnék visszaállítani mert megtelt a belső memória, és több dolgot nem enged SD kártyára helyezni. Gyári alkalmazások meg nem szeretnék törölni.


2015. febr. 12. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
gyári marad, de minden más adat elveszik. (telefonkönyv, sms, stb..)
2015. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem tűnik el, minden eltűnik, olyan lesz, mintha akkor kapcsolnád be elsőnek a telefont.


Na jó, nem minden tűnik el, a memókártyán/belső tárhelyen lévő adatok (képek, zene, videó) megmaradnak.

2015. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ugye a gyárilag telepített alkalmazások nem tűnnek el?? Tehát olyan lesz mikor először megverték,és bekapcsoltam??
2015. febr. 12. 12:00
 4/9 A kérdező kommentje:
*megvettem
2015. febr. 12. 12:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha visszaállítod akkor minden ÁLTALAD telepített App törlődik. Az hogy nincs rajta hely... hát igen ennek a telefonnak ez az átka(és tegyük hozzá hogy sajnos eléggé komoly átok).

A szolgáltató által telepített appok közül általában nem mindent enged törölni, csak egy bizonyos részt(de nem azért nem nem engedi törölni mert ezek annyira fontosak, hanem mert a szolgáltató nem is akarja hogy töröld), a többit amit alapból nem enged törölni(nem csak a szolgáltatói appok hanem a gyári appok között is van néhány felesleges amit ki lehet szedni de érdemes megnézni hogy mi is az mielőtt még kitörölnéd) azok az úgynevezett rendszer alkalmazások, amiket csak akkor lehet törölni ha Rootolod a telefont(adminisztrátori jogosultság megszerzése, viszont ez nem rendeltetésszerű használatnak minősül).

2015. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a céllom hogy az összes alkalmazás gyorsítótárát törölje, így abban bízok hogy amit feleslegesen teleszemetelt az eltűnjön. És a visszállítás után mikor mindent újra letölt alkalmazásfrissítést, akkor is több helyem legyen. Az az érzésem a régi frissítéseket is bent hagyta, amik foglalják a helyet.
2015. febr. 12. 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Van egy app (root jog kell hozzá) ami lehetővé teszi, hogy sd kártyára telepíts és onnan futtass alkalmazásokat. Nekem első generációs ACE-m volt aminek a belső tárhelye egy vicc, de ezzel az alkalmazással rendesen tudtam használni. (a neve valami Link2Sd vagy valami ilyesmi volt)
2015. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6


Cache törlése miatt akarnád újrarakni az egész telefont?

Settings->storage->cached data


Erre szimplán rámész és törli az összes cache-t.

Ezen kívül az SD Maid-et is érdemes letölteni és végigfuttatni egyszer, meg azon belül a corpse finder letöröl minden felesleges megmaradt szemetet.

2015. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azzal hogy kitörlöd az összes cache-t(mindet nem is lehet amúgy) nem jutsz előrébb mert ezek szokás szerint egyből újra létrehozzák magukat mert szükségesek az adott alkalmazás működéséhez. De nem árt ha tudod hogy általában nem ezek foglalnak sok helyet a memoból(kivéve a Facebook Appot de az is hiába törlöd, amint megnyitod újra létrehozza magát) hanem maguk az appok és azok frissítései és ha már a frissítésnél tartunk: nem kell minden hülyeséget frissíteni(Play könyvek, filmek, zenék meg még ki tudja mit), kizárólag azt amit tényleg használsz is. Sajnos sok alapból szükségtelen Appot felraknak a telefonokra és a legszebb az hogy ezek nagy része rootolás nélkül eltávolíthatatlan, de habár nem mindet de nagyját le lehet tiltani ezzel egyrészt könnyíted a telefon dolgát mert nem fogja mindig előtölteni ha kell, ha nem a RAM-ba(rendszermemória, nem összetévesztendő az egyszerű tárhellyel) másrészt a letiltott Appokat nem frissíti a rendszer így nem fognak a meglévőnél több problémát okozni, de mind ezt én úgy csinálnám meg hogy előtte a Sony PC Compationnal újratelepítem a telefon hogy ne maradjon semmi a régiből. Fontos az is hogy a nem eltávolítható(Rendszer Appok) Appokról tényleg létezik egy gyári verzió is(ezt tudod visszaállítani a frissítések eltávolításával, de a gyári verziót NEM lehet törölni rootolás nélkül, különben nem lenne eltávolíthatatlan).

És még a gyári beállítások visszaállításáról(factory rest): a gyári beállítások visszaállítása visszaállítja a gyári állapotot, tehát olyan lesz mintha most vennéd ki a dobozából(a belső tárhelyet leszámítva azt ha jól tudom külön kell a telefon beállításai között a tárhelynél formázni), de ez csak visszaállítja a telefon ezért is írtam hogy érdemesebb újratelepíteni(nagyon egyszerű folyamat, mivel ez nem egy számítógép) a PC Compationnal.

Kb. ennyit tudsz tenni ha nem akarsz rootolni. Ha valamit nem értesz akkor írj.

2015. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!