Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ilyen népszerű az IPhone?

Miért ilyen népszerű az IPhone?

Figyelt kérdés

Használtam az elmúlt (2014-es) év során három olyan telefont, amelyikek alapján van arról képem, hogy egy összehasonlítás hogy nézhet ki. Elsőnek egy IPhone 5S került hozzám használatra, és noha akkor még friss készülék volt, tehát közeli volt az ára a negyedmillió forinthoz, mostanra azért ez mérséklődött, olyan 150.000 ft, 160.000 ft körül van. jó fél évig használtam, és a kezdeti kellemes benyomások után kezdtem egyre kevésbé szeretni a telefont. Gyakran fordult elő, például az, hogy alapfunkciós dolgoknál egyszerűen beakadt a telefon. Nem volt túlpakolva a RAM, de néha beakadt. Aztán nagyon idegesített a középső gomb is, szerintem egy 2014-es telefonon ne legyen már egy ilyen funkciót ellátó gomb egy ilyen ormótlan karika. A gyönyörűnek mondott kijelző tényleg nagyon szép volt, és ráadásul napfényben is király képet adott. Viszont volt egy óriási hibája is, amivel képtelen voltam megbarátkozni, és az a sebessége. Egyszerűen ISZONYATOSAN lassú volt. Fél napokat kellett várni, mire betöltötte az oldalakat full térerőnél is, otthoni Wifimről. (Szóval nem volt leterhelve a net). És, mintha a lapok közti váltás is ilyen "semmikedvemhozzá" módon ment volna. Illetve, egy másik érthetetlen dolog számomra az IPhoneról: Egyszerűen nem tud semmit. De tényleg. Semmi spéci vezeték nélküli kapcsolat, semmi ügyes trükk, se tvirányítás, se kütyasétáltató app, se semmi. Gyakorlatilag az alapfunkciókat leszámítva, amit egy 30.000 ftért kapható droid tud, azt tudta ez is. Semmi többet. De akkor mi kerül ebben ennyibe?


Miközben én az 5S-t gyapáltam, egyik cimborám beszerzett magának egy LG G2-t, 130.000 ftért. mivel csak félig volt megelégedve vele, feldobtam neki az ötletet, mi lenne, ha cserélnénk? belement, megejtettük a cserét, és innentől kezdve én már egy androidos szmártfónnal róhattam életem girbegurba, ámde okos eszközök tömkelegével segített útját. Az LG-t nagyon szerettem. Legalább két hétig. Utána is, mert felsorolhatatlan sok dolgot tudott, pölö a már említett tv irányítást, vagy a különféle (androidos) kommunikációs képességeket, a bluetootot, mely az IPhonon elég szerencsétlen volt. Sok funkciója volt, amit tényleg tudtam használni. QuickMemo, Qslide, QuickRemote (ez a már említett tv távirányító), NFC, és még sorolhatnám. De ezekkel szemben viszont állati gyakran bolondult meg a kijelző, összevissza tájolt, nemegyszer le is fagyott, szóval bénázott rendesen. És bár állati erős akksija volt, néha mégis hirtelen ért utol a 21. század katasztrofális végének hangulata... Szóval, ez sem volt az igazi ketyere, vissza is cseréltük egy hónap után.


Ámde én telefon nélkül maradtam, mert tizenhat éves kishúgom sikeres kísérletet tett arra nézve, hogy lenyúlja tőlem a számomra már annyira nem is értékes IPhonet. Így új teló után kellett néznem és mivel rádöbbentem, hogy egy droid nem megfelelő számomra, a Nokia pedig sajnos egyelőre gyengélkedik (azelőtt egy Nokia e71-em volt), betévedtem az állítólag üzleti,- tehát számomra tökéletes -, célokra tervezett BlackBerry utcájába. Menthetetlenül a tiszta érintőkijelző hívévé tettek a mai okostelefonok, így nem maradt más, mint megrendelni a legerősebbnek tűnő z30-at, 75.000 ftért. Első benyomások: Szép, minőségi összeszerelés, állati ritka márkajel a hátulján, és eszeveszett gyorsaság. Hozzá tartozik, hogy nagybátyám BlackBerryt használ már négy éve, szóval volt viszonyítási alapom. Még csak három hete nyúzom a cuccot, de félek, fogom is még vagy két évig. nagyon tiszta hanggal, tényleg, elképesztő gyorsasággal, és hihetetlen jó üzleti felhasználói lehetőségekkel van felszerelve ez a telefon. Kijelzője nem ér ugyan az IPhone nyomába, de az LG.t már megszorongatja. Egyszerűen megutálhatatlan a BB operációs rendszere, és külön imádom, hogy nincsenek mindenféle hieroglifák a kijelző alján, amiket ha véletlenül nyomok meg is, elcseszik az egész addigit, amit sikerült kikeresnem az agyonzsúfolt oldalakról. És, nincs rajta dunga, gagyi karika sem. kíváncsi vagyok, vajon milyenek lesznek a tapasztalataim róla majd fél év múlva, de egyelőre nekem ez jön be messze a legjobban, hiszem csak 75.000 ft volt az IPhone 250.000 ftos árához képest óriási különbség, és RITKA! em tömegcikk, és ez állati jó érzés, hogy nem egy almával rohangálsz nap-mint nap, hanem egy szederrel, király.


De ezek fényébe...Mégis miért ilyen népszerű az IPhone? Egyszerűen nem tudom megérteni. Hiszen az egy kvázi BUTA telefon. lassú, erőtlen, tudatlan. csak szép, és... nos ennyi. Jó, talán több app van rá, mint BB-re. Ennyi. Az android nyílván érthető, hogy népszerű, mert csomó telefon bagóért kapható, még ha nem is egy üstökös, de hétköznapokra megfelel. Szóval, szerintem az IPhone óriási lehúzás. Kár. Nekem olyan többet nem kell.



2015. febr. 23. 18:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
A márkát kell megfizetni nem a minőséget
2015. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%
Mert státuszszimbólum. A minőség messze ál az iphonetől. Elég ha rákeresel milyen típushibája volt/van az összesnek.
2015. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 kérdező.. ***** válasza:
64%
Az alma jel a hátulján ami drága.Na meg ha drága az emberek azt hiszik "menő".
2015. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De ha egyszer szar, akkor miért veszik meg az emberek sokhavi fizetésükert csébe? Hiszen rossz,nem?
2015. febr. 23. 18:37
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Ha megfigyeled csak az ilyen proli, csóró országokban mint pl.:Magyarország számít nagy valaminek az iPhone.Máshol már gyakorlatilag "eldobható" telefonként használják.
2015. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Najó, de... pont mert csórók vagyunk, fura ez megszállottság, nem?
2015. febr. 23. 18:53
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

azért népszerű, mert az ilyen gyökerek, mint 9mm státusszimbólumot lát benne...:D


őszintén, ha nem foglalkozna senki vele, hogy kinek mije van, akkor nem lenne státusszimbólum, sőt népszerű sem.

innen jönne az, hogy esetleg nem lenne olyan drága, hiszen ami nem népszerű, azt az emberek többsége nem vesz meg drágán...


ezek után lehet vitatkozni az árán, hogy sok, vagy megéri...pénztárcához kell mérni, és kész, mindenkinek magánügye, hogy megengedheti-e magának.

lehet, hogy fura, de ha valaki 4-5 havi munkából összespórolja, hát tegye...inkább igya el? mért akarja mindenki megmagyarázni, ki mire költheti a fizetését.


Blackberry-ről csak annyit, hogy öcsém z10-e valamiért néha elfordul tök random, és ilyenkor tök jól jönne egy gomb, amivel a ki lehet lépni az alkalmazásból.

én egy kicsit túlzásnak érzem már a bb10-es rendszer kezelését, bár kétségtelen, hogy maga a gördülékenysége, felhasználói élménye igazán minőségi, ötletes és kívánatos,

kamerában viszont az iPhone jobb szerintem.

bár én most nem iPhone-t használok, de én is elgondolkoztam a blackberry-n, de a kamera miatt letettem róla, mert nekem az fontos.


az is egy tény, hogy mindenkinek más a felhasználói igénye.

te még biztos nem használtál wp-s telefont, na akkor fakadnál sírva azon, hogy ott mennyi időbe telik mondjuk wifi-ről facebook-ra feltölteni egy képet, de egy sima betöltés is minimum fél perc, de inkább több.

nekem sosem volt problémám az iPhone sebességével, pedig idáig csak egy 4 és egy 4S-em volt...most egy retina iPad minit használok, és semmi gondom vele.

manapság már a bluetooth szerintem csak az ilyen nagyon konzervatív embereknél hiányzik...nekem durván 10-12 éve nem jutott eszembe az, hogy bármit is bt-n küldjek.


NFC-m is van a telefonon, de idáig semmire nem mentem vele...többek között azért, mert hiába próbáltam az én lumiámat öcsém z10-ével összeérinteni, nem szerettek volna összeismerkedni...


távirányító is van, csak nem ilyen "múlt századbeli" infra alapú...nyilván ez is olyan, hogy akinek van pénze iPhone-ra, annak van pénze smart tv-re is, azt meg tudod irányítani wifin is.


szóval ezt együtt kell elsősorban nézni azzal, hogy ki milyen életkörnyezetben használja az adott telefont, aki azt mondaná akármelyik rendszerre is, hogy szar, meg hogy nem tud semmit, annak ilyen kielégíthetetlen vágyai vannak...a blackberry-nek is vannak hiányosságai, például a natív alkalmazások elég szánalmasak, például a facebook alkalmazás, és hiába segítene az, hogy az androidos alkalmazások 1 részét tudná futtatni, azok sincsenek jobban megcsinálva...:D szóval ebbe is bele lehetne kötni, aki akar.

2015. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Szirty ***** válasza:
43%

Van egy szó, ami jól összefoglalja a jelenség okának a lényegét: sznob


[link]

2015. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Najó, de... pont mert csórók vagyunk, fura ez megszállottság, nem?
2015. febr. 23. 19:50
 10/22 A kérdező kommentje:
Bocs, nem tudom miért rakta ki ide.
2015. febr. 23. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!