Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nagyon gyorsan merül a szinte...

Nagyon gyorsan merül a szinte új telefonom (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
2 hónapos Samsung Ace 4. Tegnap este feltöltöttem 100%-ra, aztán éjjelre nem hagytam töltőn, semmi extra futó alkalmazás nem volt rajta, wi-fi meg semmi hasonló sem volt aktív, de reggelre lement 50-60%-ra. Gondoltam elnéztem valamit, biztos nem töltöttem föl teljesen, de ma megint ugyan ezt játszotta el. Arra is figyelmes lettem, hogy korábban alapjáraton a telefon 500-550 MB memóriát evett, de most 700 alá nem bírom vinni, pedig semmi utólag telepítettet nem látok futni. Ez normális? Aksi probléma lesz ez, vagy bekaptam valami vírust?

2015. febr. 19. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
a playről telepitheted a battery doctort, kimutatja hogy melyik alkalmazás mennyi % -ot fogyaszt az aksiból, nekem pld a beépitett zenelejátszó program valami bővitménye fogyasztotta el kb ugy mint ahogy irtad, rootolt telefon révén letöröltem azt a bővitményt és azóta leállt az aksizabálással is
2015. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, mindjárt kipróbálom.
2015. febr. 19. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Battery Doctort felejtsd el, Cheetah Mobile a fejlesztő, akiknek az összes alkalmazásától olyan távol kell menni, amennyire lehetséges.


Akkor már inkább GSam Battery Monitor, vagy Battery Widget Reborn, stb, bár root nélkül nem tudom mennyire működnek az ilyen alkalmazások.


Az igazi az lenne, ha rootolod és Wakelock Detectort meg BetterBatteryStats-t rakod fel, ezek kiírják mi az, ami nagyon fogyasztja.


Alkalmazások mindig futnak a háttérbe, akkor is, ha nincs ott a bezárható alkalmazások között.


Ismert alkalmazások, amik hajlamosak rendesen meríteni a telefont: Google+, Google Now, Facebook, Messenger, Viber vagy akármilyen más üzenetküldő alkalmazás, kb ennyi, legalábbis a nagyok közül, van még millió alkalmazás, ami merítheti a telefont, csak ezek szinte az összes telefonon fent vannak.

2015. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyémen egyik se.
2015. febr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na, most áthidaló megoldásként kipróbáltam a legkézenfekvőbbet: újraindítottam a telót. A majdnem 800-as memóriahasználat lement 400 környékére. Most aztán sorra tiltottam le Google Play, Google + meg hasonló fölösleges alkalmazásokat. Kíváncsi vagyok így mi lesz. (Közben amíg távol voltam 1,5 órát, kb 14%-ot merült a telefonom a nagy semmitől.)
2015. febr. 19. 14:15
 6/6 A kérdező kommentje:
No, akkor okulásként: első teendő aksi sz.rakodás esetén a telefon újraindítása. Kb 2 órája vettem le töltőről és 100%-kon van. Azért köszi a tanácsokat!
2015. febr. 19. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!