Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ilyen népszerű az IPhone?

Miért ilyen népszerű az IPhone?

Figyelt kérdés

Használtam az elmúlt (2014-es) év során három olyan telefont, amelyikek alapján van arról képem, hogy egy összehasonlítás hogy nézhet ki. Elsőnek egy IPhone 5S került hozzám használatra, és noha akkor még friss készülék volt, tehát közeli volt az ára a negyedmillió forinthoz, mostanra azért ez mérséklődött, olyan 150.000 ft, 160.000 ft körül van. jó fél évig használtam, és a kezdeti kellemes benyomások után kezdtem egyre kevésbé szeretni a telefont. Gyakran fordult elő, például az, hogy alapfunkciós dolgoknál egyszerűen beakadt a telefon. Nem volt túlpakolva a RAM, de néha beakadt. Aztán nagyon idegesített a középső gomb is, szerintem egy 2014-es telefonon ne legyen már egy ilyen funkciót ellátó gomb egy ilyen ormótlan karika. A gyönyörűnek mondott kijelző tényleg nagyon szép volt, és ráadásul napfényben is király képet adott. Viszont volt egy óriási hibája is, amivel képtelen voltam megbarátkozni, és az a sebessége. Egyszerűen ISZONYATOSAN lassú volt. Fél napokat kellett várni, mire betöltötte az oldalakat full térerőnél is, otthoni Wifimről. (Szóval nem volt leterhelve a net). És, mintha a lapok közti váltás is ilyen "semmikedvemhozzá" módon ment volna. Illetve, egy másik érthetetlen dolog számomra az IPhoneról: Egyszerűen nem tud semmit. De tényleg. Semmi spéci vezeték nélküli kapcsolat, semmi ügyes trükk, se tvirányítás, se kütyasétáltató app, se semmi. Gyakorlatilag az alapfunkciókat leszámítva, amit egy 30.000 ftért kapható droid tud, azt tudta ez is. Semmi többet. De akkor mi kerül ebben ennyibe?


Miközben én az 5S-t gyapáltam, egyik cimborám beszerzett magának egy LG G2-t, 130.000 ftért. mivel csak félig volt megelégedve vele, feldobtam neki az ötletet, mi lenne, ha cserélnénk? belement, megejtettük a cserét, és innentől kezdve én már egy androidos szmártfónnal róhattam életem girbegurba, ámde okos eszközök tömkelegével segített útját. Az LG-t nagyon szerettem. Legalább két hétig. Utána is, mert felsorolhatatlan sok dolgot tudott, pölö a már említett tv irányítást, vagy a különféle (androidos) kommunikációs képességeket, a bluetootot, mely az IPhonon elég szerencsétlen volt. Sok funkciója volt, amit tényleg tudtam használni. QuickMemo, Qslide, QuickRemote (ez a már említett tv távirányító), NFC, és még sorolhatnám. De ezekkel szemben viszont állati gyakran bolondult meg a kijelző, összevissza tájolt, nemegyszer le is fagyott, szóval bénázott rendesen. És bár állati erős akksija volt, néha mégis hirtelen ért utol a 21. század katasztrofális végének hangulata... Szóval, ez sem volt az igazi ketyere, vissza is cseréltük egy hónap után.


Ámde én telefon nélkül maradtam, mert tizenhat éves kishúgom sikeres kísérletet tett arra nézve, hogy lenyúlja tőlem a számomra már annyira nem is értékes IPhonet. Így új teló után kellett néznem és mivel rádöbbentem, hogy egy droid nem megfelelő számomra, a Nokia pedig sajnos egyelőre gyengélkedik (azelőtt egy Nokia e71-em volt), betévedtem az állítólag üzleti,- tehát számomra tökéletes -, célokra tervezett BlackBerry utcájába. Menthetetlenül a tiszta érintőkijelző hívévé tettek a mai okostelefonok, így nem maradt más, mint megrendelni a legerősebbnek tűnő z30-at, 75.000 ftért. Első benyomások: Szép, minőségi összeszerelés, állati ritka márkajel a hátulján, és eszeveszett gyorsaság. Hozzá tartozik, hogy nagybátyám BlackBerryt használ már négy éve, szóval volt viszonyítási alapom. Még csak három hete nyúzom a cuccot, de félek, fogom is még vagy két évig. nagyon tiszta hanggal, tényleg, elképesztő gyorsasággal, és hihetetlen jó üzleti felhasználói lehetőségekkel van felszerelve ez a telefon. Kijelzője nem ér ugyan az IPhone nyomába, de az LG.t már megszorongatja. Egyszerűen megutálhatatlan a BB operációs rendszere, és külön imádom, hogy nincsenek mindenféle hieroglifák a kijelző alján, amiket ha véletlenül nyomok meg is, elcseszik az egész addigit, amit sikerült kikeresnem az agyonzsúfolt oldalakról. És, nincs rajta dunga, gagyi karika sem. kíváncsi vagyok, vajon milyenek lesznek a tapasztalataim róla majd fél év múlva, de egyelőre nekem ez jön be messze a legjobban, hiszem csak 75.000 ft volt az IPhone 250.000 ftos árához képest óriási különbség, és RITKA! em tömegcikk, és ez állati jó érzés, hogy nem egy almával rohangálsz nap-mint nap, hanem egy szederrel, király.


De ezek fényébe...Mégis miért ilyen népszerű az IPhone? Egyszerűen nem tudom megérteni. Hiszen az egy kvázi BUTA telefon. lassú, erőtlen, tudatlan. csak szép, és... nos ennyi. Jó, talán több app van rá, mint BB-re. Ennyi. Az android nyílván érthető, hogy népszerű, mert csomó telefon bagóért kapható, még ha nem is egy üstökös, de hétköznapokra megfelel. Szóval, szerintem az IPhone óriási lehúzás. Kár. Nekem olyan többet nem kell.



2015. febr. 23. 18:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Írják sokan, hogy drága, státusszimbólum, menő, stb.

Van ahol tulajdonképpen bárki megengedheti magának, akár kettőt is simán. Akkor ott mindenki sznob és csak menőzni akar vele?


Mindenkinek másért jo. Van akinek az appok miatt, van akinek a hardver, kinek mi. Másnak meg azért olyan jó mert menőzhet vele. Vagy legalább is azt hiszi, de a lényegen nem változtat. NEKI jó.

2015. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
38%
1-es 2-es 3-mas és a 8-as kommentelő leírta az igazságot.
2015. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Szirty ***** válasza:
50%

"Van ahol tulajdonképpen bárki megengedheti magának, akár kettőt is simán. Akkor ott mindenki sznob és csak menőzni akar vele?"


Valahogy nem akarod érteni a lényeget. Nem az a sznob akinek ilyen van, hanem a sznobnak van ilyen.


Mint ahogy aki marhatenyésztőnek akar látszani az vesz marhákat.

De a marhatenyésztőknek is van marhája++

2015. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%
Kedves kérdező attól hogy te csóró vagy nem kell mindenkit annak titulálni... (Egész Magyarországon )
2015. febr. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok gazdag... úgy vettem iphone 6 plus-t hogy havonta fizetek 15ezret a telenornak...

(Sznobnak sem tartom magam, MÉG XD)


Azért vettem, mert már az androidtól a tököm tele volt folyton lefagyott, akadt lassult stb...


Itt meglepő módon nem akad nem lassul, nem kell naponta újra indítani, nincs az, hogy "random bloatware" program fut a háttérben és ha úgy felejtem az aku 2% on áll


" 2014-es telefonon ne legyen már egy ilyen funkciót ellátó gomb egy ilyen ormótlan karika"

Furcsa én pont ezért is akartam ilyen telefon... Egyszerűen undorom attól, hogy a "kijelzőből lelopjanak" hogy ott legyenek...

Nekem hiányoznak a gombok


Ha androidosat vettem volna az a sony z3 lett volna, vízállóság miatt... mondjuk ios-ba a hey siri kárpótol


Ha azt kérdezed jó telefon az i6plus azt mondom igen...

(Ugye voltak a poénok, hogy 20xx telefonnak való tudása van, 1gb ram hahaha.... pedig ennek a rendszernek bőven elég sokkal jobban van optimalizálva mint az android, ahol max a nexus és a htc-re figyelnek oda)

Ha azt, hogy megér ennyi pénzt azt mondom nem...

2015. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nyilván, az android nehezen mérhető az IOS-hez, ámde én itt most arra célzok, hogy pölö egy 12 éves gyereknek, illetve egy utcaseprőnek, vagy közmunkásnak mire kell az az istenverte nagy sebesség. Mert, azért lássuk be, egy androidos kütyüvel is simán lehet netezni, fotózni, és sudokuzni.
2015. febr. 25. 16:59
 17/22 A kérdező kommentje:
hozzátenném még azt is, hogy rosszul írtam az előbb, hisz az IPhone nem gyors, tehát teljesítményt akartam írni. Elnézést.
2015. febr. 25. 17:00
 18/22 Szirty ***** válasza:
45%

Témába vág:


"sony xperia e3-mas telefonom van ha beviszem a suliba nem fognak cikizni miatta?"


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..

2015. febr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 bogyika1 válasza:
Azért mert ez a ,,legjobb" telefon. Aztán csak azért veszik mert ez olyan jó telefon .
2015. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

Hogy miert nepszeru az "ajfon"?

Sok kis 12-16 eves tinip*csa anyucit apucit megkopasztva kikonyorog egy iPhone 5s-t, csak azert, hogy tudjanak menoskodni. maga a telefon tenyleg jo, de nem eri meg szerintem. #androideswindowsphoneparti :D

2015. márc. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!