Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lollipop mivel jobb a kitkattó...

Biohazardxxx kérdése:

Lollipop mivel jobb a kitkattól vagy a jelly beam-tól?

Figyelt kérdés

2015. febr. 18. 20:03
 1/9 kérdező.. ***** válasza:
Hogy gyorsabb.
2015. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és olyat lehet mondjuk hogy jelly beam van most a telefonomon de kitkat legyen fent rajta? vagy lollípop?
2015. febr. 18. 20:21
 3/9 kérdező.. ***** válasza:
Attól függ milyen telefon.
2015. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem Nexus 7-em van (2012-es). Amikor vettem 4.2.x (jelly bean) volt rajta de 3-4 nappal vásárlás után megjelent a 4.3 (szintén jelly bean) és már jött is a frissítés (nem sok változás volt).Majd megjelent a 4.4.x (KitKat) itt már voltak észrevehető dolgok.Most Januárban jött a Lollipop frissítés (5.0.3) nagyon sok változtatással.


Na de a lényeg jelly bean 1-2-szer befagyott, a KitKat nem fagyott be és a Lollipop nagyon idegesítően akadozik(menüben, képernyőbekpcsolásnál stb.) és lefagy két naponta legalább.


Én nem szeretem a Lollipoot.

Értem én hogy 2012-es, de 2,5 éve ez egy csúcskategóriás készülék volt és akkor se gondolná az ember hogy ilyen gyorsan értékét/használhatóságát veszti.


Ez csak azért írtam le hogy ha neked is ehhez hasonló specifikációjú készüléked van erre (is) készülj fel ha Lolipopot frissítesz.(Persze erősebb készüléken biztoson nagyon jól lehet használni és gyorsan fut)

2015. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
xiaomi redmi 1s re szeretnék kitkatot.
2015. febr. 18. 21:01
 6/9 kérdező.. ***** válasza:
És még nem kaptad meg OTA-n?
2015. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
még csak most akarok venni de vacillállok azon hogy lehet hogy egy sony t2 ultrát kellene venni... Deezek szerint már gyárilag lehet frissiteni a kitkat-re a xioamit?
2015. febr. 18. 21:23
 8/9 A kérdező kommentje:
erre gondolsz? [link]
2015. febr. 18. 21:33
 9/9 anonim ***** válasza:

#4


Nexus 7 nem azért szar, mert régi, ma is nagyon jó lenne, de egy lassú szar memóriachipet raktak bele, ami az egész rendszer visszafogja.

Lehetne benne Snapdragon 805 vagy Tegra K1 vagy egy Intel i7, a lassú memória miatt mindig is akadni fog, ezen szoftver sem tud változtatni, hisz hardveres hiba.


Mindig is szar volt, de 5.0 nekem is használhatatlanul akadozóvá tette. Viszont kijött már jó ideje az 5.0.2 is, amivel ismét kb olyan gyors, mint KitKat-en, tehát most se gyors, mert sosem lesz az, de már nem akadozik azért össze-vissza.


Nexus 7-nél gyengébb készülékeken is jobban fut a Lollipop, hisz azokba gyorsabb memóriachip került, így a 2012-es N7 egy kakukktojás, azt ne vedd figyelembe.


Egyébként hogy mi lett új, azt lehetetlen felsorolni, annyi minden változás történt. Legtöbb dolog motorháztető alatt változott, pl. Dalvikról ART-ra való átállás, de ez is csak a jéghegy csúcsa.


Elméletileg jobb üzemidőt is kéne nyújtani, bár gyakorlat eddig mást mutat, meglátjuk 5.1 hoz-e változást ezen a téren.


Amit a felhasználó is észrevehet különbség:

- teljes újradizájn. Megváltozott minden, tele van animációval, Material Design, stb

- lockscreenen való értesítések meg egy extra shortcut (telefon app gyors megnyitása)

- teljesen más quicksettings menü

- megváltozott recents menü

(magyar neveket nem nagyon vágom, remélem azért kitalálható mikre gondolok)


Hirtelen ennyi, amit tényleg észre lehet venni, de tényleg rengeteg változás van.


Xiaomi-nál más a helyzet, hisz az MIUI-t futtat, ott lehet közel sem lesz olyan drasztikus változás, mint Nexusokon.


Redmi 1S-re egyébként még nincs Lollipop, ahogy nézem hivatalosan nincs is bejelentve, de lehet tudni, hogy lesz rá, de csak jó soká.

2015. febr. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!